Zavrieť

Porady

znizenie odvodov socialka

Poradaci potrboval by som poradit.

Ide o to, ze minuly rok som zacal zo zivnostou vo februari 2006, pricom sa mi mimoriadne darilo a ciastkovy zaklad dane pre socku mam okolo 165 000 co je v prepocte na odvodoch /2/11 = zhruba 7471 Sk mesacne.
ALE! od januara uz sa mi az tak nedari a moje mesacne prijimy su okolo 20 000. chcem sa opytat, ci existuje nejaka moznost, aby som odvody do soc, poistovne nejako znizil.

Nepomohlo by mi pripadne, keby som bol aj zamestnancom, co i len s minimalnou mzdou ? To by som si vedel vybavit, pls. mate nejake napady ?

Zivnost rusit nechcem, lebo na nu stale robim ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Jediné riešenie je k 30.6.2007 živnosť zrušiť a k 2.7.2007 ju znova založiť.

    stuko je offline (nepripojený) stuko

    Po vyštudovaní dvoch vysokých škôl (právo, management) sa plne venujem obom činnostiam. ...viac stuko
    este mi napadla jedna vec, ci tomu vsetkemu spravne rozumiem :
    Sumu 165 000 som dostal tak , ze som odcital prijmy - vydavky

    Dostal som teda sumu X - v tomto pripade 165 000, pre vypocet vymeriavaceho zakladu teda postupujem takto :
    - zivnost zalozena od 2/2006

    takze 165 000/2/11 = t.j. zakladny vymeriavaci zaklad : 7500 Sk uprava podla zakona na minimum - t.j. 7600 Sk

    a teraz podla jednotlivych poisteni:

    nemocenske : 4,4 % = 335
    starobne 18 % = 1368 Sk
    Invalidne 6% = 456 Sk
    rezervny fond 4,75 % = 361 Sk
    ---------------------------------
    Mesacna platba do soc. poistovne 2.520 Sk




    poistenie v nezamestnanosti platit nemusim

    Vypocital som to spravne ?

    dufam, ze tam nic nechyba
    Monika Kováčová
    Vypočítal si to správne, pravda je, že my to už nejako nepočítame, len máme zafixované 7600 = 2520,-

    stuko je offline (nepripojený) stuko

    Po vyštudovaní dvoch vysokých škôl (právo, management) sa plne venujem obom činnostiam. ...viac stuko
    ermon Pozri príspevok
    Vypočítal si to správne, pravda je, že my to už nejako nepočítame, len máme zafixované 7600 = 2520,-
    diky, ale takci tak to prepocitat musis, lebo v tom tlacive do socialky, je to tusim aj tak uvedene, ze kolko vychadza poistne rozdelene podla jednotlivych typov - aspon nemocenske, a tusim dochodkove spolu s invalidnym

    znizenie odvodov socialka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.