Zavrieť

Porady

Spolupracuje niekto s firmou EUROWAG? mýta, phl...?

ahojte, prosím Vás spolupracujete niekto so spoločnosťou Eurowag? resp. W.A.G. payment Solutions SK, s.r.o. ? potrebovala by som poradiť, od 1.1.2016 všetky faktúry, ktoré nám od nich prídu, výzvy k platbe mýto SK chodia bez DPH, phl čerpané na Slovensku sú bez DPH a na Fa je odkaz samozdanenie. Je to česká firma, ktorá má pridelené slovenské IČ DPH: SK......, neviem, podľa akého § to mám samozdaniť, kde sa mi to premietne v DP k DPH?

Doplňujem: kam s tým v KV A v DP k DPH? podľa mňa v DP k DPH: r. 09 a 10, odpočet do r. 21. KV-B1.
Prosím o Vaše názory, či takto postupujete aj vy.
Naposledy upravil cinky16 : 03.02.16 at 08:11
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

    martina2006
    účtujem externe firmu, ktorá spolupracuje s EUROWAG, januárové faktúry mi ešte nepriniesli. To aj PHL čerpané na Slovensku sú bez DPH?
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cinky16 zdravím vás, áno aj PHL čerpané na Slovensku je bez DPH a odkaz na fa: uplatnenie samozdanenia - prenos daňovej povinnosti na príjemcu tovaru. Vôbec netuším, pod akým § to samozdaniť a načo potom majú slovenské IČ DPH keď aj tak nefaktúrujú s dph...dajte potom vedieť, ako ste to poriešili
    martina2006 Nekontaktovala ste EUROWAG, prečo to zmenili? Ja budem kontaktovať EUROWAG, prípadne dám dopyt na finančnú správu. Ku mne sa dostanú faktúry až okolo 15.2.16, keďže robím externe. Ak by ste niečo zistila skôr, dajte vedieť.
    cinky16 nie nie, ešte som nekonaktovala Eurowag ani fin. spravu, chcela som sa najprv popytat sem na porade, ci ma niekto skusenost. Jasne, hned ako budem vediet nieco nove alebo vy piseme si.
    martina2006 cinky16 pozrite bod 16.

    https://www.financnasprava.sk/_img/p...znam_o_DPH.pdf
    cinky16 takže podľa § 69/2 to treba samozdaniť?
    KatarínaZV zistili ste niečo nové?
    KatarínaZV a platí to aj vtedy, keď je IČ DPH SK?
    cinky16 zatial nemam ziadne info, e to podla mna uplna hlupost, kedze maju slovenske IC DPH a aj prevadzku na Slovensku...
    martina2006 Môj názor je taký istý, KV B1 a DP DPH r.09,10 a 21.
    cinky16 dakujem, ak by ste náhodou prišli na niečo iné, dajte prosím Vás vediet
    martina2006 Ako ste účtovali faktúry od NDS - mýto SK, mám od NDS faktúru s rozpisom DPH. Potom prišlo z EUROWAG-u výzva k platbe mýta a tam bolo napísané prenos daňovej povinnosti na príjemcu. Ale keď mám faktúru od NDS s rozpisom DPH, tak mám nárok na odpočet?
      zbaliť
    Telefonát do Eurowagu a odpoveď od pani, že ona nie je daňový poradca. Takže tak. Ale rada by som vedela aj ja, podľa akého § to mám samozdaniť. Lebo odvolať sa na faktúre : uplatnenie samozdanenie - prenos daňovej povinnosti na príjemcu tovaru, sa mi zdá úboho málo..
    cinky16 ved prave, podla mna tam mohli dat §...

    cicus je offline (nepripojený) cicus

    cicus
    dobrý deň, tiež mám podobné faktúry od W.A.G. Dostali sme list od nich, že samozdanenie je kvôli rozšíreniu samozdanenia v tuzemsku.... ale je to PHL nakúpené v tuzemsku vyfakturované bez DPH, uviedli IC DPH SK a vetu, že treba samozdaniť......nechápem dôvod a v zákonoch nevidím spomínanú zmenu.... prosím viete už niečo konkrétne? ďakujem
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Artekon tak ja teda neviem, ale v tomto paragrafe je reč o dodaní tovaru, ak ho dodáva osoba, ktorá nie je usadená v SR, teda zahraničná osoba - ale W.A.G. uvádza na faktúre slovenské IČ DPH...
    juzek691 IČ DPH slovenské má, ale asi je to zahraničná firma so slov.IČ DPH
    Artekon no jasné, ale tým pádom z pohľadu DPH nie je zahraničná osoba, ale vystupuje ako slovenský platiteľ, registrovaný podľa SK zákona pre účely DPH...aspoň v dokladoch, ktoré vystavuje s týmito údajmi
    blaška je to zahraničná osoba sídlo v ČR, registrácia podľa § 5 zákona o dph, v tomto paragrafe bola zmena v ods. 1 písm. b, citujem nové znenie: "služby a tovar a osobou povinnou platiť daň je príjemca (§69 ods. 2 až 4.)"
    Artekon asi som už celkom zmagorená, ale stále mi to nejak nesedí... tento paragraf hovorí o tom, že nie sú povinní podať žiadosť o registráciu pre DPH ako zahraničná osoba - ale oni už zaregistrovaní dávno sú - stále nevidím dôvod, prečo pod SK IČ DPH fakturujú tankovanie PH na území Slovenska bez DPH...
      zbaliť

    Artekon je offline (nepripojený) Artekon

    Artekon
    ahojte, všetci, tak som dnes intenzívne pátrala a našla som jeden materiál staršieho dáta, v tom čase to bol iba návrh novely, ale vysvetlená je tam presne táto situácia - teda čumela som ako puk, lebo napriek januárovým školeniam mi takáto zmena unikla :-) Tak ak by to ešte niekoho zaujímalo, pripájam odkaz:
    https://www.pwc.com/sk/sk/tax-news/a...riame-dane.pdf

    Spolupracuje niekto s firmou EUROWAG? mýta, phl...?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.