Zavrieť

Porady

kupa domu v exekucii cez realitku

Chceli by sme kupit dom v exekucii cez realitku, Realitka nam ponuka moznost aby sme zlozili celu sumu za dom k nim do uschovy na ucet, oni tie peniaze pouziju na vydrazenie domu a kupia dom na seba. Spravia s nami zmluvu o buducej zmluve a po uplynuti 3mesiacov nam ho predaju. 3 mesiacov preto ze aby nas chranili pred tym ze ak by sa vyskytol nejaky problem, napr ze by sa povodny majitel odvolal, alebo problem s vystahovanim... tak nam vratia celu sumu penazi ktoru sme im dali. Ake su najvacia rizika ? Mozme prist o vlozene peniaze alebo na co si dat pozor ?
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Nech realitka kupi dom za svoje peniaze v drazbe a vy si ho potom kupte uz s cistym listom vlastnictva. To co vam ponukaju je velmi velke riiziko, nehovoriac o tom, ze majitelia nehnutelnosti mozu dat voci drazbe odvolanie a vy nebudete mat ani peniaze, ani dom aj niekolko rokov.

Ako vas realitka ochrani? Ved pouzije vase peniaze, urcite, ak by majitelia domu dali odvolanie, by vam vase peniaze nevratili zo svojho, lebo keby mali, zaplatia dom sami realitaci.

nesla by som do toho, je dost inych nehnutelnosti, kde je bezproblemovy predaj.
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
mikailo
Chceli by sme kupit dom v exekucii cez realitku, Realitka nam ponuka moznost aby sme zlozili celu sumu za dom k nim do uschovy na ucet, oni tie peniaze pouziju na vydrazenie domu a kupia dom na seba. Spravia s nami zmluvu o buducej zmluve a po uplynuti 3mesiacov nam ho predaju. 3 mesiacov preto ze aby nas chranili pred tym ze ak by sa vyskytol nejaky problem, napr ze by sa povodny majitel odvolal, alebo problem s vystahovanim... tak nam vratia celu sumu penazi ktoru sme im dali. Ake su najvacia rizika ? Mozme prist o vlozene peniaze alebo na co si dat pozor ?
Môj osobný názor ?
Realitka (dobrá realitka) nech narába s vlastnými peniazmi.
Veď zmluvu o budúcej zmluve môže spraviť aj bez vašich peňazí. Po tých troch mesiacoch, po uplynutí "ochrannej doby" môže dôjsť k následnému predaju.
Lebo pôvodný majiteľ sa môže odvolať, odmietne sa vysťahovať, iné prieky robiť.
Nevraviac už aj o tom, že nie jeden doplatil na neférové jednanie realitky a nemá ani peniaze a ani nehnuteľnosť.
Neexistuje, aby som šiel do takého biznisu s tak vysokým rizikom nevymožiteľnosti svojho práva v tejto republike zvanej Slovensko.
Naposledy upravil Mária27 : 14.04.15 at 06:15
1 0
mikailo mikailo

mikailo je offline (nepripojený) mikailo

Realitka nam da do zmluvy z v pripade ze sa nieco pokazi( odvolanie) tak nam do mesiaca vrati peniaze. Dalsiu moznost nam ponuklinech si to vydrazime na seba, ale ze teda nam nemozu pomoct s vystahovanim, zmluvy atd.. Pani ci tam byva s 2detmi ma uz udajne zajednany podnajom, jej exmanzel narobil dlhy a dom je zatazeny niekolkymi tarchami. Dom a cena vyzeraju lakavo, len to riziko je velke.Realitka sa tvari ze v tom nie je ziadny problem ak ak ano ona to vybavi za nas. Prave to ze zijeme v "pravnom state Slovensko " nas od toho odradza
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ak sa tak tvari realitka, ponuknite im, ze dom kupite od nich, ked ho za vlastne vydrazia, lebo keby na to mali, kupia dom oni a vam ho predaju s dobre navysenou cenou. To co vam ponuka realitka, urobi podstatne lacnejsie ktorykolvek notar. Majitelia majju zo zakona moznost sa odvolat, s tym pocitat trebna a nevidim dovod, preco by vam realitka vracala peniaze.
0 0
mikailo mikailo

mikailo je offline (nepripojený) mikailo

Co myslite tym ze to urobi podstatne lacnejsie notar ? ktoru cast z toho ?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
mikailo
Realitka nam da do zmluvy z v pripade ze sa nieco pokazi( odvolanie) tak nam do mesiaca vrati peniaze.
...
... Prave to ze zijeme v "pravnom state Slovensko " nas od toho odradza
To máš tak.
Realitka nasľubuje všetko možné...lebo biznis.
Potom sa budeš po súdoch vláčiť ?
----------------------------------------------------------------

Poviem inak ?
Realitke som dal len zálohu. Zo zmluvy zišlo...
Súdy som vyhral....aj exekútora som poslal...doteraz nemám tie love.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

mikailo
Co myslite tym ze to urobi podstatne lacnejsie notar ? ktoru cast z toho ?
Drazbu robi drazobna spolocnost, nie realitka Notar urobi vsetky ostatne kroky, tykajuce sa prevodu vydrazenej nehnutelnosti, ak sa v tomto nevyznate, netreba hned podpisovat s realitkou, da sa ist osobne konzultovat s notarom,vsetko vysvetli a je to ovela lacnejsie, ako realitka. Mam cerstvu skusenost s kupou nehnutelnosti cez notarsky urad.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

mikailo
Chceli by sme kupit dom v exekucii cez realitku, Realitka nam ponuka moznost aby sme zlozili celu sumu za dom k nim do uschovy na ucet, oni tie peniaze pouziju na vydrazenie domu a kupia dom na seba. Spravia s nami zmluvu o buducej zmluve a po uplynuti 3mesiacov nam ho predaju. 3 mesiacov preto ze aby nas chranili pred tym ze ak by sa vyskytol nejaky problem, napr ze by sa povodny majitel odvolal, alebo problem s vystahovanim... tak nam vratia celu sumu penazi ktoru sme im dali. Ake su najvacia rizika ? Mozme prist o vlozene peniaze alebo na co si dat pozor ?
Ten dom je uz v drazbe? Alebo sa len predava s uvalenou exekuciou?
0 0
mikailo mikailo

mikailo je offline (nepripojený) mikailo

uz je 3 kolo drazby za 2 roky..
0 0
dmc dmc

dmc je offline (nepripojený) dmc

Môj názor na 98 percent realitiek - (rád by som sa mýlil)

"Nikto ti nemôže toľko splniť ako ti "realitka" dokaže sľúbiť.

Ja osobne by som do toho za svoje peniaze nešiel.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1




TABUĽA HANBY


Práve teraz ·




azy a dohodli sme sa že na druhý deň o 11 hod prídeme podpísať zmluvu a zložiť zálohu. No keď sme v uvedený deň tam prišli, pani Šišková nás privítala s tým, že situácia sa zmenila a že má ešte jedných záujemcov a aby sme išli dnu. Naznačila nám, že oni chcú dať viac. Konanie realitnej kancelárie OREA, s.r.o. je nedôstojné, nekorektné a nízke. Som sklamaná že v súčasnej dobe je možné takýto podvod a klamstvo. Fuj.(E.K.)
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Poznám aj lepšie spôsoby,ako investovať svoje peniaze Na nete nájdeš stovky prípadov,kedy ľudia kúpili takto byty/domy a jediný výsledok je,že musia platiť dane a pôvodných majiteľov odtiaľto roky !!! (aj 10-12) nemôžu dostať.Ak nemáš problém,tak do toho choď-budeš mať kopu problémov.A postup realitky je véééľmi sofistikovaný
0 0
mikailo mikailo

mikailo je offline (nepripojený) mikailo

nemoze drazba niekedy dopadnut aj dobre? vsetci ste ma zatial len totalne vystrasili
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ak mas svoj nazor, tak si urob podla neho. Myslim, ze kazdy napisal to, co si mysli a je na tebe, ako to spracujes a vyhodnotis.
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Tak v ziadnom pripade by som neplatil za nehnutelnost ktora sa ma dostat do vlastnictva nejakej realitky.
Neda sa to kupit rovno od exekutora?
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
vicktor
Tak v ziadnom pripade by som neplatil za nehnutelnost ktora sa ma dostat do vlastnictva nejakej realitky.
Neda sa to kupit rovno od exekutora?
Dá sa,ale ani exekútor ti nezaručí,že sa majiteľ vysťahuje
0 0
expeeert expeeert

expeeert je offline (nepripojený) expeeert

vicktor
Tak v ziadnom pripade by som neplatil za nehnutelnost ktora sa ma dostat do vlastnictva nejakej realitky.
Neda sa to kupit rovno od exekutora?
Exekútor nič nekupuje, kúpi nový majiteľ, ale peniaze idú cez exekútora k pôvodnému majiteľovi (teda ak z dlhu ešte niečo ostane nazvyš). Exekútora netrápi ako sa vysporiadate neskôr, on si hľadí len svoju pohľadávku...
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
mikailo
nemoze drazba niekedy dopadnut aj dobre? vsetci ste ma zatial len totalne vystrasili
Hmm...tu máš vyjadrenie ženy,ktorá to zažila:
Chlapik sa nechcel vystahovat, policia ti povie, ze oni nesmu zasiahnut, kym nemas pravoplatne rozhodnutie sudu o vystahovani. Darmo mas LV s tvojim menom. Toto je nas "pravny" stat. Bohuzial.
Mozem povedat, ze som si s tou drazbou zazila...nikdy viac. Zakony su len pismenka na papieri...
0 0
mikailo mikailo

mikailo je offline (nepripojený) mikailo

ponukaju 2moznosti... prva je ze dame realitke celu sumu do uschovy na ich ucet a za tie peniaze oni kupia na seba ten dom v drazbe, a po uplynuti 3 mesiacov ho prepisu na nas( 3mesiace preto aby ak budu nejake problemy tak oni budu riesit vystahovanie, pripadne odvolanie, ak sa odovlaju majitelia tak realitka nam vrati celu sumu penazie- to bude v zmluve) . druha moznost ze to vydrazime na seba a vsetky tie veci s ibudeme riesit sami
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
mikailo
ponukaju 2moznosti... prva je ze dame realitke celu sumu do uschovy na ich ucet a za tie peniaze oni kupia na seba ten dom v drazbe, a po uplynuti 3 mesiacov ho prepisu na nas( 3mesiace preto aby ak budu nejake problemy tak oni budu riesit vystahovanie, pripadne odvolanie, ak sa odovlaju majitelia tak realitka nam vrati celu sumu penazie- to bude v zmluve) . druha moznost ze to vydrazime na seba a vsetky tie veci s ibudeme riesit sami
Akurát že odvolanie na súde a ďalší vývoj nezávisí od nich.Podľa týchto sľubov to vyzerá,ako keby mali právomoci za 3 mesiace vyriešiť odvolania na súde Nebuď naivný.A ďalšia "logika".Dom kúpia za tvoje peniaze (teraz nemajú na to,aby ho kúpili za svoje) a sľubujú,že ti peniaze vrátia,keď sa majitelia budú odvolávať atď.Tsss...a tebe vrátia peniaze,hmmm...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať