Zavrieť

Porady

odstupné - platenie odvodov

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať v Decembrovej výplate chcem vyplatiť odstupné za 01,02/2011. Do konca roka sa z odstupného neplatia žiadne odvody pokiaľ viem len daň, ale od 01.01.2011 sa do zdrav. poisť. vraj majú platiť aj odvody z odstupného. Chcem sa preto spýtať či budeme platiť odvody alebo nie? A ak je to za 01,02/2011 môžme to vyplatiť v 12/2010? Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zuzka2510 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať v Decembrovej výplate chcem vyplatiť odstupné za 01,02/2011. Do konca roka sa z odstupného neplatia žiadne odvody pokiaľ viem len daň, ale od 01.01.2011 sa do zdrav. poisť. vraj majú platiť aj odvody z odstupného. Chcem sa preto spýtať či budeme platiť odvody alebo nie? A ak je to za 01,02/2011 môžme to vyplatiť v 12/2010? Ďakujem pekne
    odstupné sa vypláca po skončení prac.pomeru. Skončil pracovný pomer v decembri ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zuzka2510 Pozri príspevok
    Áno končí sa v decembri k 31.12.2010 s dvojmesačným odstupným.
    Odvodom podliehať nebude.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zuzka2510 Pozri príspevok
    Áno končí sa v decembri k 31.12.2010 s dvojmesačným odstupným.
    tak je to OK, odstupné mu vyplatíš spolu so mzdou za 12/10 - nepodlieha odvodom (ak ide o skončenie prac.pomeru dohodou z dôvodov uvedených v § 63 odst. 1 prísm. a-b) ZP)

    Dúšava je offline (nepripojený) Dúšava

    Dúšava
    Dobrý deň. Zamestnanec má ukončenú výpovednú dobu k 30.09.2010. Od 03.08.2010 je stále PN. Pracovný pomer skončil, môžem vyplatit za 12/10 odstupné, alebo čakám na ukončenie PN? A aký sa použije priemer?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dúšava Pozri príspevok
    Dobrý deň. Zamestnanec má ukončenú výpovednú dobu k 30.09.2010. Od 03.08.2010 je stále PN. Pracovný pomer skončil, môžem vyplatit za 12/10 odstupné, alebo čakám na ukončenie PN? A aký sa použije priemer?
    AKo je možné, že mu PP skončil, keď ste mu dali výpoveď a PN ešte neskončila? On chcel skončiť aj počas PN?

    Dúšava je offline (nepripojený) Dúšava

    Dúšava
    Pardon, zle som sa vyjadrila. Dvojmesačná výpovedná doba uplynula 30.09.2010. Pracovník prevzal výpoveď a zostal na PN. Stále je PN. Môžem vyplatiť odstupné za 12/10, alebo musím čakať na ukončenie PN? A aký použijem priemer?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dúšava Pozri príspevok
    Pardon, zle som sa vyjadrila. Dvojmesačná výpovedná doba uplynula 30.09.2010. Pracovník prevzal výpoveď a zostal na PN. Stále je PN. Môžem vyplatiť odstupné za 12/10, alebo musím čakať na ukončenie PN? A aký použijem priemer?
    Odstupné mu vyplatíš až pri skončeni PP.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dúšava Pozri príspevok
    A to už musím aj zaplatit po novom odvody? Alebo podľa starého zákona?
    Kedže PP už bude skončený v tomto roku, tak áno.

    Dúšava je offline (nepripojený) Dúšava

    Dúšava
    No práve som sa dovolala na inšpektorát práce a ten mi zasa tvrdí, že pracovný pomer skončil už 30.09.2010 a zamestnanec je len v stave, že to môžem kludne vyplatit. Som z toho jeleň. On sa odvolal na par. 76, že sa to dá vyplatit po dohode so zamestnancom.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dúšava Pozri príspevok
    No práve som sa dovolala na inšpektorát práce a ten mi zasa tvrdí, že pracovný pomer skončil už 30.09.2010 a zamestnanec je len v stave, že to môžem kludne vyplatit. Som z toho jeleň. On sa odvolal na par. 76, že sa to dá vyplatit po dohode so zamestnancom.
    Tak teraz ako, skončil PP, alebo nie? pretože v prvom si písala, že skončil, potom si už o skončení nepísala.

    Dúšava je offline (nepripojený) Dúšava

    Dúšava
    Z inšpektorátu mi tvrdí, že pracovný pomer sa skončil uplynutím výpovednej doby 30.09.2010. Ja som zamestnancovi poslala výpoved s výpovednou dobou od 01.08. -30.09.Prevzal to 31.07, 03.08. zostal na PN a je stále. Ja som ho nikde neodhlásila, mám ho stále v stave. No a musím mu vyplatit odstupné.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dúšava Pozri príspevok
    Z inšpektorátu mi tvrdí, že pracovný pomer sa skončil uplynutím výpovednej doby 30.09.2010. Ja som zamestnancovi poslala výpoved s výpovednou dobou od 01.08. -30.09.Prevzal to 31.07, 03.08. zostal na PN a je stále. Ja som ho nikde neodhlásila, mám ho stále v stave. No a musím mu vyplatit odstupné.
    Tak potom si IP informovala nesprávne a na tomto základe Ti dali aj nesprávnu odpoveď. Ešte raz, ak PP trvá aj naďalej,t.j. PP neskončil, nie je možné vyplatiť odstupné.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Dúšava Pozri príspevok
    Poslala som výpoveď podľa par. 63 ods. 1 písm. a) a par. 63 ods. 2 písm. a.
    To znamena, ze ste rusili prevadzku?
    K akemu datumu?

    v podstate je to asi jedno, PP stale trva a odstupne vyplatite az v poslednom mesiaci PP .... v mesiaci, kedy bude ukoncena PN.
    Naposledy upravil ivka70 : 17.01.11 at 13:25

    Dúšava je offline (nepripojený) Dúšava

    Dúšava
    Dostali sme výpoved z objektu k 31.07.2010. Už som volala aj na sociálnu a nevedia mi povedať, či PP skončil, alebo trvá. Len ma prepínali na 4 rôzne miesta. Na základe čoho PP trvá? Na základe tej trvajúcej PN?
    Naposledy upravil Dúšava : 17.01.11 at 16:43 Dôvod: oprava

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.