Zavrieť

Porady

Makro

Dakujem za pomoc, v tomto pripade mi to trochu pomoze, ale predsa len nevie na toto niekto vyrobit makro ? Neviem rozdelit adresu lebo, adresa moze mat tvar "Frana Krala 9 Košice 04001" a moze mat tvar "Jilemnickeho 12 Kosice 04001". A tam je potoom problem s rozelenim textu. Medzerou prvou druhou ? Databazu miest viem ku kazdemu zoznamu vyrobit. Len potrebujem makro ktore by to vedele separovat. Vdaka.
Naposledy upravil prengelo : 02.08.13 at 07:02
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    prengelo v 4000 zanamoch mam prehladat rucne text a doplnovat ciarku do adresy ktora, ma ulicu z dvoch a viac slov ? Jednoduhsie to uz bude z ctrl+C ctrl+V.
    marjankaj No myslel som, že keďže vieš vytvoriť databázu, tak ju vieš vytvoriť aj v potrebnom tvare.
    Ahoj, tá adresa je celá v jednej bunke, alebo ako vyzerá ? Rozumiem tomu tak, že je to v jednej bunke a potrebuješ to rozdeliť tak, aby si mal v jednom stĺpci názov ulice, v ďalšom popisné číslo v ďalšom PSČ a v poslednom mesto. Je tá štruktúra vždy rovnaká?
    marjankaj Áno
    raz je
    Jilemnického 12
    a inokedy
    Fraňa Kráľa 9
    a ak pozrieš prílohu, tak aj
    Vstupný areál U.S. STEEL

    http://www.porada.sk/t221546-ako-vyr...ml#post2389939
    A medzera je aj v PSČ napríklad "890 85", ale či vždy toť otázka.
    prengelo Ano, vzdy je to ine. Ale rozdelovac moze byt mesto kde by som ho do zoznamu nahadzal.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.