Zavrieť

Porady

Aké vedomosti sú potrebné pred prihlásením na štúdium IT?

Chystám sa na vysokú školu, no ešte som sa nerozhodol medzi IT a strojárstvom. S matematikou nemám najmenší problém. Momentálne navštevujem gymnázium, kde je ale informatika a programovanie na veľmi slabej úrovni (učili nás len základy pascalu) a tak ma zaujíma či je potrebné mať už lepšie zručnosti v programovaní, ak by som chcel ísť študovať IT, poprípade či sa učí všetko od základov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    monika1991 je offline (nepripojený) monika1991

    monika1991
    a kde by si chcel ísť na VŠ??Väčšina škôl má zverejnený štúdijný program, v kt. sú uvedené všetky predmety počas štúdia + väčšina z nich aj zverejňujú informáčné listy, ku každému predmetu, t. j. čo je obsahom predmetu,čo by si sa mal naučiť, z čoho pozostáva skúška, koľko budeš mat z daného predmetu prednášok, cvičení, labákov,....atď.

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    vedmosti v tomto pripade nie su dolezite. Dolezite je co Ta bavi, k comu mas vztah. co Ta v noci budi zo sna. Ci su to Keplerove turbiny, nosniky a prevodovky, alebo parsery, algoritmy, regularne vyrazy, session management a Tvoja nedoprogramovana aplikacia na Android.
    Ak Ta totiz nieco bavi, hravo prekonas nejake pociatocne nedostatky v doterajsom vzdelani. A ak Ta to nebavi, ani ciste jednotky, ci cerveny diplom Ti nepomozu, aj tak budes "zly" strojar, ci programator.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    softvarove inžinierstvo je najlepšie študovať TU :

    http://www-en.fjfi.cvut.cz/DesktopDe...?ModuleId=1379

    ale väčšia spoločenska potreba a aj možnost uplatnenia by bola pre absolventa -strojara

    aj v strojarstve je mnoho špecializacii....

    DANAK1 je offline (nepripojený) DANAK1

    DANAK1
    prosím ťa, a to si chodil do špeciálnej triedy na programovanie, alebo iba do všeobecnej? syn by chcel ísť na gymnázium - láka ho programovanie, ale ak je to tak nanič, možno by bola lepšia iná škola.
    taiko programovanie sa neuci, programovanim sa zije . Ak ho to laka, gymnazium bude fajn, lebo tam bude mat vela matematiky. Programnovat sa ale aj tak nauci viac doma, nez v skole. Samozrejme ak ho to naozaj bavi a laka.

    Aké vedomosti sú potrebné pred prihlásením na štúdium IT?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.