Zavrieť

Porady

Stravné

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, že aká je minimálna suma, čo musí zamestnávateľ platiť v hotovosti zamestnancovi na stravu, keď nemá gastro lístky od roku 2012? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    v hotovosti to ide iba za predpokladu, že ZC má potvrdenie od špecializovaného lekára, že má zdravotné problémy......(takáto forma sa ZC nezdaňuje)
    ak by to bolo u bežného ZC zdaňuješ príspevok ZĽ a ešte aj na to pôjdu fondy....(alebo ako písala Tweety SL alebo strava dodávateľským spôsobomˇ)

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Nejedná sa o tržbu za tovar či službu. Prijať môžeš na základe PPD.
    Danielam Paula ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    92kaja92 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, že aká je minimálna suma, čo musí zamestnávateľ platiť v hotovosti zamestnancovi na stravu, keď nemá gastro lístky od roku 2012? ďakujem
    §152 ZP
    (3) Zamestnávateľ prispieva na stravovanie podľa odseku 2 v sume najmenej 55 % ceny jedla, najviac však na každé jedlo do sumy 55 % stravného poskytovaného pri pracovnej ceste v trvaní 5 až 12 hodín podľa osobitného predpisu. Okrem toho zamestnávateľ poskytuje príspevok podľa osobitného predpisu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    92kaja92 Pozri príspevok
    Takže suma 2,09 € je v poriadku?
    ÁNo, je, len netreba zabúdať, že ten FP podlieha už zdaneniu a odvodom.

    veronika713 je offline (nepripojený) veronika713

    veronika713
    Dobrý večer - čítam túto vašu diskusiu, a správne chápem že finančný príspevok na stravovanie je teda zdaniteľným príjmom, prechádza do hrubej mzdy a platia sa z neho odvody do SP a ZP...mimochodom v decembri na školení k dani z príjmov školiteľka povedala, že zamestnávateľ ktorý zamestnáva len jedného zamestnanca môže tomu poskytnúť namiesto lístkov (aby neplatil manipulačné poplatky kvôli jednému) aj finančný príspevok, ktorý samozrejme musí zdaniť...ale s tými odvodmi, mi to nie je jasné...odpoviete?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    veronika713 Pozri príspevok
    Dobrý večer - čítam túto vašu diskusiu, a správne chápem že finančný príspevok na stravovanie je teda zdaniteľným príjmom, prechádza do hrubej mzdy a platia sa z neho odvody do SP a ZP...mimochodom v decembri na školení k dani z príjmov školiteľka povedala, že zamestnávateľ ktorý zamestnáva len jedného zamestnanca môže tomu poskytnúť namiesto lístkov (aby neplatil manipulačné poplatky kvôli jednému) aj finančný príspevok, ktorý samozrejme musí zdaniť...ale s tými odvodmi, mi to nie je jasné...odpoviete?
    FP stále podliehal dani, a teraz už aj odvodom(od 1.1.2011)

    veronika713 je offline (nepripojený) veronika713

    veronika713
    Tweety ďakujem veľmi pekne za reakciu...! S daňou mi to bolo pri FP jasné...oslobodený je len ten FP, ak má zamc na to papier od lekára, a tiež tá časť príspevku na stravné, ktorá ide zo SF (napr. že zo 45% ktoré by mal platiť zamc za lístky ešte 5% platíme ako zamľ zo SF) - nie?!? dúfam, že dobre píšem...a dočítala som sa tu na porade, že predtým FP podliehal VZ len pre ZP ale myslela som si na základe info ktoré mám, že od 1.1.2011 aj do VZ na SP...

    Danielam je offline (nepripojený) Danielam

    Danielam
    Príjem za stravné lístky od zamestnancov (nemáme registračnú pokladnicu) nepredávame v hotovosti - otázka, možem teda prijať úhradu stravných lístkov od zamestnancov prijmovým pokladničným dokladom, považujem to za predaj cenín...Mohlo by byť? Strhávať zo mzdy nepripadá do úvahy musia si ich na základe rozhodnutia konateľky zaplatiť ako si ich kupujú.(Stravujeme sa v cudzom zariadení na základe stravných lístkov)

    Danielam je offline (nepripojený) Danielam

    Danielam
    Danielam Pozri príspevok
    Príjem za stravné lístky od zamestnancov (nemáme registračnú pokladnicu) nepredávame v hotovosti - otázka, možem teda prijať úhradu stravných lístkov od zamestnancov prijmovým pokladničným dokladom, považujem to za predaj cenín...Mohlo by byť? Strhávať zo mzdy nepripadá do úvahy musia si ich na základe rozhodnutia konateľky zaplatiť ako si ich kupujú.(Stravujeme sa v cudzom zariadení na základe stravných lístkov)
    Nemáte nikto takýto problém???

    Danielam je offline (nepripojený) Danielam

    Danielam
    Príjem za stravné lístky od zamestnancov (nemáme registračnú pokladnicu) nepredávame v hotovosti - otázka, možem teda prijať úhradu stravných lístkov od zamestnancov prijmovým pokladničným dokladom, považujem to za predaj cenín...Mohlo by byť? Strhávať zo mzdy nepripadá do úvahy musia si ich na základe rozhodnutia konateľky zaplatiť ako si ich kupujú.(Stravujeme sa v cudzom zariadení na základe stravných lístkov)- nikto nemá tento problém???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.