Zavrieť

Porady

Tipy a triky pri rozvodoch vody, elektriny, kanalizacie a plynu

Moze sem niekto nahodit par fotiek ohladne vnutornych rozvodov? Trci mi v dome hlavny privod vody a neviem ako pokracovat dalej. ci sa dava nejaka hlavna rozvadzacia rura z ktorej idu tenke rury do miestnosti atd. Skusam nieco najst na internete, ale pokial vie niekto nahodit par fotiek a vysvetlit tak budem rad.
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Tu sa dá všeličo zaujímavé a užitočné dočítať.
http://www.asb.sk/sprava-budov/preva...vody-4506.html
http://www.asb.sk/vysledky-vyhladava...gie%2F4%2F#851
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Ja tam mam len dva male ventily a hlavny uzaver ( http://lh6.ggpht.com/_7fQ9N7Togps/Sn...2/DSCF2572.jpg ).

Tymto viem docielit kombinacie:
- cely dom obecna voda
- cely dom studna
- kuchyna obecna voda, zvysok studna
2 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Šikovne a múdro vyriešené.Ak budú vodu neustále dvíhať urobím to aj ja takto.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

TomasHC Pozri príspevok
Ja tam mam len dva male ventily a hlavny uzaver ( http://lh6.ggpht.com/_7fQ9N7Togps/Sn...2/DSCF2572.jpg ).

Tymto viem docielit kombinacie:
- cely dom obecna voda
- cely dom studna
- kuchyna obecna voda, zvysok studna
Ako prosim ta tymito dvoma ventilmi dosiahnes tu tretiu moznost ???
0 0
peter3377 peter3377

peter3377 je offline (nepripojený) peter3377

ja mam nieco podobne a tiez s 2 ventilmi ale do kuchyne ide vzdy len obecna voda
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

pri vode zo studne pozor na to aby bola oddelena od obecnej , aby nebolo mozne vpustit do obecneho vodovodu vodu zo studne
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

TomasHC Pozri príspevok
Ja tam mam len dva male ventily a hlavny uzaver ( http://lh6.ggpht.com/_7fQ9N7Togps/Sn...2/DSCF2572.jpg ).

Tymto viem docielit kombinacie:
- cely dom obecna voda
- cely dom studna
- kuchyna obecna voda, zvysok studna
toto presne plánujem ale sledujem že maš len jednu privodnu hadicu /čiernu/ kde prepínaš studnu a obecny vodovod.Vo vod. šachte?
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

mam prístup k studni s dobrým zdrojom vody. Myslíte že je potrebne alebo dobre dať prip. aj k obec. vodovodu? Mam totiž dosť velku vzdialenosť k najbl. bodu napojenia /cca 60m/ a vod. šachta by musela byť na cudzom pozemku, čo by do bud. tiež nebolo idealne a ak budem využívať vodu so studne , nie je to zbyt. inv. do prípojky?
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Ano, to som zabudol spomenut V garazi mam este jeden ventil, lebo tam mam privedenu vodu zo studne (zatial len priprava).

Momentalne bezim na obecnej vode, takze ventil v garazi je zastaveny a oba motylikove su otvorene (ten lavy je kuchyna, pravy je zvysok domu).

Ak chcem vsade vodu zo studne, tak zatvorim hlavny uzaver obecnej vody a otvorim ventil v garazi.

Ak chcem kombinaciu, tak otvorim hlavny privod obecnej aj zo studne v garazi a uzatvorim pravy motylikovy ventil, ktory vlastne oddeli vodu zo studne a obecnu vodu.

PS: ano som debil, lebo som mohol potiahnut pod dekou HDPE ruru na vodu zo studne za par eur priamo k privodu obecnej vody, a nie dat robit rozvod vodarovi za tazke prachy No co, clovek sa uci, najlepsie na vlastnych chybach.
Naposledy upravil TomasHC : 27.12.10 at 19:16
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja mam tiez dva privody vody cez zaklady, jeden pojde zo studne. Je tazke zvarat s tou zvarackou na plastove trubky? v akych vyskach sa montuju baterie, privod do WC a pod?
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Baterie su povacsine uz stojankove, t.j. "stoja" na umyvadle, takze vyvod na teplu/studenu vodu treba dat pod umyvadlo a zaroven nad odpadovu ruru. Ja mam vrch umyvadla vo vyske 85 cm od finalnej podlahy a vyvody vody 60 cm od podlahy. Odpad cca o 7 cm nizsie ako privod vody, vid foto.
DSCF2569.jpg  
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Výška prívodu vody k umývadlu závisí od hĺbky použitého umývadla. Takisto aj odpad, ten je závislý od hĺbky umývadla a použitého sifónu. Tlačítka a pod. posúvajú odpad nižšie na to treba pamätať, lebo odpadová voda do kopca nepôjde.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Ferdosondo Pozri príspevok
Výška prívodu vody k umývadlu závisí od hĺbky použitého umývadla. Takisto aj odpad, ten je závislý od hĺbky umývadla a použitého sifónu. Tlačítka a pod. posúvajú odpad nižšie na to treba pamätať, lebo odpadová voda do kopca nepôjde.
Suhlas - ja som dal na dve umyvadla click-clack a musel som pouzit namiesto sifonu flexibilnu hadicu
0 0
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

mendo933 Pozri príspevok
pri vode zo studne pozor na to aby bola oddelena od obecnej , aby nebolo mozne vpustit do obecneho vodovodu vodu zo studne
to sa ti nemoze stat, nakolko vo vodomernej sachte pri novej pripojke musis mat zabudovany spatny ventil, ktory nedovoli prudit,zmiesat obecnu vodu s inou vodou, prave preto, lebo aj vodarne vedia, ze mnohi pouzivaju v dome vodu zo studne na splachovanie, pracku, sprchu...
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

a aky typ rur ste pouzili na rozvod vody? Vyrobcu, typ..
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

v projekte mam trubky na vodu od rehau rauhis. pozeral som technicke info a o par centov na meter je drahsi rautitan plastohlinikova trubka. pisu tam, ze sa pouziva aj na kurenie. Je to ten typ rury co sa pouziva aj na podlahove vykurovanie? Dost komplikovane sa to spaja nejakymi speci lisovacimi kliestami ktore neviem ci niekde zozeniem na pozicanie
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

mam pouzit ppr potrubie? je niekde nejaka tabulka kde sa udava v akej vyske sa montuju jednotlive pripojky od 0,0, lebo v tom projekte nieje nic konkretne. budem tam mat WC, sprchu a umyvadla, pracku, umyvacku...
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Ja som dal PPR...
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

* výška umývadla 86cm
* výška vodovodnej batérie (os) 105cm
* výška odpadového sifónu (os) 53cm
* výška spodnej vonkajšej hrany pisoárovej mušle 65cm
* výška sedáka WC 40cm
* výška vaňovej batérie (os) 70cm
* výška el. zásuvky v kúpelni 135cm
* výška sifónu pre práčku 40cm
* výška práčkového ventilu 40-50cm
* rozteč vsuviek pre batériu (os) 15 alebo 10cm
* šírka priestoru pre WC min. 80cm
* výška sadrokartónového stropu min. 235cm
3 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

mam spravit rozvod vody z PPR, alebo plastohliniku? Niekto vravy, ze PPR je zastarala technologia. Plastohlinik zasa potrebuje drahe lisovane spojky a fitingy. Viete odporucit nejaku zlacnu plastohlinikovych hadic so spojkami za rozumnu cenu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať