Zavrieť

Porady

Nákup v MAKRO Zlín a DPH

Mám problém. Viem ako sa účtuje nákup z EU ak je fa. vystavená bez DPH. Ale tento príklad neviem. takže prosím, kti máte skusenosti poraďte.
Podnikateľ nakupuje tovar v veľkoobchode MAKRO v Zlíne . Prvý nákup vykonal 16.2.2007. Faktúraje vystavená s DPH v českých korunách. Pri pokladni zaplatil nejakým kurzom v SK.

Ako zaúčtujem túto faktúru v JU.

Dňa 1.3.2007 bol na ďalší nákup a oni mu vystvili fa , kde je oprava fa z 16.2.2007 a je tam suma bez DPH a vyčislená sum vrátenej DPH. Fa. je vystavená 1.3.2007 a zdaniteľné plnenie 16.2.2007.

Čo stým. Ako účtovať DPH a čo s vrátenou DPH. Aký kurz používať.

Prosíím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    bredikova Pozri príspevok
    Mám problém. Viem ako sa účtuje nákup z EU ak je fa. vystavená bez DPH. Ale tento príklad neviem. takže prosím, kti máte skusenosti poraďte.
    Podnikateľ nakupuje tovar v veľkoobchode MAKRO v Zlíne . Prvý nákup vykonal 16.2.2007. Podnikateľ v tento deň nákupu, mal predložiť dodavateľovi svoju identifikáciu, a svoj prefix SK1234 , vtedy by mu vystavili Fa bez DPH. Dodavateľ nemohol vedieť, že je plátca, a tak mu vystavil FA s ceskou DPH. A tu sa Vám to zamotáva. ....Faktúraje vystavená s DPH v českých korunách. Pri pokladni zaplatil nejakým kurzom v SK.

    Ako zaúčtujem túto faktúru v JU.

    Dňa 1.3.2007 bol na ďalší nákup a oni mu vystvili fa , kde je oprava fa z 16.2.2007 a je tam suma bez DPH a vyčislená sum vrátenej DPH. Fa. je vystavená 1.3.2007 a zdaniteľné plnenie 16.2.2007.

    Čo stým. Ako účtovať DPH a čo s vrátenou DPH. Aký kurz používať.

    Prosíím.
    Rozdiel medzi pôvodným ZD a opraveným ZD a rozdiel medzi pôvodnou daňou a opravenou daňou sa uvedie v DP za zdaňovacie obdobie, v ktorom sa vyhotovil doklad o oprave ZD.
    Pri Fa použijete kurz NBS platný v deŃ vzniku danovej povinnosti.

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Podnikateľ nakupuje tovar v Makre v Ostrave. Dňa 22.9.2007 nakúpil tovar zaplatil v slovenských korunách aj s DPH, dňa 4.10.2007 mu vrátili českú DPH, musel vrátiť pôvodnú faktúru a dali mu novú faktúru už bez DPH, kde dátum vystavenia je 4.10.07 a dátum uskutočnenia zdan. plnenia je 22.9.2007. Keďže mám faktúru vystavenú do 15 dní od nadobudnutia tovaru, dodaním a odpočítam až v mesiaci október. Je to tak správne?
    človiečik Vladimír Ozimý
    Kája. Pozri príspevok
    Podnikateľ nakupuje tovar v Makre v Ostrave. Dňa 22.9.2007 nakúpil tovar zaplatil v slovenských korunách aj s DPH, dňa 4.10.2007 mu vrátili českú DPH, musel vrátiť pôvodnú faktúru a dali mu novú faktúru už bez DPH, kde dátum vystavenia je 4.10.07 a dátum uskutočnenia zdan. plnenia je 22.9.2007. Keďže mám faktúru vystavenú do 15 dní od nadobudnutia tovaru, dodaním a odpočítam až v mesiaci október. Je to tak správne?
    no neviem príde mi tento systém nejaký divný a komplikovaný ale keďže vy máte jedinú FA na tovar ktorý ste obstarali 22.9. a dátum vystavenia je 4.10. potom by som samozdanil tento tovar do 4 kvartálu alebo do 10 mesiaca ak ste mesačným plátcom

    Nákup v MAKRO Zlín a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.