Zavrieť

Porady

dohoda o vykonaní práce

Môžem zamestnať viacerých dohodárov na tú istú prácu (ktorá je vymedzená výsledkom)?

Vopred ďakujem za skorú odpoveď )
Usporiadat
Maňaska Maňaska

Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

Polyhistor-diletant
Podľa mňa áno.
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Ak je na vykonanie dohodnutej práce potrebný väčší počet ľudí, podľa môjho názoru je možné uzatvoriť viac dohôd.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

forester
Môžem zamestnať viacerých dohodárov na tú istú prácu (ktorá je vymedzená výsledkom)?

Vopred ďakujem za skorú odpoveď )
Ak na vykonanie tej práce nestačí 1 dohodár (v závislosti od jej rozsahu) bude treba prijať ďalšieho, teda môže sa zamestnať viacerých dohodárov. Treba to vedieť zdôvodniť.
0 0
forester forester

forester je offline (nepripojený) forester

vďaka všetkým za odpoveď

toto som chcel počuť
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
no mam taky pribeh ktoreho som sucastou a rad by som pocul nazor aj inych... no prisla za mnou klientka s tym ze potrebuje zamestnat manzela nejakym sposobom aby ju to co najmenej zatazilo...ide o pracu v cechach........ja som jej navrhol aby s nim uzavrela DVP do konca roka na 300 hodin...urcila tam vysku odmeny za cele obdobie s mesacnou platbou zaregistrovala sa na soc. poistovnu ako zamestnavatel aj zamestnanca a odvadzala urazove poistenie...nech mu nezraza ziadnu dan z prijmu nech si to on zuctuje v danovom priznani a nech mu vyplaca odmenu v hrubom....no a nech mu neuvadza do dohody ze ma narok na nahrady podla zakona o cestovnych nahradach...ona sa ma opytala ci je mozne vyplacat dvp aj vceskych kedze robi v cechach ja som jej povedal ze v ramci EU uz to nie je problem...no a teraz ma opravte co som urobil zle.....dakujem a prajem krasny den
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Vladimír Ozimý
no mam taky pribeh ktoreho som sucastou a rad by som pocul nazor aj inych... no prisla za mnou klientka s tym ze potrebuje zamestnat manzela nejakym sposobom aby ju to co najmenej zatazilo...ide o pracu v cechach........ja som jej navrhol aby s nim uzavrela DVP do konca roka na 300 hodin...urcila tam vysku odmeny za cele obdobie s mesacnou platbou zaregistrovala sa na soc. poistovnu ako zamestnavatel aj zamestnanca a odvadzala urazove poistenie...nech mu nezraza ziadnu dan z prijmu nech si to on zuctuje v danovom priznani a nech mu vyplaca odmenu v hrubom....no anech mu neuvadza do dohody ze ma narok na nahrady podla zakona o cestovnych nahradach...ona sa ma opytala ci je mozne vyplacat dvp aj vceskych kedze robi v cechach ja som jej povedal ze v ramci EU uz to nie je problem...no a teraz ma opravte co som urobil zle.....dakujem a prajem krasny den
Ak bude mať v dohode uvedené miesto výkonu práce v ČR, potom viď § 128 ZP, ktorý znie: "Zamestnancovi s miestom výkonu práce podľa pracovnej zmluvy v cudzine možno poskytovať mzdu alebo jej časť v cudzej mene. Prepočet výšky mzdy v SKK na cudziu menu sa vykonáva podľa kurzu peňažných prostriedkov v cudzej mene vyhláseného NBS v deň predchádzajúci dňu určenému na výplatu mzdy podľa § 130 ods.2 alebo v iný dohodnutý deň".
Ostatné sa mi vidí v poriadku.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
ale mne nejde pod fúz, že tá dohoda o vykonaní práce má byť do konca roka...DoVP sa uzatvára na jednorázové práce!
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

karkulka
ale mne nejde pod fúz, že tá dohoda o vykonaní práce má byť do konca roka...DoVP sa uzatvára na jednorázové práce!
Správna pripomienka. V dohode by sa mala tak naformulovať "úloha", aby sa dala posúdiť ako jednorazová s tým, že na jej vykonanie treba viac hodín (do 300), čo si vyžaduje dlhší časový úsek (viac mesiacov). Všetko je to len o tom, ako sa naformuluje úloha do dohody a či a ako si to budeme vedieť obhájiť pri kontrole.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Vladimír Ozimý
no mam taky pribeh ktoreho som sucastou a rad by som pocul nazor aj inych... no prisla za mnou klientka s tym ze potrebuje zamestnat manzela nejakym sposobom aby ju to co najmenej zatazilo...ide o pracu v cechach........ja som jej navrhol aby s nim uzavrela DVP do konca roka na 300 hodin...urcila tam vysku odmeny za cele obdobie s mesacnou platbou zaregistrovala sa na soc. poistovnu ako zamestnavatel aj zamestnanca a odvadzala urazove poistenie...nech mu nezraza ziadnu dan z prijmu nech si to on zuctuje v danovom priznani a nech mu vyplaca odmenu v hrubom....no a nech mu neuvadza do dohody ze ma narok na nahrady podla zakona o cestovnych nahradach...ona sa ma opytala ci je mozne vyplacat dvp aj vceskych kedze robi v cechach ja som jej povedal ze v ramci EU uz to nie je problem...no a teraz ma opravte co som urobil zle.....dakujem a prajem krasny den
Vidím dobre?
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
vidíš...to mi ušlo...paráda
0 0
ata111 ata111

