Zavrieť

Porady

Prepojenie LCD a notebooku - preskakovanie obrazu z jedného na druhý

Zdravím všetkých.
Narazil som na problém, na ktorý som nenašiel riešenie ani na nete,
ani po konzultácii so servisom Asusu.

HW a SW:
- NB: Acer Travelmate 7740G,
- systém: Win 7 Pro 32 bit,
- VGA: ATI Mobility Radeon HD 5650 (najnovšie ovládače)
- MONITOR: LCD -- ASUS 24" VN247H

PROBLÉM:
Po prepojení NB a LCD cez VGA kábel sa v cca sekundových intervaloch prepína zobrazovanie medzi NB a VGA.

Po prepojení NB a LCD cez HDMI kábel sa dá prepnúť zobrazovanie na LCD, ale obraz je deformovaný (cca 2 cm od okraja a písmo je deformované).

Pre oba prípady boli vyskúšané rôzne rozlíšenia obrazovky, dokonca obnovovacie frekvencie, bez efektu.

Podľa informácií z netu som vyskúšal stopnúť servis „AMD External Events Utility“, disablovať TMM (Microsoft Transient Multi-Monitor Manager), tiež bez úspechu.

NB pripojený na iné monitory (dokonca i TV) – bez problémov, LCD pripojené na iné NB (od Win Xp po Win 8, rôzni výrobcovia) tiež OK.

Vie niekto poradiť, stretol sa niekto s niečim podobným ?
Vďaka

Palo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Ja by som nainštaloval niektorý starší ovládač na grafiku ,na skúšku alebo to robilo aj pri staršom?Skúšal si iba pri tom istom kábli HDMI ?

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    NB pripojený na iné monitory (dokonca i TV) – bez problémov, LCD pripojené na iné NB (od Win Xp po Win 8, rôzni výrobcovia) tiež OK.
    V tom prípade predpokladám problém v monitore. Asi pomôže len výmena. Nie som technik.

    Prepojenie LCD a notebooku - preskakovanie obrazu z jedného na druhý

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.