Zavrieť

Porady

Čo s firemným automobilom po zrušení živnostenského oprávnenia

Motorové vozidlo bolo kúpené na IČO a bolo od roku 2008 majetkom firmy. Bolo riadne odpísané v celkovej hodnote. Dňa 11.5.2015 mi bolo zrušené živnostenské oprávnenie. Chcem sa opýtať ako postupovať ďalej? Auto musím predať sebe ako fyzickej osobe (za akú hodnotu?) a odhlásiť na polícii? Do kedy musím podať daňové priznanie k dani z motorových vozidiel?
Naposledy upravil janoszz : 09.06.15 at 07:56
marjankaj Prečo by si ho mal ty predávať sebe? Veď keď patrilo firme, tak nech ho predá firma.
marjankaj čo je firma kuk sem
http://sk.wikipedia.org/wiki/Firma
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    361/2014 Z. z. Zákon o dani z motorových vozidiel

    § 9

    (6) Ak daňovník ukončil podnikanie, daňové priznanie za zdaňovacie obdobie, ktoré sa končí posledným dňom mesiaca, v ktorom ukončil podnikanie, podáva do jedného mesiaca po uplynutí tohto zdaňovacieho obdobia.

    juzek691 je offline (nepripojený) juzek691

    juzek691
    napíšeš na kartu majetku, že ho preradujes do osob.užívania. Len 5 rokov ho nemôžes predať bez toho, aby si z neho neodviedol daň, kedže auto bolo v podnikani.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Musíš podať na DU oznámenie o zániku DP k DzMV k 11.5.2015. Termín na podanie DP k DzMV pri ukončení podnikania je do jedného mesiaca od posledného dňa v mesiaci, v ktorom sa ukončilo podnikanie.. Ak si bol živnostníkom, tak auto nemusíš predávať sebe samému. Pretože stále si jedna a tá istá FO. Automaticky sa auto stáva súkromným majetkom, avšak ak by si ho chcel predať, tak do 5 rokov by si musel uhradiť daň z príjmu z predaja auta. Po 5 rokoch ak ho predáš, tak sa ti to už do príjmu neráta.

    A ešte pri ukončení živnosti nezabudni upraviť ZD o neuhradené záväzky a pohľadávky a o nespotr. zásoby.

    Pozri si aj tu:

    http://www.podnikajte.sk/dane-a-ucto...zivnosti.xhtml
    Naposledy upravil mondes : 10.06.15 at 08:46
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janoszz Ďakujem za odpoveď, no niesom si istý tým termínom na podanie DP k DzMV. Keď som bol podať oznámenie na zrušenie daní, úradníčka my vysvetľovala, že podľa novely zákona musím podať DP k DzMV do konca mesiaca, nasledujúceho po zániku daňovej povinnosti, čo v mojom prípade znamená do 30.6.2015
    Ešte 1 otázočka. Neviete náhodou ako je to s políciou? Je potrebné ísť urobiť zmenu v technickom preukaze, aby tam už nefigurovalo IČO?
    mondes Opravila som odpoveď.
    avalik mondes, oznámenie pri zániku DP sa už neposiela, termín na podanie DP - pozri v mojej odpovedi citovaný §
    mondes Takže už sa vôbec nič na DU neoznamuje? Ani pri vzniku, ani pri zániku?
    avalik pozri zákon 361/2014
      zbaliť
    Žabinka 05.06.15 08:01 odstránil(a) z Porady

    Čo s firemným automobilom po zrušení živnostenského oprávnenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.