Zavrieť

Porady

Mám nárok na detské prídavky?

Moja neplnoletá postihnutá dcéra skončila povinnú školskú dochádzku. Vzhľadom na jej nepriaznivý zdravotný stav som ju ďalej do školy nezapísala. Na úrade ma informovali, že keď nenavštevuje školu, nemám nárok na detské prídavky. Nezaopatrené dieťa sa však posudzuje aj také, ktoré "je neschopné sa sústavne pripravovať na povolanie alebo vykonávať zárobkovú činnosť pre dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav". Neviete mi poradiť, ako najlepšie danú situáciu riešiť, čo treba urobiť aby vznikol nárok na detské prídavky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Treba doložiť, že pre nepriaznivý zdravotný stav nie je schopná študovať , alebo pracovať (ale sú napr aj praktické školy, kde by mohla chodiť ) ...
    - od 18teho roku potom môže požiadať o ID
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tereza12 A treba ju aj zapísať do školy? Alebo to stačí doložiť bez zápisu do školy, iba ten posudok?
    Katy a R ak teda bude študovať - tak doložíš potvrdenie zo školy...
    tereza12 takže ak študovať nebude, netreba žiaden zápis do školy iba potvrdenie, že nie je schopná študovať ak správne chápem
    veronikasad Pre potreby UP = posúdenie nároku na PnD tento posudok vydáva posudkový lekár ÚPSVaR - nestačí potvrdenie od detského lekára.
      zbaliť

    Mám nárok na detské prídavky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.