Zavrieť

Porady

Školenie referentských vodičov

Dobrý deň,
chcem sa Vás opýtať, kto môže školiť vodičov referentských vozidiel? Môže to školiť ABT alebo to musí byť autoškola? Čo je výstup z tohto školenia - záznam zo školenia alebo preukaz (kartička)?
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    vodič referent neexistuje. Je to zamestnanec ako každý iný. Vzťahuje sa na neho bežné školenie BOZP.
    15 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ing. Ľubomír Janoška Tu ide o školenie k pravidlám cestnej premávky, nie o BOZP.
    misomiso Ake pravidla cestnej premavky? Ved snad zamestnavatel da do ruky auto iba cloveku, ktory ma vodicak.
    willma Ľubo ide o bežné školenie BOZP, ako správne napísal misomiso, žiaden zamestnávateľ predsa nedá auto človeku bez VP. Pre tzv. vodičov referentov nie sú potrebné žiadne špeciálne školenia.
    vicktor Mozno sa zmenili casy a predpisy, ja som zmenil zamestnavatela, ale kedysi do firmy chodil lektor autoskolak a kazde 2 roky som sa musel zucastnit. A v pripade cestnej kontroly preukazat sa potvrdenim o skoleni.
    Ak to zrusili len dobre, pretoze bola to strata casu.
    willma je to zrušené už pekných pár rokov
    Ing. Ľubomír Janoška OK, beriem späť, už som dávno nebol zamestnaný
    willma v pohode, ja s tým robím už dlho - takže čo to o tom viem
    c.s.i. ano, ale musí byť preškolený, školí autoškola
    Po preškolení dostáva preukaz o preškolení.platí 2 roky, my sme robili minulý rok zamestnancon.
    vicktor Na zaklade coho ste robili skolenie?
    willma tiež by ma to zaujímalo rovnako ako Viktora. Lebo právny podklad to nemá žiaden.
    misomiso Mna skoli manzelka priebezne vzdy pocas jazdy, takze isto uz dalsie skolenie nepotrebujem. Kedze manzelka je tiez konatelka firmy, predpokladam, ze je to aj legislativne v poriadku.
    Ing. Ľubomír Janoška @misomiso
    K+
    willma dostala som súkromne info - školenie robila autoškola a ja neviem, asi by som jej odobrala nie len licenciu, ale aj spodné prádlo - do preukazu uvádzali neplatné zákony a vyhlášky - skrátka len niekoho ryža to bola.
    misomiso Autoskoly nech sa radsej sustredia iba na skolenie zaciatocnikov tak, aby mohli ist s vodicakom sami do ostrej premavky. Zatial ani to im nejde.
    lubko6394 Však či vodič vi jazdiť hodnotia policajti pri skúškach. Stačí aby to neflákali a žiadne GPS by autoškoly nemuseli kupovať a zvyšovať ceny.
      zbaliť

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Čosi som zachytil že páni poslanci do toho začali rýpať a čosi sa deje/udeje. Dnešný stav podľa inšpektorátu práce je tuto: http://www.ip.gov.sk/?id_af=266 takže by to malo byť platné, ale na Slovensku nič nie je isté...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    willma vďaka za podporu môjho tvrdenia a veru zachytila som aj ja niečo, opäť nejaký lobizmus
    vicktor Nuz neviem ci je to smerodajne, hned navrchu sa pise: "Aktualizované: 20.08.2012 12:31"
    willma stále to platí, vzhľadom k tomu, že som v odbore tak niečo málo o tom viem.
      zbaliť

    Školenie referentských vodičov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.