Zavrieť

Porady

dobry den

prosim o radu mam skener zapojeny ale stale mi vypisuje ze je problem v kablovom pripojeni na PC prosim o radu v com moze byt problem je to HP SCANJET IIcx
pisali ste ki co tam na PC konkretne pise tak to je :
Failure to communicate with scanner. Be sure is oh and properly connected
Naposledy upravil zalika : 30.01.07 at 09:04
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    zalika
    prosim o radu mam skener zapojeny ale stale mi vypisuje ze je problem v kablovom pripojeni na PC prosim o radu v com moze byt problem je to HP SCANJET IIcx
    A môžeš napísať presne, čo Ti píše ten PC? T.j. doslova.

    Len tak v rýchlosti: skús vymeniť USB kábel, niektoré tlačiarne(hlavne HP) nechcú komunikovať s tenkým USB káblom, taže predpokladám, že niektoré skenery majú tiež taký problém.

    LubosP je offline (nepripojený) LubosP

    LubosP
    Na doplnenie - USb kabel je velmi citlivy aj na dlzku, cim dlhsi tym slabsi signal na konci - mam skusenosti ked viacere narocnejsie tlaciarne alebo skenery nechceli chodit s dlhsim ako 1,5 m. V takom pripade bolo potrebne dokupit USB -hub s adapterom, ktory zosilnuje signal

    empty je offline (nepripojený) empty

    empty
    je ked budem potrebovat skener kupim ho v tesku za 999 sk vyskusam ho doma cca 2 tyzdne pofotim par veci a ked budem spokojny tak si ho necham, ani by ma nenapadlo davat kopec penazi za tlaciarne alebo za scannery a tieto veci, hovorim max 999 za akciovy scanner ktory ma zaruku 2 roky alebo nejake multifunkcne zariadenie za cca 2-3 000 korun a hotovo

    aj teraz mi dochadza farba vo fotografickej tlaciarni HP spred 10 rokov ktora vtedy stala cca 8000 a asi namiesto farieb ako naplne za cca 2000 kupim prave nejake multifunkcne zar s univerzalnymi naplnami ktore su lacne a mam pokoj na dalsich 5-10 rokof

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    LubosP
    Na doplnenie - USb kabel je velmi citlivy aj na dlzku, cim dlhsi tym slabsi signal na konci - mam skusenosti ked viacere narocnejsie tlaciarne alebo skenery nechceli chodit s dlhsim ako 1,5 m. V takom pripade bolo potrebne dokupit USB -hub s adapterom, ktory zosilnuje signal
    Nepomôže, naschvál som nespomenul dĺžku(to boli problémy tak do roku 2004), pretože problém nie je v dĺžke ale v hrúbke kábla. Cca 3ks HP tlačiarní mi doteraz nefungovalo so štandardným 1,5m káblom. Takže tam žiadny USB hub nepomôže. Treba kúpiť iný kábel za 50 Sk, a to je jediná investícia.

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    empty
    je ked budem potrebovat skener kupim ho v tesku za 999 sk
    Môžeš napísať typ a značku skeneru za cenu 999 Sk? Lebo jeden môj klient kúpil nejaký taký mix z Lídla a je utrpenie s tým pracovať.

    kamowski je offline (nepripojený) kamowski

    kamowski
    Skúsil by som opätovnú inštaláciu softwaru. Pri inštalácii HP treba dodržať postup:
    1) nainštalovať soft
    2) pripojiť zariadenie
    Naopak to zvykne robiť chaos

    lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

    lubica_02
    empty
    je ked budem potrebovat skener kupim ho v tesku za 999 sk vyskusam ho doma cca 2 tyzdne pofotim par veci a ked budem spokojny tak si ho necham, ani by ma nenapadlo davat kopec penazi za tlaciarne alebo za scannery a tieto veci, hovorim max 999 za akciovy scanner ktory ma zaruku 2 roky alebo nejake multifunkcne zariadenie za cca 2-3 000 korun a hotovo

    aj teraz mi dochadza farba vo fotografickej tlaciarni HP spred 10 rokov ktora vtedy stala cca 8000 a asi namiesto farieb ako naplne za cca 2000 kupim prave nejake multifunkcne zar s univerzalnymi naplnami ktore su lacne a mam pokoj na dalsich 5-10 rokof
    to je dobry nezmysel

    lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

    lubica_02
    LubosP
    Na doplnenie - USb kabel je velmi citlivy aj na dlzku, cim dlhsi tym slabsi signal na konci - mam skusenosti ked viacere narocnejsie tlaciarne alebo skenery nechceli chodit s dlhsim ako 1,5 m. V takom pripade bolo potrebne dokupit USB -hub s adapterom, ktory zosilnuje signal
    nie je to tak

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.