Zavrieť

Porady

WINIBEU

Potrebovala by som zaúčtovať vo WINIBEU školskú jedáleň- príjem peňazí od stravníkov ale nedarí sa mi.Potrebujem vedieť ako nahadzujete výpisy do banky a ako to potom stiahnete do účtovníctva. Mohol by mi niekto napísať postup práce? Od školenia prešiel polrok a ja som všetko zabudla. Prosím, trápim sa s tým už asi mesiac. Vôbec mi to nejde. Veľmi pekne ďakujem dobrej duši, ktorá mi pomôže.Ahojte.
Usporiadat
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

čo sa ti nedarí ? Ja som sa rozhodla ŠJ - pohyb na účte ŠJ a pokladňu ŠJ - účtovať cez kontované zápisy v účtovníctve - zberný účtovný zápis - osobitné číselné rady. Ozvi sa -ak viem pomôžem.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Dipmomovka Dipmomovka

Dipmomovka je offline (nepripojený) Dipmomovka

Čo účtujete cez kontované zápisy a čo cez moduly?
Je nutné účtovať cez jednotlivé moduly (okrem faktúr, skladu a majetku)? Mám pocit, že cez kontované zápisy to je oveľa rýchlejšie a jednoduchšie.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

ja som tiež chcela robiť všetko cez moduly ale kde na to všetko zobrať čas, je to veľmi prácne. Školskú jedáleň budem určite robiť cez kontované zápisy /tento rok určite/, lebo vedúca ŠJ mi robí krycie listy a platobné poukazy ešte v starom DOSe. A cez kontované zápisy sa mi to páči preto viac, lebo sa mi to hneď objaví v denníku, a môžem to opraviť tak, že vstúpim ešte raz do toho istého účtovného dokladu bez toho, aby som porušila číselný rad účtovného dokladu. Ale skús vymazať akonto. vymažeš ale číslo ďalšieho akonta ide tak, akoby tento doklad existoval. Možno neskôr prejdem cez moduly ale nemám čas - teraz budem kumštovať ako to mám urobiť cez moduly, aby to bolo správne - aj tri dni. a cez kontované za tri dni natypujem oveľa viac. Pokladňu určite tiež cez kontované, lebo pokladňu robí iná pracovníčka - ručne. Možno budúci rok, keď budem zbehlejšia v programe, urobíme prepojenie, a zaučím aj ostatné pracovníčky, a možno sa program zlepší tak, aby som mohla cez disketky zhrávať ich jednotlivé časti, lebo prepojenie cez sieť to u nás nejde. Ale štvrťrok sa blíži, a mám stresu až až.
Prajem Všetkým pevné nervy.
0 0
Dipmomovka Dipmomovka

Dipmomovka je offline (nepripojený) Dipmomovka

judita1971 Pozri príspevok
ja som tiež chcela robiť všetko cez moduly ale kde na to všetko zobrať čas, je to veľmi prácne. Školskú jedáleň budem určite robiť cez kontované zápisy /tento rok určite/, lebo vedúca ŠJ mi robí krycie listy a platobné poukazy ešte v starom DOSe. A cez kontované zápisy sa mi to páči preto viac, lebo sa mi to hneď objaví v denníku, a môžem to opraviť tak, že vstúpim ešte raz do toho istého účtovného dokladu bez toho, aby som porušila číselný rad účtovného dokladu. Ale skús vymazať akonto. vymažeš ale číslo ďalšieho akonta ide tak, akoby tento doklad existoval. Možno neskôr prejdem cez moduly ale nemám čas - teraz budem kumštovať ako to mám urobiť cez moduly, aby to bolo správne - aj tri dni. a cez kontované za tri dni natypujem oveľa viac. Pokladňu určite tiež cez kontované, lebo pokladňu robí iná pracovníčka - ručne. Možno budúci rok, keď budem zbehlejšia v programe, urobíme prepojenie, a zaučím aj ostatné pracovníčky, a možno sa program zlepší tak, aby som mohla cez disketky zhrávať ich jednotlivé časti, lebo prepojenie cez sieť to u nás nejde. Ale štvrťrok sa blíži, a mám stresu až až.
Prajem Všetkým pevné nervy.
Plne s tebou súhlasím. Na školení nás síce poúčali, aby sme využívali moduly a všetko má byť zaúčtované cez jednotlivé moduly, ale je to oveľa pracnejšie. Čo účtuješ cez moduly? Alebo všetko robíš cez kontované zápisy?
Nedávno som bola na porade a jedna účtovníčka tam spomínala, že oni všetko účtujú cez kontované zápisy. Veľmi si to pochvaľovala, lebo každý jeden zápis sa dá opraviť.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

cez moduly robím len dodávateľov ZŠ - faktúry, krycie listy, platobné poukazy, úhradu, atď. Ešte mám v majetku HIM, ale s tým som ešte nerobila nič, len som si skontrolovala správnosť . Inak kontované zápisy - je to úplne jednoduché a z jednoduchého zápisu si môžeš urobiť aj kópiu. Je pekná snaha programátorov - tie moduly, ale keby nebolo tých krokov postupnosti, ktoré musíš urobiť. A ako som už spomínala vyššie - som ten typ čo sa s tým potrápi, a prejdem na využívanie modulov - ale všetko chce čas.
0 0
Dipmomovka Dipmomovka

