Zavrieť

Porady

Pohľadávky voči insolventnej firme a DPH z týchto pohľadávok

Mám pohľadávky ( roky 2008 -2009) voči firme, ktorú exekútor a nakoniec aj súd vyhlásil za insolventnú.
Ako naložiť s takými pohľadávkami v jednoduchom účtovníctve a ako je to s DPH. Budem si môcť nejakým spôsobom uplatniť vrátenie odvedenej DPH.
Veľmi pekne ďakujem za prípadnú radu.
Milmar
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    marchevsky Pozri príspevok
    Mám pohľadávky ( roky 2008 -2009) voči firme, ktorú exekútor a nakoniec aj súd vyhlásil za insolventnú.
    Ako naložiť s takými pohľadávkami v jednoduchom účtovníctve a ako je to s DPH. Budem si môcť nejakým spôsobom uplatniť vrátenie odvedenej DPH.
    Veľmi pekne ďakujem za prípadnú radu.
    Milmar
    DPH nijak.
    Čo znamená, že súd vyhlásil za insolventnú? Bol vyhlásený konurz a ten bol zamietnutý pre nedostatok majetku? Boli pohľadávky prihlásené v konkurze?
    DPH z týchto faktúr som v tom čase odviedol. Na firmu nebol vyhlásený konkurz, len exekútor na základe súdom uznaných pohľadávok
    zistil, že firma už nemá nijaký majetok a súd potvrdil že pohľadávky sú nevymožiteľné.
    Milmar.

    Pohľadávky voči insolventnej firme a DPH z týchto pohľadávok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.