ata111 je offline (nepripojený) ata111

No veď tu je asi väčší problém, ak neodvedie daň, je to potom dohoda? Nie je to iný vzťah? Daň, úrazové p., Kč, - všetko áno, asi by sa dali aj diéty - má na ne nárok a patria mu ak je vyslaný na SC v rámci DVP. V tomto prípade i cestovné. Pekný deň - už konečne so slniečkom.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Nešpekulovať
Nerozumiem pojem príbeh.
Naposledy upravil Denda : 26.08.05 at 07:12
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
ak mu dá podpísať vyhlásenie k odpočtom, dá sa uvažovať o neplatení dane...za podmienky, že nemá vyhlásenie v inej robote podpísané...a že príjem nebude väčší ako teraz platná odpočitateľná položka...v prípade že je nezamestnaný a evidovaný, neviem o čom sa bavíme, keď môže odrobiť len smiešny počet hodín a mať ešte smiešnejší príjem...ja to vidím na pracovný pomer do 20 hodín...
0 0
zlatka zlatka

zlatka je offline (nepripojený) zlatka

Je mi jasné, že DoVP sa uzatvará na konkrétny druh práce, ale dá sa považovať aj vyučovanie napr. chémie ako druh práce /môžem zamestnať učiteľa chémie, ktorý nebude mať plný uväzok na DoVP/ ? podľa mňa by mal mať prac. zmluvu, ale počúvať,že na niektorých školách sa praktizuje aj to, že uzatvoria s učiteľom DoVP na šk. rok /počet hodín nepresiahne 300/ je to správne? prosím poraďte
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

zlatka
Je mi jasné, že DoVP sa uzatvará na konkrétny druh práce, ale dá sa považovať aj vyučovanie napr. chémie ako druh práce /môžem zamestnať učiteľa chémie, ktorý nebude mať plný uväzok na DoVP/ ? podľa mňa by mal mať prac. zmluvu, ale počúvať,že na niektorých školách sa praktizuje aj to, že uzatvoria s učiteľom DoVP na šk. rok /počet hodín nepresiahne 300/ je to správne? prosím poraďte
Nie je to správne, ale robí sa to.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

zlatka
Je mi jasné, že DoVP sa uzatvará na konkrétny druh práce, ale dá sa považovať aj vyučovanie napr. chémie ako druh práce /môžem zamestnať učiteľa chémie, ktorý nebude mať plný uväzok na DoVP/ ? podľa mňa by mal mať prac. zmluvu, ale počúvať,že na niektorých školách sa praktizuje aj to, že uzatvoria s učiteľom DoVP na šk. rok /počet hodín nepresiahne 300/ je to správne? prosím poraďte
Ak pozrieme § 223 ZP - ..... ak ide o prácu, ktorá je vymedzená výsledkom a a ktorej výkon v pracovnom pomere by bol pre zamestnávateľa neúčelný a nehospodárny a ďalšie ustanovenia ZP týkajúce sa tejto problematiky - je to v rozpore so všetkým. Je to, z môjho pohľadu, čistá špekulácia. Jednoznačne prac. zmluva / napr. na skrátený prac. úväzok/ a pokiaľ sa "to" na niektorých školách praktizuje - pokiaľ im niekto neklepne po prstoch.
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Prosím Vás , stále platí , že s nezamestnaným môžem uzatvoriť DOVP na maximálne 64 hodín mesačne s maximálnym príjmom 3.200,-Sk mesačne ? Pretože som si to teraz zisťovala na úrade práce a tam mi povedali , že môže zarobiť koľko chce. Zdá sa mi to čudné. Môžem mu dať podpísať vyhlásenie ?
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
Nevyhodne sa mi vidi, ze manzelovi nebude platit cestaky, ved to on nezdanuje a ona ma danovo uznane. Potom by dohoda mohla zniet na menej penazi a zvysok by sa vyplatil cez cestaky.
0 0
Buková Buková

Buková je offline (nepripojený) Buková

Poradte mi, ..........ako skončiť Dohodu o vykonaní práce uzatvorenú od 07/2005 do 31.12.2005 na vedenie účtovníctva? Už budem mať odpracovaných 300 hodín, a majiteľ chce, aby som si písala menej hodín, ako v skutočnosti robím. Existuje na dohodu o VP možnosť výpovede?, alebo sa treba dohodnúť obojstranne?, čo v prípade, že nesúhlasí?, a ja chcem tú dohodu ukončiť. Poradte mi..........
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Buková
Poradte mi, ..........ako skončiť Dohodu o vykonaní práce uzatvorenú od 07/2005 do 31.12.2005 na vedenie účtovníctva? Už budem mať odpracovaných 300 hodín, a majiteľ chce, aby som si písala menej hodín, ako v skutočnosti robím. Existuje na dohodu o VP možnosť výpovede?, alebo sa treba dohodnúť obojstranne?, čo v prípade, že nesúhlasí?, a ja chcem tú dohodu ukončiť. Poradte mi..........
Odporúčam prečítať si §226 Zák.práce. Dohoda o vykonaní práce sa uzatvára za účelom splnenia konkrétnej pracovnej úlohy. Splnením úlohy končí DVP.
Pre vedenie účtovníctva toto nie je vhodný typ dohody, lebo vedenie účtovníctva je pravidelne sa opakujúca činnosť. Treba uzatvoriť prac.zmluvu.
Na DVP sa nevzťahuje výpoveď.
Ods.3 §226: "Pracovná úloha sa musí vykonať v dohodnutej dobe, inak môže zamestnávateľ od dohody odstúpiť. Zamestnanec môže od dohody odstúpiť, ak nemôže pracovnú úlohu vykonať preto, že mu zamestnávateľ neutvoril dohodnuté pracovné podmienky. Zamestnávateľ je povinný nahradiť škodu, ktorá mu týmto vznikla."
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať