Zavrieť

Porady

ako prenajať svoje auto svojej s r.o.?

Ospravedlňujem sa ak ide o príliš triviálnu vec, ale predsa - vlastnim osobne auto, rad by som ho prenajal svojej s r.o., aby mohlo byt pouzivane na podnikatelske ucely / zan odpisovane pohonne hmoty atd - aj tak ho vyuzivam v ramci firmy.

Moja otazka znie, aky je najjednoduchsi postup a co vsetko obnasa?
Vopred dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wickey je offline (nepripojený) wickey

    wickey
    no, tak som si to vsetko prestudoval, prehladal forum ale stale som z toho akosi mimo

    Spravne som pochopil - konatel sro ma vlastne auto, napisane na seba, pouziva ho aj za ucelom behania po stretnutiach atd v ramci svojej sro.

    a) musi mat nejaku najomnu zmluvu na auto sam so sebou (resp. jeho firma, ktoru zastupuje (PO) s nim ako sukromnou osobou (FO)?
    b) musi za toto vozidlo zaplatit dan z mot. vozidiel?
    c) musi si evidovat knihu jazd?
    d) moze si uplatnovat tych 6,20/km + spotrebu? - treba ju dokladovat blokmi z pumpy?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    wickey Pozri príspevok
    no, tak som si to vsetko prestudoval, prehladal forum ale stale som z toho akosi mimo

    Spravne som pochopil - konatel sro ma vlastne auto, napisane na seba, pouziva ho aj za ucelom behania po stretnutiach atd v ramci svojej sro.

    a) musi mat nejaku najomnu zmluvu na auto sam so sebou (resp. jeho firma, ktoru zastupuje (PO) s nim ako sukromnou osobou (FO)? Nemusí
    b) musi za toto vozidlo zaplatit dan z mot. vozidiel? Zatiaľ nie, ale možno od r. 2008 áno
    c) musi si evidovat knihu jazd? ÁNo povinne
    d) moze si uplatnovat tych 6,20/km + spotrebu? - treba ju dokladovat blokmi z pumpy? vzorec na uplatnenie paušálnych náhrad pri súkromnom aute je: ((prieerná spotreba * cena PHL) / 100 + 6,20) * ubehnuté km.

    ........................ viď červeným

    wickey je offline (nepripojený) wickey

    wickey
    dakujem. Len k tomu vzorcu - ked clovek tankuje stale na inej pumpe, etc - cena za liter sa vzdy meni - ako ju zapracovat do vzorca? Spotreba predpokladam sa berie priemerna podla TP.

    manus je offline (nepripojený) manus

    Som kto som :-) manus
    wickey Pozri príspevok
    dakujem. Len k tomu vzorcu - ked clovek tankuje stale na inej pumpe, etc - cena za liter sa vzdy meni - ako ju zapracovat do vzorca? Spotreba predpokladam sa berie priemerna podla TP.
    Samozrejme, že sa cena mení, aj keď tankuješ na tej istej pumpe. Dnes to skáče hore-dole, ale s tým my nič nenarobíme...
    Keď natankuješ, tak pri pracovnej ceste dáš túto sumu/liter a používaš ju na všetky prac.cesty až do ďalšieho tankovania, potom ju zasa prepíšeš na inú sumu, ak sa zmení cena/liter.
    Spotreba sa berie z TP.

    Krásny deň Mária

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ja prepočítavam náhradu za ubehnúté km až na konci mesiaca a vždy si vyberiem bloček s najvyššiou cena PHL.

    wickey je offline (nepripojený) wickey

    wickey
    smith Pozri príspevok
    Ja prepočítavam náhradu za ubehnúté km až na konci mesiaca a vždy si vyberiem bloček s najvyššiou cena PHL.
    dobry napad dik vsetkym

    ako prenajať svoje auto svojej s r.o.?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.