Zavrieť

Porady

zamestnanie v materských školách na Slovensku po vysokej škole v Srbsku

Zauima ma či sa budem mosť zamestnať v materských školách alebo budem musieť skončit ešte jeden rok na Slovensku, ponevač som skončila vysoku školu v Srbsku.

Dobrý deň, koncom tohto roka končim vysokú školu pre vychovavatelku v Srbsku (3. roky trvá) a planujem sa presťahovať na Slovensko. Zaujima ma či sa budem mocť zamestnať v materských školách alebo budem musieť skončit ešte jeden rok na Slovensku, aby som sa mohla zamestnať.
Dakujem za odpoved.
Naposledy upravil ivka70 : 02.04.15 at 06:48
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    To zavisi od toho, ake studium skoncis a ako ti ho uznaju porovnatelne so studiom na Slovensku.
    Vo vseobecnosti ani slovenske VS studium vychovavatelstva nestaci na to byt kvalifikovanou uvcitelkou v MS.
    Ci ti bude stacit jeden rok - to zavisi od toho, ci chces mat stredoskolske odborne vzdelania (a teda nadstavba pre materske skoly) alebo chces vysokoskolske vzdelanie a tvoje vzdelanie zodpoveda bakalarskemu studiu - vdedy s vychovavatelstvom mozes dostudovat magusterske 2 rocne studium predškolskej pedagogiky.

    Tu mas popisane vsetky moznosti studia, ktore su kvalifikaciou na ucitela v MS (vychovavatelstvo v nich nie je)
    https://www.minedu.sk/data/att/651.pdf

    Treba si zistit, s akym odborom koresponduje tvoje vzdelanie v Srbsku.
    Toto je informacia pre SR obcanov, ak chcu ist pracovat von, nejaku taku informaciu by malo mat k dispozicii aj srbske ministerstvo skolstva, kedze vychadza z europskej smernice
    https://www.minedu.sk/uznavanie-dokl...zo-zahranicia/

    zamestnanie v materských školách na Slovensku po vysokej škole v Srbsku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.