Zavrieť

Porady

nastup do prace..

dobry den chcem sa opytat som na rodicovskej dovolenke ktora mi konci az 20.04.2012.. od 01.04. 2011 mam moznost nastupit do prace no zamestnavatel mi ponuka ine pracovne miesto nie to z ktoreho som odisla..slabsie miesto.
samozrejem pracu potrebujem a neviem co dalej..
Ma zamestnavatel pravo zmenit profesiu?
A co robit aby som sa dostala spet na moje miesto...na ktore sa zatial len zauca ina pracovna sila...
Dakujem....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    1979 Pozri príspevok
    dakujem...oni nezobrali novu casnicku len ta baba robila chyznu a pomocnu a chcela by casnicku tak ju dali zaucat sa...velmi sa ma to prekvapilo som tam zamestana osem rokov a budem bojovat o svoje miesto...a ked nie co uz pracu si najdem ale mne chyzna nevonia aj ked je to tiez robota...asi tak...ale dakujem )
    Bojuj, keď nebude súhlasiť s tým, aby si robila čašníčku a Tebe sa chyžná nepáči, bude Ti musieť dať nadbytočnosť aj s výpovednou dobou, aj s odstupným. Ale to je ešte skoro hovoriť, keď to bude aktuálne napíš,poradíme.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Mária27, Lubaba, Marína, vieraaaa, Kvaka, rodina1
    6

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    1979 Pozri príspevok
    v pracovnej zmluve ako casnicka, a ponuknute miesto zatial chyzna pomocna kucharka ....
    Trochu zvláštne. Prečo zobrali na zaúčanie novú čašníčku, keď vedeli, že sa máš vrátiť z RD? Ale zrejme zamestnávateľ vie prečo.

    Najlepšie bude, keď sa vážne pozhovárate a navzájom si poviete, prečo takto postupuje. Ty máš v pracovnej zmluve uvedené pracovné zaradenie čašníčky, tak ho máš po nástupe z RD vykonávať. Chyžná a pomocná kuchárka je úplne niečo iné, nie je to vôbec podobné Tvojej profesii.
    A s tým u zamestnávateľa dôvoď. Hoci trochu sa bojím, že Ti povie, keď sa Ti nepáči, tak môžeš ísť a Ty robotu chceš. Ale to predbieham, uvidíš, ako sa bude správať a aké stanovisko k Tvojmu návratu z RD a zapojenie sa do pracovného režimu zaujme.

    Jednoznačne trvaj na svojej pôvodnej profesii.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Aké pracovné zaradenie máš v pracovnej zmluve a aké prac.miesto ti ponúka po návrate z RD ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    1979 Pozri príspevok
    v pracovnej zmluve ako casnicka, a ponuknute miesto zatial chyzna pomocna kucharka ....
    Po návrate z RD je zamestnavatel povinný zaradiť ťa na miesto zodpovedajúce prac.zmluve. V tvojom prípade - zmena zaradenia je možná len s tvojim súhlasom - obojstranne podpísaným dodatkom k pracovnej zmluve.

    1979 je offline (nepripojený) 1979

    1979
    dakujem...oni nezobrali novu casnicku len ta baba robila chyznu a pomocnu a chcela by casnicku tak ju dali zaucat sa...velmi sa ma to prekvapilo som tam zamestana osem rokov a budem bojovat o svoje miesto...a ked nie co uz pracu si najdem ale mne chyzna nevonia aj ked je to tiez robota...asi tak...ale dakujem )

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.