Zavrieť

Porady

zmena tvaru parcely

dobrý večer prajem. Aby som získala prístupovú cestu k svojmu pozemku, dohodla som sa s vlastníkmi dvoch parciel ( dokopy päť vlastníkov z jednej rodiny), že metre, ktoré budem využívať ako príjazdovú cestu vedúcu cez spomínané dve parcely( teda cca 90 m2) im dám z mojej parcely po dlžke, teda moja parcela sa zúži cca o 30-40 cm. Neviem ako to mám urobiť. Príjazdovú cestu dať ako novú parcelu?alebo mozem mat parcelu v tvare L ? A ako právne to zazmluvnit? mám dat vypracovat aké zmluvy? a ako to riešiť na katastri? Prikladám aj obrázok. moja je parcela číslo 3, číslom 4 som označila parcelu vedúcu cez prvé dve a číslom 5 je označená časť, o ktorú sa zúži môj pozemok. Plánujem stavbu RD.

dakujem krásne za rady
SCAN0004.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    Treba zavolať autorizovaného geodeta, ktorý už bzude vedieť ako postupovať...vypracuje geometrický plán na zámenu časti parciel a určite bude vedieť kde dať vypracovať zámenné zmluvy. Bez neho to nevyriešite...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.