Zavrieť

Porady

Úplné znenie spoločenskej zmluvy, čo má obsahovať?

V s.r.o. sa od jej vzniku udiali zmeny. Na základe týchto zmien vznikne spoločenská zmluva - úplné znenie (je tých zmien dosť veľa). V úplnom znení musia byť náležitosti podľa §110 OBZ?
Napríklad:
) výhody poskytnuté osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti alebo na činnostiach smerujúcich k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť,
j) predpokladané náklady spoločnosti súvisiace so založením a vznikom spoločnosti,
k) ďalšie údaje, ak tak ustanovuje zákon.
V našej spol. zmluve z 1999 neboli uvedené a uvádzať to tam teraz v 2013 by bol nezmysel, či? Ako mám toto riešiť? Treba zdôvodňovať alebo spomínať v úplnom znení aj staré veci, ktoré sú v starej spoločenskej zmluve, alebo jednoducho vypadnú tým, že tam nebudú uvedené? Bol by lepší dodatok k spoločenskej zmluve?Ak je dodatok, netreba úplné znenie?

Ďakujem pekne za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Vsetky zmeny ma schvalit VZ sucasne znenie musi byt v sulade s platným OZ takze vymenovane body tam proste uvedies
    potrebujes uplne znenie SZ dodatok robit nemusis
    neplatne odseky vynechas
    zdovodnenie moze byt v zapisnici VZ

    AIMA je offline (nepripojený) AIMA

    AIMA
    KEJKA Pozri príspevok
    Vsetky zmeny ma schvalit VZ sucasne znenie musi byt v sulade s platným OZ takze vymenovane body tam proste uvedies
    potrebujes uplne znenie SZ dodatok robit nemusis
    neplatne odseky vynechas
    zdovodnenie moze byt v zapisnici VZ

    Vďaka,

    ten odsek, ktorý som spomínala bude ale neplatný, lebo nejde o vznik, teda to nebude pravda, nemôžem si vymyslieť, či áno? A ešte jedna otázka: úplné znenie musí byť však? Nemôže ho nahradiť len dodatok k zmluve.

    Úplné znenie spoločenskej zmluvy, čo má obsahovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.