Zavrieť

Porady

zošrotovanie auta

ahojte, vie mi niekto poradiť ako zošrotovať auto a zarobiť na tom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tomas9999 je offline (nepripojený) tomas9999

    tomas9999
    na tomto nemáš zarobiť ti ale firmy ...
    ale dá sa dohodnúť z niektorými , ja som si nechal všetky náhradné diely , kolesá motor, prevodovku, interier, odovzdal som len karosériu bez dverí a okien ...., mám doma také isté auto takže možno sa to niekedy hodí...
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Si trochu mimo. K ekologickému zlikvidovaniu vozidla sa toto musí odovzdať so základnými komponentami: karoseria, motor, prevodovka, nápravy, kolesá - ale už NIKDE nie je písané, akom stave! Teda to môžu byť i torzá ("oholené")....
    tomas9999 Teda to môžu byť i torzá ("oholené").... -ak je to otázka prosím
    ale ak nie tak si mimo ti, lebo si sám sebe odporuješ
    misoft Si to vôbec nepochopil.... karoséria - musí mať aspoň tvar (aj po havarke) a štítok (pretože sa zapisujú údaje!), motor - aspoň blok (lebo i tam je číslo motora), kolesá - aspoň disky (akékoľvek), nápravy - aby tie kolesá boli s ostatkom nejako spojené, prevodovka - aspoň niečo - ostatné, čo je dobré a má cenu ako ND - očesať (interiér, gumy, sklá, karbecm alternátor, chladič, trubky, brzdy, tlmiče, pružiny/perá), nárazníky, dobré plechy - to všetko sa zoberie.
    Čo myslíš, ako som ja svoj starý krám odovzdal? Chlapík, kontroloval číslo karosérie (teda výr. číslo), VIN, číslo motora a ostatné ho už ne*ralo... napísal do lajstra. Na polícii im stačil zápis s uvedenými číslami (ktoré sa zhodovali z TP) a bolo to. Ostatné som rozpredal takým, ktorí zháňali diely na podobné mašiny... a zarobil som....
    tomas9999 motor je od roku 2008 len náhradný dielúmôžeš ho ľubovolne vymienať / a číslo motora sa pri zošrotovaný neodpisuje ....
    dadka1990 Ďakujem
      zbaliť

    DANAK1 je offline (nepripojený) DANAK1

    DANAK1
    Ked nájdeš takého, čo ti také auto vezme. Vrakoviská tiež musia plniť podmienky, ktoré im uloží Ministerstvo životného prostredia, a tie sotva splní holá karoséria, nehovoriac o tom, že ide práve o to, aby sa oleje a zmesi z motora nevypúšťali kade-tade.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Viem.....
    dadka1990 to mi pomôže ako mŕtvemu plášť
    misoft Ale pomôže, pomôže .... cibrí to mozog... premýšľať, ako na to.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.