Zavrieť

Porady

Faktura z Metra

Je treba mat na fakture z METRA aj razitko? Minule tu bola debata, ze na fakture nemusi byt razitko. Tak ako? Viem, ze blocky treba orazat, ale aj fakturu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Podľa mňa nemusí byť pečiatka ani na bločkoch ani na faktúre, čítala som to aj v rôznej odbornej literatúre. Ani v zákone o DPH v náležitostiach faktúry nie je uvedená pečiatka. Síce u nás vo firme je 99,9 % faktúr opečiatkovaných, ale keď niektorá nie je, nerobím z toho problém. Veď nakoniec, dnes ti na želanie vyrobia hocijakú pečiatku, ako to už tu aj bolo spomínané.

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    peciatka nie je povinna, neurcuje ju nijaky zakon, dolezite je, aby boli na fakture vsetky potrebne nalezitosti
    pripajam sa k nazoru, peciatku netreba, nijaky zakon to nenariaduje, je to iba zvyklost, vsade buchat peciatku

    Jarka je offline (nepripojený) Jarka

    Jarka
    Mala som daňový doklad z METRA v 06/04 zaúčtovala som ho, aj ked nebsahoval pečiatku dokonca ani podpis. Chápala som to ako doklad z pokladne, tiež neobsahuje podpis a pečiatku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.