Zavrieť

Porady

Internet a reklama

Dobrý deň,
spravujem niekoľko web stránok a rád by som na ne umiestnil platenú reklamu. Je kvôli tomu potrebné zriadiť si živnosť? Alebo je táto povinnosť nejako obmedzená výškou obratu?

Bol by som vám veľmi vďačný ak by ste mi vedeli poradiť. Prípadne ma odkázať na konkrétny právny predpis, ktorý toto upravuje. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    j.s je offline (nepripojený) j.s

    j.s
    To mas ako s prenajmom nehnutelnosti, mozes to robit pokial ti na to nikto nepride. Myslim, ze to co robis je podnikanie a potrebujes na to zivnostenske opravnenie. Alebo nech ta nejaky tvoj dobry znamy(podnikatel) zoberie na dohodu a budes tieto reklamne a propagacne cinnosti robit pod jeho menom

    empty je offline (nepripojený) empty

    empty
    ked prekrocis prijem alebo zisk, u nas to je skoro jedno okolo 1 500 000 tak musis odvadzat vyssie dane, akurat sme museli koli tomu zvysit ceny o 25% cca (DPH 19%)

    ked zacinas tak ti staci zakladna zivnost, alebo ked robis este mensie objemy tak to rob na baze priatelskych zmluv a postupne od poznania ludi mozes zvysovat level spoluprace s partnermi.
    Predpokladam ze nerobis s reklamnymi priestormi v cenach nad 10 000 a viac,

    Celkovo, ked ti zacne chodit moc penazi na ucet tak je asi najlepsie sro, ale ked mas 18 nemas velky majetok a robis legalny byznis tak ti zivnost postaci.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.