Zavrieť

Porady

prenájom nebytových priestorov

Bývame vpanelaku s55 vlastnikmi bytov.,manžel robí domovníka a chceme sa opýtať kolko sa platí za prenájom nebytového priestoru za m2 a či sa platí aj do FO.,v nebytovom priestore je večierka a má plochu 19m2 a platí za prenájom 33eur a do FO nič,bolo to schvalené ešte za prvého domovníka,nám sa to zdá velmi málo veď priestor má na podnikanie,chceme to znova prejednať na schôdzi vlastníkov a nevieme o kolko môžeme zvýšiť nájomné a kolko do FO má platiť,a ašte niečo môže sa schôdze zúčastniť aj podnájomník a vstupovať do diskusie a reagovať na témy čo sa budú preberať.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Prečo by mal platiť do fondu opráv ??

    Vy ste mu azda niečo prispeli keď zariaďoval predajňu ??

    Alebo zakupite z Fondu opráv farbu a pridete mu natrieť vchodové dvere na jeho predajni,ked to bude potreba ???

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    vlastníci bytov a nebytových priestorov prispievajú do fondu prevádzky, údržby a opráv, nie nájomníci

    výška nájomného je stret ponuky - dopytu, je na Vás koľko budete pýtať a koľko bude potencionálny nájomník ochotný dať

    nájomník sa môže zúčastniť schôdze, môže vystupovať (bolo by vhodné ho vypočuť), ale nemá hlasovacie právo

    martahu je offline (nepripojený) martahu

    martahu
    Ďakujem za odpovede ale ja som sa zato pytala na ten FO pretože my máme garaž v inom panelaku odkupenu,nepoužívame ani spoločne priestory a musíme platiť do fondu oprav tolko kolko platia aj vlastníci bytov a nepomohlo nám ani súdenie sa s nimi,musíme platiť pretože z FOsa platí aj oprava strechy a všetky ostatné opravy ,FASáDA,OKNA PIVNIčNé A TO VšETKO IšLO zFO.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    martahu Pozri príspevok
    Ďakujem za odpovede ale ja som sa zato pytala na ten FO pretože my máme garaž v inom panelaku odkupenu,nepoužívame ani spoločne priestory a musíme platiť do fondu oprav tolko kolko platia aj vlastníci bytov a nepomohlo nám ani súdenie sa s nimi,musíme platiť pretože z FOsa platí aj oprava strechy a všetky ostatné opravy ,FASáDA,OKNA PIVNIčNé A TO VšETKO IšLO zFO.
    práve si si odpovedala, "máme odkúpenú", ste vlastníci nebytového priestoru, nie nájomcovia

    prenájom nebytových priestorov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.