Dipmomovka je offline (nepripojený) Dipmomovka

judita1971 Pozri príspevok
cez moduly robím len dodávateľov ZŠ - faktúry, krycie listy, platobné poukazy, úhradu, atď. Ešte mám v majetku HIM, ale s tým som ešte nerobila nič, len som si skontrolovala správnosť . Inak kontované zápisy - je to úplne jednoduché a z jednoduchého zápisu si môžeš urobiť aj kópiu. Je pekná snaha programátorov - tie moduly, ale keby nebolo tých krokov postupnosti, ktoré musíš urobiť. A ako som už spomínala vyššie - som ten typ čo sa s tým potrápi, a prejdem na využívanie modulov - ale všetko chce čas.
Ved aj mne sa celkom pozdavaju tie moduly z isteho hladiska , ale momentalne na to nemam cas. Najviac mi vadi, ze to, co sa zauctuje cez moduly sa uz neda opravit a pri odstraneni je problem v cislovani. A kedze som zacinajuca uctovnicka, ktora rovno vhupla do noveho programu, tak sa mylim castejsie .
Ja robim cez moduly tiez sklady (prijemky a vydajky). Este ma zaujima, ako si si upravila cislovanie dokladov?
Prajem pekny den a pekne sviatky.
0 0
sojciakova sojciakova

sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

judita1971 Pozri príspevok
čo sa ti nedarí ? Ja som sa rozhodla ŠJ - pohyb na účte ŠJ a pokladňu ŠJ - účtovať cez kontované zápisy v účtovníctve - zberný účtovný zápis - osobitné číselné rady. Ozvi sa -ak viem pomôžem.
ŠJ som chcela robiť cez modul banka, a pokladňu cez modul pokladňa. No v praxi mám z toho riadny chaos. Napríklad: Príde mi výpis z banky, mám na ňom úhradu faktúry a zároveň aj príjem od stravníka. Chcela by som to dať pod jedno číslo ako pri starom programe, aby som sa v tom vyznala a mala prehľad tak ako predtým. Počítač si však dáva svoje číselné rady iné pre banku a iné pre faktúry.Je to hrôza. Nahodila som faktúry. Nevedela som ich zaúčtovať. V IVESe mi povedali- treba to účtovať cez položky. Fajn -zaúčtovala som položky. Zrazu zisťujem- nemám evidenciu faktúr. Fajn- nahadzujem knihu faktúr. Zrazu zisťujem, že neviem z knihy faktúr presunúť položky do zaúčtovania faktúry .To mám všetko desať krát nahadzovať? Aké je to potom uľahčenie práce? Neviem kde robím chyby a trvá mi všetko trojnásobne dlhšie.Idem sa jednoducho zblázniť.
0 0
Dipmomovka Dipmomovka

Dipmomovka je offline (nepripojený) Dipmomovka

sojciakova Pozri príspevok
ŠJ som chcela robiť cez modul banka, a pokladňu cez modul pokladňa. No v praxi mám z toho riadny chaos. Napríklad: Príde mi výpis z banky, mám na ňom úhradu faktúry a zároveň aj príjem od stravníka. Chcela by som to dať pod jedno číslo ako pri starom programe, aby som sa v tom vyznala a mala prehľad tak ako predtým. Počítač si však dáva svoje číselné rady iné pre banku a iné pre faktúry.Je to hrôza. Nahodila som faktúry. Nevedela som ich zaúčtovať. V IVESe mi povedali- treba to účtovať cez položky. Fajn -zaúčtovala som položky. Zrazu zisťujem- nemám evidenciu faktúr. Fajn- nahadzujem knihu faktúr. Zrazu zisťujem, že neviem z knihy faktúr presunúť položky do zaúčtovania faktúry .To mám všetko desať krát nahadzovať? Aké je to potom uľahčenie práce? Neviem kde robím chyby a trvá mi všetko trojnásobne dlhšie.Idem sa jednoducho zblázniť.
Faktúry treba najprv zapísať do knihy došlých faktúr. Potom treba ist do položky faktúry. Cez variabilný symbol nájsť faktúru z knihy došlých fa a všetky údaje sa automaticky prenesu. Treba doplniť konštantný symbol a vyplniť ďalšie karty, vystaviť kryci list a platobny poukaz a preniesť cez generované zápisy do účtovnictva. Ja som v tom tiez mala spociatku velky chaos a dost som sa mylila. Po case si vsak clovek zvykne, najde si svoj system a uz to potom ide. Nezabudnut v module Dodavatelia v polozke Uhrady zadať úhradu v podpolozke bankove vypisy je nutne potvrdit uhradu, lebo inak nezauctujes úhradu.
Naposledy upravil Dipmomovka : 26.03.08 at 16:24
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

V práci mám - čo sa týka dodávateľských faktúr takú pomôcku postupnosť v bodoch čo treba urobiť. Ak chceš /sojciakova/ tak to v krátkosti zajtra opíšem. Ale doma to nemám. Tak zajtra sa skúsim umknúť z práce, alebo to zoberiem domov a doma to prepíšem. Dali nám to v januári na školení . Ja podľa toho robím, aby som na niečo nezabudla, lebo potom to nefunguje.
0 0
sojciakova sojciakova

sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

Pravdaže chcem. Každá rada je dobrá. Ďakujem Judita aj Tebe Dipmomovka. Idem to hneď aj vyskúšať. Zatiaľ ahojte.
0 0
sojciakova sojciakova

sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

judita1971 Pozri príspevok
V práci mám - čo sa týka dodávateľských faktúr takú pomôcku postupnosť v bodoch čo treba urobiť. Ak chceš /sojciakova/ tak to v krátkosti zajtra opíšem. Ale doma to nemám. Tak zajtra sa skúsim umknúť z práce, alebo to zoberiem domov a doma to prepíšem. Dali nám to v januári na školení . Ja podľa toho robím, aby som na niečo nezabudla, lebo potom to nefunguje.
Ešte sa chcem opýtať. Nemáš takú pomôcku aj pre pokladňu a majetok? Veľmi by si mi pomohla. Ahoj.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

Bohužiaľ nemám. Ja pokladňu robím cez kontované . S majetkom - zatiaľ sme nič do HIM nekupovali, a odpisy budem robiť cez kontované, lebo mám viac zdrojov - takže my to bude viac vyhovovať.
0 0
Goldia Goldia

Goldia je offline (nepripojený) Goldia

V krátkom case bude plne dopisany formularovy Help priamo vo winibeu kde budu popisane postupy, rady a pomocky.
V pripade ak mate nejasnosti pridajte svoju otazku na portal IVESu do diskusnej skupiny pre WinIbeu.
0 0
mrtwosh mrtwosh

mrtwosh je offline (nepripojený) mrtwosh

Nazdar, nestalo sa vám vo WinIBEU (1.13.0a), že ak ste chceli pridať nový výdavkový rozpočtový účet, automaticky ho program označil za aktívny a zaškrtol možnosť "Účt s PS"? Mne to robí stále, pokiaľ dám vytvoriť nový účet, ale aj keď som skúšal skopírovať starý a iba v ňom zmeniť analytiku/názov. Je to zrejme kvôli tomu, že program berie účet 221 vždy za aktívny. Pri úpravách v už existujúcich účtoch žiadne takéto zmeny nerobí. Neviem, či program bude brať účty správne, ak bude zadaná výdavková rozpočtová klasifikácia. Pýtal som sa v diskusnej skupine u Košičanov, teraz čakám, do koľkých dní odpovedia.
0 0
1964 1964

1964 je offline (nepripojený) 1964

Ľudia moji, nestrašte ma. Ja sa ešte len chystám na WINIBEU, ale keď to čítam, tak ....... Na školení som bola niekedy v lete minulého roku, ale nemala som čas venovať sa tomu programu, vždy som to odkladala, že prejdem od 1.1., teraz sa mordujem s novým účtovaním, tak som to zas presunula na 1.4., aby som aspoň jeden štvrťrok mohla porovnať staré a nové zostavy a od 1.7 prešla naostro, ale prestávam veriť, že sa mi to podarí
0 0
Ivča Ivča

Ivča je offline (nepripojený) Ivča

judita1971 Pozri príspevok
V práci mám - čo sa týka dodávateľských faktúr takú pomôcku postupnosť v bodoch čo treba urobiť. Ak chceš /sojciakova/ tak to v krátkosti zajtra opíšem. Ale doma to nemám. Tak zajtra sa skúsim umknúť z práce, alebo to zoberiem domov a doma to prepíšem. Dali nám to v januári na školení . Ja podľa toho robím, aby som na niečo nezabudla, lebo potom to nefunguje.
Začínam robiť v účtovníctve WinIBEU. Od školenia už ubehlo veľa času. Pozerám príspevky dozadu, a zbadaloa som tento tvoj. Prosím ťa, nemohla by si aj mne nejako poslať ten tvoj múdry postup. Chytám sa už všetkého a toto by mi určite pomohlo. Prosím ťa ohlás sa, či by to bolo možné, buď emailom, alebo ako súkromnú správu, alebo aj faxom.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

Nie je to nič tajné, dúfam, že to pomôže viacerým .

