Zavrieť

Porady

Uplatnenie daňovej straty

Ahojte. Môže si živnostník uplatniť v terajšom daňovom priznaní celú stratu za rok 2007? Činí sumu 30.000,- Skk. Alebo ju treba rozdeliť na viac rokov? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dara Pozri príspevok
    chcem sa spytat v roku 2003 vysla fo STRATA, do akej doby je mozne tuto stratu odpisovat?
    Do piatich bezprostredne nasledujúcich období.
    § 30
    Odpočet daňovej straty
    (1) Od základu dane možno odpočítať daňovú stratu počas najviac piatich bezprostredne po sebe nasledujúcich zdaňovacích období, a to počnúc zdaňovacím obdobím bezprostredne nasledujúcim po zdaňovacom období, za ktoré bola táto daňová strata vykázaná. Ku dňu vstupu daňovníka do likvidácie alebo vyhlásenia konkurzu nárok na odpočet daňovej straty odo dňa vstupu do likvidácie alebo vyhlásenia konkurzu zaniká. Ak je zdaňovacie obdobie kratšie ako rok, daňovník môže uplatniť celý ročný odpočet daňovej straty.

    Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

    žena Zuzanak1
    Ahojte. Chcem si byť istá. Ak opravím DP za r.2005, v ktorom som zabudla uplatniť do výdajov ZC auta, ktoré bolo kúpené aj predané v r.2005, a víde mi tým strata v r.2005, možem túto stratu uplatniť v opravnom DP za r.2007, kde by mi tá strata pomohla, lebo bol veľký zisk? Takže by som podala 2 opravné DP, a za r. 2007 by mi vrátili preplatok. je to možné ? ďakujem.

    kori je offline (nepripojený) kori

    kori
    Zuzanak1 Pozri príspevok
    Ahojte. Chcem si byť istá. Ak opravím DP za r.2005, v ktorom som zabudla uplatniť do výdajov ZC auta, ktoré bolo kúpené aj predané v r.2005, a víde mi tým strata v r.2005, možem túto stratu uplatniť v opravnom DP za r.2007, kde by mi tá strata pomohla, lebo bol veľký zisk? Takže by som podala 2 opravné DP, a za r. 2007 by mi vrátili preplatok. je to možné ? ďakujem.
    v podstate áno.aj keď je potrebné zvážiť možnosť následnej daňovej kontroly.

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    chcem sa spytat v roku 2003 vysla fo STRATA, do akej doby je mozne tuto stratu odpisovat?

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    to znamená, že teraz si odpíšem stratu, ktorá mi pripadá na rok 2008. teda zostatok?
    Máme stratu za rok 2008 a mali sme aj za rok 2007 musí sa tá strata z roku 2007 uplatniť za rok 2008 ?

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Ďakujem moc, len ten zostatok ktorý mi ostal nie? ke´d som stratu napriklad dva roky neuplatňovala, teraz uplatním len ten zostatok, akoby som ju uplatňovala nie? no popísala som to trošku komplikovane.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    marcelaStanakova Pozri príspevok
    Máme stratu za rok 2008 a mali sme aj za rok 2007 musí sa tá strata z roku 2007 uplatniť za rok 2008 ?
    A z čoho ju chceš uplatniť, ak nemáte základ dane? Stratu môžeš odpočítať len vtedy, ak máš z čoho, máš základ dane.

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    môžem sa teda uistiť, teraz budem za tento rok odpisovať iba zostatok pripadajúci na rok 2008? alebo ako?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    dara Pozri príspevok
    ako to trda je s tou stratou? V tomto roku kolko mozem odpisat?
    nič, veď si v strate, ak nebudeš v následujúcich rokoch, t.z. budeš mať kladný základ dane, tak potom si ich uplatniš naraz, alebo postupne...

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    ja som neni v strate, teraz mam kladny zaklad, mozem ofpisat staru stratu tak sa uistujem ci mozem a ako

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Este sa poradim ked fo prerusila na 2 roky odpisy, neofpisovala mozem prerusit aj v tomto roku? Nemam pri sebe zakon a neviem ci je to nejako casovo ohranicene sa rozpamatat. Myslim, ze nie je vsak? Mozem prerusit ako mi vyhovuje?

    saglucka je offline (nepripojený) saglucka

    saglucka
    Dobrý deň,
    prosím Vás, môže si živnostník uplatniť daňovú stratu z roku 2005ak mal v roku 2006 aj 2007 zisk ale neuplatňoval si túto stratu? Môže si ju teda uplatniť v roku 2008? A v akej výške? Strata bola 115502 Skk.
    Dakujem moc.
    Príjemný deň všetkým

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    saglucka Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosím Vás, môže si živnostník uplatniť daňovú stratu z roku 2005ak mal v roku 2006 aj 2007 zisk ale neuplatňoval si túto stratu? Môže si ju teda uplatniť v roku 2008? A v akej výške? Strata bola 115502 Skk.
    Dakujem moc.
    Príjemný deň všetkým
    Môže... Ak má dostatočne vysoký základ dane, tak si môže uplatniť aj celú stratu naraz.

    saglucka je offline (nepripojený) saglucka

    saglucka
    Anja111 Pozri príspevok
    Môže... Ak má dostatočne vysoký základ dane, tak si môže uplatniť aj celú stratu naraz.

    A prosím Vás na ktorom riadku v daňovom priznaní ju napíšem? Kolonka 50 alebo 52?
    Dakujem

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    saglucka Pozri príspevok
    A prosím Vás na ktorom riadku v daňovom priznaní ju napíšem? Kolonka 50 alebo 52?
    Dakujem
    52

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.