Zavrieť

Porady

daň z príjmu

Prosím o radu. Potrebujem vedieť či sa peň. pomoc v materstve (6 mes.) počíta do príjmu manželky, tiež rodič. príspevok.
čo mám rozumieť pod pojmom štátne sociálne dávky - čo to všetko obsahuje?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    daska64
    Prosím o radu. Potrebujem vedieť či sa peň. pomoc v materstve (6 mes.) počíta do príjmu manželky, tiež rodič. príspevok.
    čo mám rozumieť pod pojmom štátne sociálne dávky - čo to všetko obsahuje?
    Ďakujem
    Na uplatnenie NČ manžela na manželku sa do príjmu manželky počíta príjem počas MD, RD sa nepočíta. Na uplatnenie NČ na daňovníka-manželky, sa jej tento príjem nezaratáva.

    daska64 je offline (nepripojený) daska64

    daska64
    To znamená, že ak manželka pracovala 4 mes a potom isla na MD(+6mes) a 2 mes. poberala rodicovsky, tak do prijmu sa bude počítať prijem zo zamestnania a prijem z materskej? príjem počas 2 mes. , kedy poberala rodič. príspevok sa nepočíta? Chápem to dobre?
    Ďakujem.

    Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

    veselá kopa Vianocka
    Viem, že teraz budem pôsobiť ako "spadnutá z višne", ale nakoľko mám časy poberania takýchto príjmov dávno za sebou, napíš, prosím, aký je rozdiel medzi MD a RD. MD je pred narodením dieťaťa a RD po narodení?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    daska64
    To znamená, že ak manželka pracovala 4 mes a potom isla na MD(+6mes) a 2 mes. poberala rodicovsky, tak do prijmu sa bude počítať prijem zo zamestnania a prijem z materskej? príjem počas 2 mes. , kedy poberala rodič. príspevok sa nepočíta? Chápem to dobre?
    Ďakujem.
    Ak si chce manžel uplatniť NČ na manželku, tak áno. Uplatní si iba rozdiel medzi NČ a jej príjmom.( Zamest.+ MD)

    daska64 je offline (nepripojený) daska64

    daska64
    materský príspevok je počas 6 mes odo dňa nástupu na MD (teda väčšinou ešte pred narodením bábätka) a rodič. príspevok je vyplácaný až do 3 rokov dieťaťa. Ale sú tam ešte iné podmienky, ktoré musia byť splnené. Ja to mám už tiež dávno za sebou, tak ma to až do detailov nezaujíma. :-)))

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    Vianocka
    Viem, že teraz budem pôsobiť ako "spadnutá z višne", ale nakoľko mám časy poberania takýchto príjmov dávno za sebou, napíš, prosím, aký je rozdiel medzi MD a RD. MD je pred narodením dieťaťa a RD po narodení?
    Materská po dobu 26 týždňov sa vypláca ako nemoc, podľa zárobku, rodičovský je pevne daný.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.