1. Zaevidovanie dodávateľa
Správa – číselníky – Partneri


2. Vytvorenie objednávky
Dodávatelia – Doklady – Objednávky

3. Zaevidovanie faktúry, vyplnenie položiek
Dodávatelia – Doklady - Faktúry

4. Vytvorenie interných dokladov – krycieho listu a platobného poukazu
Dodávatelia – Doklady – Faktúry /vyhľadať faktúru / - karta Interné doklady

5. Uhradiť faktúru
Dodávatelia – Úhrady – Úhrady dokladov /vyhľadať faktúru / - tlačidlo Uhradiť

6. Vytvoriť príkaz na úhradu a Homebanking
Karta úhrady,karta Homebanking /medzerníkom označiť záznam/

7. platbu potvrdiť cez bankový výpis
Dodávatelia –Úhrady – Bankové výpisy

8. zaúčtovať faktúry /záväzok – KL / a úhradu faktúry – PP /
Dodávatelia – Uzávierky – Zaúčtovanie dokladov
Predbežné skontrolovať
Ak je to v poriadku – definitívne
!použiť číselný rad – vytvorené z generovaných zápisov

Skontrolovať v účtovníctve
Účtovníctvo – Účtovné zápisy –generované zápisy – dodávatelia

9. Zaúčtovanie do účtovného denníka
Vyhľadať doklad definitívne zaúčtovaní /S=2/
Účtovníctvo- Účtovné zápisy – Generované zápisy – dodávatelia – tlačídlo Zaúčtovať

! použiť číselný rad – preberanie do denníka
Kontrola v účtovnom denníku
Účtovníctvo – Účtovné zápisy – Účtovný denník

Podľa tohto návodu som mala troška problém.

Dostala som sa až po generované zápisy .
Potom bod 9 sa mi nedaril.Nemohla som nájsť ten číselný rad Preberanie do denníka .
Na nete - www. ives. sk som potom našla, že ten číselný rad si mám vytvoriť z kódu 91 - vytvorené z generovaných zápisov.

Čiže jeden na - kód 91 vytvorené z generovaných zápisov

druhý na - kód 91 preberanie do denníka

Našla som odporučanie z ivesu , aby sme mali tri číselný rady dokladov
1. vytvorené z generovaných zápisov - predbežné
2. vytvorené z generovaných zápisov - definitívne
3. preberanie do denníka
číselný rad 1. sa bude mazať
2. a 3. zostávajú.
Ja som sa ešte nerozhodla, doporučujú to preto, ako vyriešenie problému, keď chceme mať zachované číselné rady.

Keď už mám definitívne- tak 1 mažem, lebo sa mi to potom duplovalo účtovné zápisy - v hlavnej knihe.


Ivča, ak viem pomôžem, takže sa môžeš kľudne ozvať. Ak nebudeme vedieť spolu nájdeme riešenie.
Naposledy upravil judita1971 : 28.07.08 at 20:54
0 0
Ivča Ivča

Ivča je offline (nepripojený) Ivča

Veľmi pekne ďakujem za rýchlu odpoveď. Dnes by som s tým chcela začať. Určite sa ešte ozvem. Budem sa snažiť nebyť veľmi otravná. Musím sa s tým teraz popasovať, lebo od septembra zase začne blázinec. Ešte by ma zaujímalo, či treba zapisovať aj fa do dodávatelia - doklady - prijaté doklady - kniha. Teraz tam nemám nič (po preklopení), a v DOSe už mám asi č. 125.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

ja tam nič neevidujem, ja som do winibeu, prešla od 1.1.2008, chcela som sa totiž vyhnúť problémom s číslovaním dokladov / po konverzii/. Začala som si číselné rady, ktoré mi zatiaľ vyhovujú. Už teraz zisťujem, čo a ako.
0 0
Ivča Ivča

Ivča je offline (nepripojený) Ivča

Tak ti ešte raz ďakujem a je dosť možné, že sa ti ešte ozvem, keď to začnem robiť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať