Zavrieť

Porady

Zrušenie živnosti a založenie s.r.o.

Zdravim Vas,
prosim poradte mi. Nakolko mi vychadza dost velke platenie odvodov do soc.poistovne rozmyslam nad zrusenim zivnosti a zalozenim s.r.o . V pripade uskutocnenia tohto planu ako si mozem vyplacat zisky z s.r.o?
dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    V skratke:Ak založíš spoločnosť v r.2007 a za tento rok dosiahne zisk, tak budúci rok rozhodnutím jediného spoločníka môžeš rozhodnúť o vyplatení zisku spoločníkovi. Z podielu na zisku neplatíš odvody ani dane.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    rabek Pozri príspevok
    Zdravim Vas,
    prosim poradte mi. Nakolko mi vychadza dost velke platenie odvodov do soc.poistovne rozmyslam nad zrusenim zivnosti a zalozenim s.r.o . V pripade uskutocnenia tohto planu ako si mozem vyplacat zisky z s.r.o?
    dakujem za odpoved
    Ak budeš jediným spoločníkom, tak po zdanení zisku rozhodnutie jediného spoločníka stačí na to aby si vyplatil zisk.
    To rozhodnutie samozrejme musí byť v písomnej podobe, nakoľko sa to zasiela aj s DP do zbierky listín.

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    smith Pozri príspevok
    Ak budeš jediným spoločníkom, tak po zdanení zisku rozhodnutie jediného spoločníka stačí na to aby si vyplatil zisk.
    To rozhodnutie samozrejme musí byť v písomnej podobe, nakoľko sa to zasiela aj s DP do zbierky listín.
    Ak spoločnosť nemá povinnosť auditu do Zbierky listín sa zasielajú iba kópie účtovnej závierky (súvaha, výkaz ziskov a strát, poznámky)

    annab je offline (nepripojený) annab

    annab
    prosim Vas poradaci viete mi povedat kde by osm si nastudovala co vsetko je potrebne na zrusenie a zalozenie s.r.o., manzel ma strasne vysoke odvody az 4000 ZP a 9600 SP takze zakladam mu sro aby sa mohol zamestnat vo vlastnej sro a platit odvody z nizsej mzdy.
    moja otazka znie kam vsade budem musiet vybehavat aby osm vsetko mala ok. a tiez maol v zivnosti auto ktore som v maji 2007 prepisala iba na meno z ICO je to problem ak ho po zruseni zivnosti predame?? ukoncenie zivnosti chcem dat k 31.8. a co ak sro bude az od 1.10. nechcem aby este za september platil odvody. poradte dakujem.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    annab Pozri príspevok
    prosim Vas poradaci viete mi povedat kde by osm si nastudovala co vsetko je potrebne na zrusenie a zalozenie s.r.o., manzel ma strasne vysoke odvody az 4000 ZP a 9600 SP takze zakladam mu sro aby sa mohol zamestnat vo vlastnej sro a platit odvody z nizsej mzdy.
    moja otazka znie kam vsade budem musiet vybehavat aby osm vsetko mala ok. a tiez maol v zivnosti auto ktore som v maji 2007 prepisala iba na meno z ICO je to problem ak ho po zruseni zivnosti predame?? ukoncenie zivnosti chcem dat k 31.8. a co ak sro bude az od 1.10. nechcem aby este za september platil odvody. poradte dakujem.
    http://www.porada.sk/t58521-zalozenie-s-r-o.html
    http://www.porada.sk/t57144-s-r-o-vybavovacky.html

    Na to auto si sa pýtala aj tu:
    http://www.porada.sk/t58429-zrusenie-zivnosti.html

    Prosím trošku objasni tvoje zadanie ohľadne toho auta.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    annab Pozri príspevok
    a tiez maol v zivnosti auto ktore som v maji 2007 prepisala iba na meno z ICO je to problem ak ho po zruseni zivnosti predame??
    Predať auto nie je problém, problémom môže byť zdanenie príjmu z predaja hnuteľného majetku do 5 rokov po vyradení z obchodného majetku . Ak predáte motorové vozidlo, ktoré bolo v obchodnom majetku do 5 rokov od jeho vyradenia z OM, príjem z predaja nie je oslobodený od dane z príjmov. Ako výdavok môžete uplatni zostatkovú cenu MV pri jeho vyradení. Príjem zdaníte podľa § 8 Zákona o dani z príjmov.

    annab Pozri príspevok
    ukoncenie zivnosti chcem dat k 31.8. a co ak sro bude az od 1.10. nechcem aby este za september platil odvody. poradte dakujem.
    Ak ukončí živnosť k 31.8., k tomutu dňu sa odhlási zo SP a ZP. Z toho vyplýva, že za september si ako SZČO odvody platiť nebude. ZP si zaplatí ako samoplatiteľ , do SP sa môže za september prihlásiť ako dobrovoľný platiteľ , pričom si sám určí vymeriavací základ, ktorý môže byť min vo výške minimálnej mzdy.

    Zrušenie živnosti a založenie s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.