Zavrieť

Porady

Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch

Od daňového úradu som dostala oznámenie o tom, že som za prvý a druhý štvrťrok 2005 nepodala prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň, napriek tomu, že tomu živnostníkovi ktorému robím účtovníctvo nemal žiadných zamestnancov. Čiže by boli nulové. Ale v roku 2004 mal zamestnancov. Chcem Vás požiadať o radu, či je nejaké tlačivo na daňový úrad o prihlásení a odhlásení zamestnancov. Tak ako to funguje so sociálnou a zdravotnou poisťovňou. Prosím Vás o súrnu odpoveď. Pretože je tam potom pokuta v sume 2000,-- Sk za každý prehľad.
Usporiadat
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Musí ísť na DU a odhlásiť sa z dane zo závislej činnosti.
0 0
Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

Dodám, ináč je povinnosť podať aj nulové hlásenie.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

tonkat
Musí ísť na DU a odhlásiť sa z dane zo závislej činnosti.
Pokiaľ firma predpokladá ešte zamestnávať zamestnancov, nemusí sa odhlasovať na DU z tejto dane - ale musí podávať každý štvrťrok nulové Prehľady.
0 0
eviketa eviketa

eviketa je offline (nepripojený) eviketa

Ja myslím, že by sa mohlo listom oznámiť prísl. správcovi dane, že sme odhlásili pracovníka a nemame zamestnancov a z tohto dôvodu nebudeme posielať Q prehlady, a ked nového príjmeme - oznámime začiatoka a podáme prehľady.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

eviketa
Ja myslím, že by sa mohlo listom oznámiť prísl. správcovi dane, že sme odhlásili pracovníka a nemame zamestnancov a z tohto dôvodu nebudeme posielať Q prehlady, a ked nového príjmeme - oznámime začiatoka a podáme prehľady.
Toto by išlo, keby už nebol doručený vážny list z DÚ. Ale teraz, keď sa rozdávajú pokuty za oneskorenie zaslania prehľadov, bude záležať asi len na konkrétnom DÚ, ako bude reagovať.
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

eviketa
Ja myslím, že by sa mohlo listom oznámiť prísl. správcovi dane, že sme odhlásili pracovníka a nemame zamestnancov a z tohto dôvodu nebudeme posielať Q prehlady, a ked nového príjmeme - oznámime začiatoka a podáme prehľady.
Mám čerstvú informáciu z DÚ. Teraz som tam bola. Mám firmu, ktorá mala zamestnanca, ale už nemá. Musím podať nulový prehľad. Neplatia žiadne listy. Alebo sa firma odhlási z dane zo ZČ, alebo bude podávať nulové výkazy. Ináč to je za 2 000,-
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Ale ako sa odhlasuje z dane zo ZC? Na DU tvrdia, ze tlacivo nie je na to, cize listom.
Opatovna registracia na tuto dan uz tlacivo ma.
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Vevey
Ale ako sa odhlasuje z dane zo ZC? Na DU tvrdia, ze tlacivo nie je na to, cize listom.
Opatovna registracia na tuto dan uz tlacivo ma.
Tak to je možné, ja som sa s nimi bavila o tom, že im dám list o nepodávani prehľadov, pretože nemám zamestnancov, nie o liste o zrušení dane zo ZČ.
0 0
eviketa eviketa

eviketa je offline (nepripojený) eviketa

Emily, ktorí to bol DU ?
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

eviketa
Emily, ktorí to bol DU ?
Prešov II.
0 0
Jarino Jarino

Jarino je offline (nepripojený) Jarino

Podaj prehľady za I. a II. aj III. štvrťrok nulové. Pokutu za oneskorené podanie prehľadu ti nedajú. Keď nebudete už zamestnávať, napíš oznámenie alebo žiadosť o zrušenie registrácie na závislej činnosti.
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Jarino
Podaj prehľady za I. a II. aj III. štvrťrok nulové. Pokutu za oneskorené podanie prehľadu ti nedajú. Keď nebudete už zamestnávať, napíš oznámenie alebo žiadosť o zrušenie registrácie na závislej činnosti.
Kde nedavaju pokuty??? U nas davaju aj ked das hlasenie o 2 dni neskor.
0 0
garter garter

garter je offline (nepripojený) garter

Aj v Šali dávajú za to pokuty.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

aj u nás. a nerozlišuje sa, či je nulový alebo nie, ak je neskoro podaný tak pokuta 2000 je istá.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
osobne si myslím, že podávať nulové prehľady je riadna blbosť. Pozor na lehoty!!! Hlásenie do troch mesiacov, ale prehľady do 30 dní. Je to ďalšia trapkovina. Čo ak mzdy sú vyplatené 31? Rozhodla som sa, že podám predčasnehlásenia, aj keď mzda je vyplatená ozaj až 31. Nebudem predsa lietať potom s opravnými.
0 0
Jarino Jarino

Jarino je offline (nepripojený) Jarino

Nemám po ruke zákon, takže neviem presne zo zákona vycitovať, kto je povinný podať prehľad, ale je to napísané nejak tak, že zamestnávateľ, ktorý vyplácal, pripisoval zamestnancom mzdy je povinný podať prehľad ... Čítala som MU, podľa ktorého zamestnávateľ, ktorý v danom štvrťroku nevyplácal mzdy, nie je povinný podať prehľad, preto ani DÚ nie je oprávnený dať pokutu. Zajtra sa pozriem po tomto MU a keď to budem vedieť, tak to sem prilepím (ešte neviem ako sa to robí)
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Myslím, že pre DÚ je práve nulový prehľad informáciou, že vyplácané mzdy neboli.... a teda nemôže očakávať ani prísun peňazí. Môj názor.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Prikladám link zdroj:http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov..._par39_dzp.pdf
0 0
Jarino Jarino

Jarino je offline (nepripojený) Jarino

Ďakujem Denda, myslela som toto metodické usmernenie.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Ďakujem Jarinovi aj Dende. Konečne sa vyjasnilo niečo, o čom sa tu viedli nekonečné debaty, ktoré nemali oporu v zákone.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať