Zavrieť

Porady

havária pred prihlásením

Zdravím! Mám takýto problém. Pred časom som predával auto. Spísali sme kúpno-predajnú zmluvu, dohodli sme sa-že osoba príde o dva dni prihlásiť auto. Ja som ho teda odhlásil, poslal mu papiere a bolo... Lenže on medzi tým mal havárku a nebol ho doteraz prihlásiť. A hlavne-neberie mi telefon a je z iného okresu. Ako to riešiť? Je to auto vlastne ešte moje , ksď som ho odhlásil a či už jeho, keď mám zmluvu? A inak, ja som to odhlásil v tom čase, keď už bolo havarované-ale to som ja nevedel. Mám ísť na políciu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    ci23 Pozri príspevok
    Zmluvu mám jednoduchú a hlavne odloženú. Iba mám obavu, že keďže som ho ja odhlásil a on neprihlásil, mám v tom chaos. Ide o to, že pri odhlasovaní mi policajt vravel, že auto musí dotyčný prihlásiť do 14 dní. A nechápem, čo sa stane, keď ho neprihlási... Či bude niesť následky neprihlásenia on alebo budem mať opletačky ja.
    Držiteľ vozidla je povinný do 15 dní od dňa vykonania prevodu držby prihlásiť vozidlo a umožniť porovnanie údajov uvádzaných v dokladoch vozidla s údajmi priamo na vozidle. Orgány Policajného zboru požadujú predložiť:

    • vyplnenú žiadosť o zapísanie vozidla do evidencie,
    • osvedčenie o evidencii časť II so zápisom odhlásenia, alebo pôvodne vydané osvedčenie o evidencii alebo technický preukaz vozidla so zápisom odhlásenia a osvedčenie o evidencii vozidla,
    • čipovú kartu osvedčenie o evidencii časť I, ak bolo vydané,
    • pôvodné tabuľky s evidenčným číslom,
    • potvrdenie o poistení zodpovednosti alebo predbežné poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla,
    • platný doklad totožnosti,
    • splnomocnenie, ak je držiteľ alebo vlastník vozidla zastupovaný, s úradne overeným podpisom splnomocniteľa,
    • ak vozidlo nebolo prihlásené do 15 dní, aj doklad, ktorý hodnoverne preukazuje, prečo tak držiteľ alebo vlastník vozidla nemohol urobiť,
    • ak vozidlo nebolo prihlásené ani do 30 dní, aj odborný posudok o kontrole originality vozidla nie starší ako 15 dní, s výsledkom "spôsobilé"

    zdroj : http://www.minv.sk/?prihlasenie-vozidla-z-ineho-okresu

    Ty sa neboj to je starosť nového majiteľa. A ked nabúral a poškodil verejný majetok a auto nemal poistené tak on si to zacvaká. Ty si si svoju zákonom stanovenú povinnosť splnil.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Moja osobná skúsenosť. Dátumy sú len pre ilustráciu, nepamätám si už presne. V 4/2009 som predala auto osobe do Brezna. Niekedy v júni 2009 sme išli náhodou cez jednu neďalekú dedinu, a auto tam bolo odstavené. Dozvedela som sa, že tam stojí už dlho, a ešte aj potom stálo. Dakedy v 11/2009 zazvonili u mňa policajti, že som vlastník toho a toho vozidla, a že s vozidlom bola spáchaná trestná činnosť, bolo natankované bez platenia. Ja som milým pánom ukázala KP zmluvu, prefotený TP s odhlásením, a tým sa to pre mňa skončilo. Takže sa neobávaj, čo sa ďalej dialo s autom sa ťa netýka.

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    ci23 Pozri príspevok
    Zdravím! Mám takýto problém. Pred časom som predával auto. Spísali sme kúpno-predajnú zmluvu, dohodli sme sa-že osoba príde o dva dni prihlásiť auto. Ja som ho teda odhlásil, poslal mu papiere a bolo... Lenže on medzi tým mal havárku a nebol ho doteraz prihlásiť. A hlavne-neberie mi telefon a je z iného okresu. Ako to riešiť? Je to auto vlastne ešte moje , ksď som ho odhlásil a či už jeho, keď mám zmluvu? A inak, ja som to odhlásil v tom čase, keď už bolo havarované-ale to som ja nevedel. Mám ísť na políciu?
    No neviem celkom presne ako ste to mali dohodnuté v zmluve, ale myslím si, že auto sa stalo jeho vlastníctvom ešte pred prepisom auta.
    Dúfam, že kúpnu zmluvu máte datovanú.
    Máte v zmluve nejako ošetrené akým spôsobom dôjde k prepisu?
    Alebo je to len jednoduchá zmluva?
    Bolo Vám auto zaplatené?

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    keďže ste auto odhlásili a predali, nie ste jeho vlastníkom a nemusia vás zaujímať žiadne súvislosti s týmto autom, za spôsobené škody bude zodpovedať nový majiteľ,hoci ho ešte neprihlásil, ale podpisom KPZ sa stal jeho vlastníkom /podľa dátumu

    ci23 je offline (nepripojený) ci23

    ci23
    Zmluvu mám jednoduchú a hlavne odloženú. Iba mám obavu, že keďže som ho ja odhlásil a on neprihlásil, mám v tom chaos. Ide o to, že pri odhlasovaní mi policajt vravel, že auto musí dotyčný prihlásiť do 14 dní. A nechápem, čo sa stane, keď ho neprihlási... Či bude niesť následky neprihlásenia on alebo budem mať opletačky ja.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ci23 Pozri príspevok
    Zmluvu mám jednoduchú a hlavne odloženú. Iba mám obavu, že keďže som ho ja odhlásil a on neprihlásil, mám v tom chaos. Ide o to, že pri odhlasovaní mi policajt vravel, že auto musí dotyčný prihlásiť do 14 dní. A nechápem, čo sa stane, keď ho neprihlási... Či bude niesť následky neprihlásenia on alebo budem mať opletačky ja.
    He...tak sa opýtam ...

    A máš aj peniaze ?

    Na poliša sa vykaď , nerieš múdrosti úradníka :
    - Ty si odhlásil , splnil si si svoje
    - dotyčný neprihlásil , jeho problém ...
    - ak máš aj peniaze , nerieš ...
    - dotyčný sa zbadá až neskôr , nakoľko neprihlásené vozidlo je jaksi nepoistiteľné .....či ....?

    havária pred prihlásením

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.