Zavrieť

Porady

Danove priznanie DPH

Ahojte, mam problem s danovym kam presne treba napisat sumu - za cely stvrtrok som kupil iba raz v Madarsku za 480 € bez DPH nic som z toho nepredal tak dan ktoru mam zaplatit je 0 - aspon dufam....kam na danovom treba tuto sumu presen dopisat ja som to napisal do 9 ale teraz mi volali ze je to zlé diky moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    andrej007 Pozri príspevok
    Ahojte, mam problem s danovym kam presne treba napisat sumu - za cely stvrtrok som kupil iba raz v Madarsku za 480 € bez DPH nic som z toho nepredal tak dan ktoru mam zaplatit je 0 - aspon dufam....kam na danovom treba tuto sumu presen dopisat ja som to napisal do 9 ale teraz mi volali ze je to zlé diky moc
    čo to bolo nakúpené tovar od platcu dph v maďarsku? ak áno základ ide do r.7 a dph do r.8 a ešte dph do r.19 a r.21
    Ano od nich kupujem tovar..takze platcami DPH v madarsku a mne predavaju bez DPH...takze tuto sumu 480 € do r.7 a potom 20 % z toho cize dph to r.8 a r.21 ? a takto mi bude 0 na konci v pohode ?

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    andrej007 Pozri príspevok
    Ano od nich kupujem tovar..takze platcami DPH v madarsku a mne predavaju bez DPH...takze tuto sumu 480 € do r.7 a potom 20 % z toho cize dph to r.8 a r.21 ? a takto mi bude 0 na konci v pohode ?
    aj do r.19 a ak nemáš už ništa iné (daňová povinnosť=0,00), tak na 1.strane pod kolonkou daňový úrad vyznač x , že ti nevznikla daňová povinnosť ani nadmerák

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    andrej007 Pozri príspevok
    aha ok...tak im idem zavolat...Diky moc
    asi to budeš musieť znovu vypísať

    janka a je offline (nepripojený) janka a

    janka a
    Zdravim, vie niekto poradit, v DP DPH ma moja susedka chybu a nevieme si s stym poradit. Na zaklade vystavenej fa zaplatila za sluzbu, celkova suma bez DPH bola 8000 a 20% DPH 1600, celkova suma s DPH 9600.
    SUma bez DPH 8000 ide do riadku 9 alebo 11? a 20% dph do 10 alebo 12?
    A ako je to s odpočítaním dane v tomto prípade? Bohuzial sa v tom vobec nevyznam, vie nam niekto poradit? Vopred dakujem.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    treba vedieť, čo je susedka zač............
    SZČO?
    registrovaná §4, 7, 7a)......?
    aká služba?
    žiaden výstup?
    aká chyba?

    janka a je offline (nepripojený) janka a

    janka a
    Ospravedlňujem sa za neúplnosť.Má sro-čku a je platcom DPH a je registrovaná podľa § 4. Fa bola vystavená za službu: balenie materiálu. A ona nenapísala do odpočtu dane nič.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    toto bola jediná faktúra?
    riadok 9 a 10 je pre výstup
    odpočítavaš na r.21
    ZD sa nepíše, len odpočet DPH.

    janka a je offline (nepripojený) janka a

    janka a
    Takže vyplňuje riadok 11. pre daň z celkovej sumy 1600 a riadok 21. na odpočet dane: 1600 a na riadok 31. sa vypisuje nadmerný odpočet, ktorý jej má byť vrátený, t.j. -1600 ? Prečo sa neuvádza ZD? Trochu je to pre mňa španielska dedina.......

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    To vidíme

    Tá faktúra je vyšlá alebo došlá? lebo pletieš predaj s nákupom.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ešte raz som si prečítala tvoju otázku, vyplýva mi z toho, že tvoja suseda mala len jednu došlú faktúru na 8.000€ + DPH 1.600€. Príjem nemala. DPH vyplňuješ LEN riadok 21: 1.600€, potom riadok 23: 1.600€ a riadok 30: 1.600€ NIČ INÉ len tieto tri riadky

    janka a je offline (nepripojený) janka a

    janka a
    Vďaka, áno dosť si to pletiem /fa bola došlá/ a ešte raz veľká vďaka za pomoc, ale ak môžem mať ešte otázku: aký by bol rozdiel pri DPH pokiaľ by bola registrovaná podľa §7a? Prečítala som si rozdiel medzi §4 a § 7a ale v praxi nie som si istá či som pochopila. Ide o to, že pri §4 si môže odpočítať náklady a pri §7a nie?

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    je príjemcom služby od zahraničnej osoby z iného členského štátu?

    janka a je offline (nepripojený) janka a

    janka a
    dodava sprostredkovatelsku sluzbu zahranicnej fy v ramci EU, ale tato jedna dosla fa je od tuzemskej fy. Takze je mozne, ze som sa pomylila a je registrovana podla §7. Ach jaj.....potom je dp DPH inac?

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    takže mala aj nejakú vyšlú faktúru, ktorá nebola uvedená v danovom priznaní. takto nadialku sa ťažko vyjadrovať. Mimochodom, ak si niekto založil sro-čku, ako to, že nemá účtovníka? netreba to brať na ľahkú váhu, hlavne nie podvojné účtovníctvo

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    našla som niečo na stránke daňového úradu, možno pomôže. Posnažím sa to sem prilepiť, dúfam, že mi to vyjde.

    janka a je offline (nepripojený) janka a

    janka a
    mala uctovnika ale z jedneho dna na druhy sa na to vykaslal a prave preto tento "zmatok". Ano mala aj vyslu fa/ ona vystavovala zahranicnej fy v ramci EU -sprostredkovanie služby/ na sumu 12 054 Eur.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Tak to najprv treba zistiť, podľa ktorého paragrafu je registrovaná na daňovom úrade. Najlepšie je zobrať do rúk predošlú evidenciu DPH a pozrieť sa, ako to bolo predtým. Žiaľ takto sa nedá poradiť, keď to človek nemá celé pred sebou a nevidí doklady.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.