Zavrieť

Porady

Je po vyplate odstupneho narok na podporu v nezamestnanosti od prveho dna evidencie na UP?

Dobry den

Vcera,dna 31.3.2014 som dostala u zamestnavatela vypoved zo zdravotnych dovodov s 3-mesacnym odstupnym,podla §76 zakonnika prace.Zajtra sa chcem ist zaevidovat na urad prace.
MOJA OTAZKA ZNIE: ci budem mat narok na podporu od prveho dna evidencie,ked som dostala 3mesacne ostupne,alebo az po 3mesiacoch?
PROSIM PORADTE NIEKTO!
BUDEM VAM MOV VDACNA.
Naposledy upravil Mariana B. : 01.04.14 at 14:25 Dôvod: Zmena nazvu otazky
6 komentárov     zbaliť
Tweety prečítala si si ETIKETU ako nemáme začínať tému?
veronikasad Máš splnenú podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných 3 rokoch ? Odkedy trval súčasný pracovný pomer ?
anna2711 Ano mam splnenu podminku 730 dni
anna2711 Ano mam splnenu podmienku 730 dni
veronikasad UP neskúma dôvod skončenia prac.pomeru - máš nárok na dávku v nezamestnanosti.

Len pre zaujímavosť - ak si včera ako píšeš dostala výpoveď, podpísala si dohodu o skončení prac.pomeru v zmysle § 60 Zákonníka práce ?
anna2711 §76 dohodou s odstupnym
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kedže si len včera dostala výpoveď, PP už aj skončil? Pretože pri výpovedi je výpovedná doba. Ak skončil, zrejme skončil dohodou alebo to bolo okamžité skončenie, potom to nie je výpoveď, ako píšeš. Ak áno, evidencia na ÚP je od 1. dňa vtedy, keď sa do 7 dní zaeviduješ. Nárok na podporu vzniká bez ohľadu na to, či je alebo nie je vyplatené odstupné Podstatné je to, či si bola v posledných 3 rokoch poistená aspoň 730 dní.
    anna2711 Pracovny pomer mi skoncil dohodou dovod ukoncenia prac.pomeru je,ze som stratila sposobilost vykonavat pracu zo zdrav.dovodov.Vcera mi skoncila aj marodka aj ukoncenie pracovneho pomeru.
    Este mimochodom neviete mi prosim Vas pekne poradit ako to je v pripade ked som marodovala od 28.7.2013 do 31.3.2014 a s davkami nemocenskeho za mesiac marec ked som dostala odstupne?
    Velmi pekne Vam dakujem za odpoved
    Mariana B. 01.04.14 14:23 priradil do Porady

    Je po vyplate odstupneho narok na podporu v nezamestnanosti od prveho dna evidencie na UP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.