Zavrieť

Porady

Účtovanie prostriedkov z EÚ, refundované z PPA

Ahojte, ja by som sa chcela poradiť ohľadom účtovania úveru v obci.
Obec dostala na rekonštrukciu kultúrneho domu prostriedky z EU. nakoľko nemá vlastné prostriedky, obec si vzala úver. čiže prebieha rekonštrukcia, máme prvú faktúru od dodávateľa, ktorú posielame na Poľnohospodárksu platobnú agentúru a tí majú 90 dní na jej refundáciu.
Ide mi o účtovanie úveru, ktorý obec nemá fyzicky pripísaný na účet. s dodávateľskou faktúrou sme išli do banky a banka uhradila sumu dodávateľovi. a teraz si tie peniaze žiadame od PPA.
Môže mi niekto prosím poradiť od A-Z ako je to s účtovaním takéhoto úveru?
A ešte aby som nezabudla 75% uhradí Europsky fond, 25% uhradí štát a čo sa týka DPH : 14% uhradí štát a 5% je nákadom obce.
ďakujem
Naposledy upravil Dav : 13.07.10 at 10:23
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Radinka je offline (nepripojený) Radinka

    Radinka
    Micifuzik Pozri príspevok
    Ahojte, ja by som sa chcela poradiť ohľadom účtovania úveru v obci.
    Obec dostala na rekonštrukciu kultúrneho domu prostriedky z EU. nakoľko nemá vlastné prostriedky, obec si vzala úver. čiže prebieha rekonštrukcia, máme prvú faktúru od dodávateľa, ktorú posielame na Poľnohospodárksu platobnú agentúru a tí majú 90 dní na jej refundáciu.
    Ide mi o účtovanie úveru, ktorý obec nemá fyzicky pripísaný na účet. s dodávateľskou faktúrou sme išli do banky a banka uhradila sumu dodávateľovi. a teraz si tie peniaze žiadame od PPA.
    Môže mi niekto prosím poradiť od A-Z ako je to s účtovaním takéhoto úveru?
    A ešte aby som nezabudla 75% uhradí Europsky fond, 25% uhradí štát a čo sa týka DPH : 14% uhradí štát a 5% je nákadom obce.
    ďakujem
    Pripájam sa aj ja!!!

    ja som účtovala takto /sumy si vymýšľam/:
    faktúru od dodávateľa 042/321 10.000,-
    úhrada DPH z vlastných 321/221 1.900,-
    úhrada z úveru/tak isto ako píšeš - faktúra bola hradená rovno z úveru/ 321/461 81.100,-

    a teraz neviem, ako mám predpísať v roku 2010 pohľadávku voči PPA, lebo prostriedky z PPA nám prídu až v roku 2011
    a či mám predpísať aj DPH, ktorú budeme žiadať refundovať.

    Účtovanie prostriedkov z EÚ, refundované z PPA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.