Zavrieť

Porady

Mám nárok na zamestnaneckú prémiu???

Ahojte poradaci, v roku 2014 som pracovala 11 mesiacov na dohodu čo bol môj jediný príjem a preddavky na dan som neplatila. Úhrn príjmov tak za rok 2014 mi robí 2954 eur a základ dane, po odpočítaní zaplateného poistenia mi činí 2557 eur,uplatňujem si nezdan.časť na danovníka vo výške 3486,34 eur, daňová povinnosť mi síce nevzniká, ale čítam, že existuje ešte možnosť si uplatniť zamestnaneckú premiu????vzniká mne vôbec nárok si ju uplatniť??vopred ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    nárok na zamestnaneckú prémiu má len zamestnanec na pracovnú zmluvu, dohody sa do toho NEPOČÍTAJÚ.

    Musíš podať DP, nakoľko máš vyšší príjem ako 1900€, ak si mala zrazené nejaké preddavky, tie ti budú vrátené.

    Nárok na nezd.časť máš za celý rok (nikdy sa nekráti!!!! - len pri dôchodcoch alebo vysokých príjmoch) v sume 3 803,33€
    monika1991 ďakujem veľmi pekne za odpoveď

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nárok na ZP nevznikne. NČZD máš v nesprávnej výške.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    monika1991 tak mi to vyčíslel zamestnávateľ a uviedol mi v potvrdení o príjme zo závisl.činnosti.Viem že nezdan.časť na daňovníka je vyššia, no ja som pracovala iba 11 mesiacov,nebude to tým???
    Tweety v RZD sa uplatní celá, táto je len uplatnená za 11. mesiacov
    monika1991 ďakujem veľmi pekne za odpoveď :-D
      zbaliť

    Mám nárok na zamestnaneckú prémiu???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.