Zavrieť

Porady

SZČO: náhrada za PHM vs. cudzie auto

Ahojte,
opravujem jedno JÚ za rok 2007 a už som prečítala toľko príspevkov o sadzbe za používanie vlastného motorového vozidla, že neviem, kde je sever.
Je to totiž špecifický prípad: podnikateľ využíval nie vlastné, ale požičané vozidlo. Dočítala som sa, že teraz už neplatí podmienka, že ako vlastník auta musí byť v technickom preukaze práve táto SZČO - čiže auto môže byť aj požičané. Neviem však, či sa to týka už roku 2007 a tiež, či za takéto auto musela byť zaplatená daň z MV.
Vie mi niekto poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Cestná daň musela byť zaplatená a nárok na cestovné náhrady nemal. Mohol si uplatniť iba spotrebu PHM.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    EkoRenka Pozri príspevok
    Bolo by to tak aj v prípade, keby to auto bolo jeho brata?
    Áno bolo. Zákon jednoznačne definuje kedy má nárok aj na náhradu za ubehnuté kilometre. Bratové auto je pre zamestnanca aj pre zákon "cudzie" auto a nie vlastné.

    SZČO: náhrada za PHM vs. cudzie auto

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.