Zavrieť

Porady

Stravné

Ahojte. Vie mi niekto poradiť ako mám postupovať a čo všetko mám urobiť?
Zamestnanci budú chodiť od februára na týždenné pracovné cesty do BA. Budú tam prevádzať stavebné práce. Na čo všetko majú nárok a v akej výške zo strany stravného. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    zaneta123
    Ahojte. Vie mi niekto poradiť ako mám postupovať a čo všetko mám urobiť?
    Zamestnanci budú chodiť od februára na týždenné pracovné cesty do BA. Budú tam prevádzať stavebné práce. Na čo všetko majú nárok a v akej výške zo strany stravného. Ďakujem.
    Na každý deň pracovnej cesty majú nárok na stravné vo výške 89/135/208 SK v závislosti od dlžky trvania služobnej cesty v ten ktorý deň. Okrem toho im hradíš cestovné a ubytovanie.

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    K tomu je platný zákon o cestovných náhradach, je tam všetko o vyslaní pracovníka na služobnú cestu. Pred nástupom služobnej cesty je potrebné vyhotoviť príkaz na služobnú cestu a tento dať pracovníkov, po ukončení služobnej cesty pracovník predloží vyúčtovanie, v ktorom uvedie miesto konania, ďĺžku, náhrady atď.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Richard
    Zita5, to čo si priložila tu môže byť? Súhlasí s tým autor?
    Richard , tak si ma naplašil , že som to vymazala . Ale to som mala materiál , ktorý som dostala na školení .
    Naposledy upravil Zita5 : 24.01.06 at 10:10

    zaneta123 je offline (nepripojený) zaneta123

    zaneta123
    Môžem im dať stravné lístky v hodnote 65,-Sk? A potom im to ako doúčtujem? Alebo stačí ak im dám len stravné lístky.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    zaneta123
    Môžem im dať stravné lístky v hodnote 65,-Sk? A potom im to ako doúčtujem? Alebo stačí ak im dám len stravné lístky.
    Nie, nestačí im dať stravné lístky. Musíš im dať peňažnú náhradu stravného v zákonom stanovených sumách (89, 135 alebo 208 SKK).

    Stravné ako obedy počas pracovnej smeny a náhrady cestovných výdavkov (ktorých súčasťou je náhrada stravného) počas služobnej cesty - to sú dve úplne rozlišné veci a nemôžeš jedno kompenzovať druhým. Iba sa navzájom vylučujú - ak je na služobke, nemá nárok na obedový lístok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.