Zavrieť

Porady

Zosúladenie spoločenskej zmluvy s.r.o.

Naša spoločnosť bola súdom vyzvaná na zosúladenie zápisu a spoločenskej zmluvy s.r.o. v zmysle platného Obchodného zákonníka. Vie mi niekto poradiť, nakoľko som to nenašiel v iných príspevkoch, či je pri spoločnosti založenej v r. 1992 potrebné doplniť do spoločenskej zmluvy ustanovenia podľa Obch. zák. - par. 110 odst. g) - určenie správcu vkladu, i) - výhody poskytnuté osobám podieľajúcim sa na činnosti smerujúcej k založeniu s.r.o., j) - predpokladané náklady suvisiace so založením a vznikom, ktoré sa vyžadujú pri novej s.r.o., alebo sa na to vzťahuje par. 768c ods. 11 Obch. zák., kde sa hovorí že "Ustanovenia tohto zákona o forme spoločenskej zmluvy, zakladateľskej listiny, stanov a ich zmien sa nevzťahujú na spoločenské zmluvy, zakladateľské listiny, stanovy a ich zmeny, ktoré boli dohodnuté pred 1.januárom 2002."
Ma niekto z vás skúsenosť so zosúladením, čo ešte zvykne robiť problém v paxi pre zosúladení? Musím urýchlene konať, nakoľko hrozia pokuty a výmaz ...
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Takúto prácu by som zadal právnikovi, ktorý má s tým skúseností, inak hrozí neustále vracanie dokumentov z registračného súdu pre nesprávne uvedené údaje. V prvom rade je sa potrebné pozrieť na výšku základného imania, ak je nižšie ako 200000,00 Sk, tak sa musí navýšiť na túto sumu, inak súd spoločnosť vymaže z registra.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    benka
    K tomuto by bolo potrebné vidieť spoločenskú zmluvu.
    ... a taktiež čo konkrétne Vám OR ukladá opraviť.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    rudo21
    Naša spoločnosť bola súdom vyzvaná na zosúladenie zápisu a spoločenskej zmluvy s.r.o. v zmysle platného Obchodného zákonníka. Vie mi niekto poradiť, nakoľko som to nenašiel v iných príspevkoch, či je pri spoločnosti založenej v r. 1992 potrebné doplniť do spoločenskej zmluvy ustanovenia podľa Obch. zák. - par. 110 odst. g) - určenie správcu vkladu, i) - výhody poskytnuté osobám podieľajúcim sa na činnosti smerujúcej k založeniu s.r.o., j) - predpokladané náklady suvisiace so založením a vznikom, ktoré sa vyžadujú pri novej s.r.o., alebo sa na to vzťahuje par. 768c ods. 11 Obch. zák., kde sa hovorí že "Ustanovenia tohto zákona o forme spoločenskej zmluvy, zakladateľskej listiny, stanov a ich zmien sa nevzťahujú na spoločenské zmluvy, zakladateľské listiny, stanovy a ich zmeny, ktoré boli dohodnuté pred 1.januárom 2002."
    Ma niekto z vás skúsenosť so zosúladením, čo ešte zvykne robiť problém v paxi pre zosúladení? Musím urýchlene konať, nakoľko hrozia pokuty a výmaz ...
    Ďakujem.
    Je potrebné to zosúladiť podľa novej legislatívy.
    Ale naozaj je to všobecné tvrdenie, vychádza sa z platnej spoločenskej zmluvy.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    podľa § 763, § 764 a § 768 máš určité povinnosti, teda ako firma založená pred rokom 2002. Ja som robila úpravy spoločenskej zmluvy práve na základe týchto paragrafov. Iba tak v rýchlosti som pozrela OZ (čo sa týka sro-čiek), pozri § 764 ods. 2, § 768a ods. 2, § 768c ods. 3, ods. 14.
    Neviem, či súd nemal na mysli napríklad doplnenie rodných čísiel spoločníkov - starý obchodný zákonník nepredpisoval povinnosť tento údaj zapisovať do Obchodného registra.
    Ešte ti odporúčam pozrieť zákon o Obchodnom registri, § 2 - skús si porovnať všetky tvoje zapísané údaje s údajmi, ktoré predpisuje zákon o Obchodnom registri.

    rudo21 je offline (nepripojený) rudo21

    rudo21
    Dakujem za odpoved, sud nas vyzval - zatial - na doplnenie datumu narodenia konatelov a vseobecne na zosuladenie spolocenskej zmluvy, to som uz pripravil, len nie som si isty. Vsetky ustanovenia spolocenskej zmluvy ba mali byt OK, len nie su v nej body ktore som uvadzal, ktore urcuje zakon ze v spolocenskej zmluve musia byt pri "novej" sro. - spravca vkladu, predp. naklady na zalozenie a vyhody poskytnute osobam pri zalozeni. Neviem si vylozit pojem "ustanovenia zakona o forme spolocenskej zmluvy atd", par. 768 B odst. 11. Spatne dopisovat ustanovenia ktore su bezpredmetne mi pripada nelogicke, predpokladam ze o tom hovori prave spominany paragraf, asi to necham tak a uvidim co sa bude diat...
    Dakujem, pekny den.

    Zosúladenie spoločenskej zmluvy s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.