Zavrieť

Porady

Termíny odvodov a preddavkov u PP a DOVP

Dobrý deň. Poraďte mi, prosím:<o:p></o:p>
Sro má 1 zamestnanca na PP. Mzda, preddavok na DzP a odvody sú vyplácané v ten istý, spravidla posledný pracovný deň nasledujúceho mesiaca (v poisťovniach nie je nahlásený dátum výplaty).<o:p></o:p>
Od septembra zamestnáva táto sro ďaľšieho zamestnanca, na DoVP – odmena má byť vyplácaná k 15. dňu nasledujúceho mesiaca (t.j. za september 15.10.).<o:p></o:p>
1) Je správne, ak sa odvody do sociálnej poisťovne zaplatia spolu-t.j. za oboch zamestnancov naraz - v termíne, ako bolo doteraz pravidlom u zamestnanca na PP? <o:p></o:p>
2) Ako je to s preddavkom na daň z príjmov? Tiež sa uhradí daňovému úradu v jednej spoločnej platbe alebo zvlášť – keďže medzi vyplatením odmeny (DoVP) a mzdy(PP) je zhruba 2 týždne a v par. 35 odsek 6 sa hovorí: ... najneskôr do 5 dní... ?<o:p></o:p>
Neviem totiž, či som neprehliadla paragraf, ktorý by spoločnú platbu dovoľoval..<o:p></o:p>
ĎAKUJEM VOPRED ZA RADU<o:p></o:p>
Usporiadat
renka12 renka12

renka12 je offline (nepripojený) renka12

Odpoviem si sama
ad 2) výška odmeny rozhodla - daň zrážkou. Odvedená, oznámená a nahlásená podľa par.43/11 ZDzP. a KS: 1744.
0 0
JanaS. JanaS.

JanaS. je offline (nepripojený) JanaS.

na rodičovskej dovolenke a popri robim účtovníctvo ...viac
možem sa ta spytať tomu zamestnancovi na DoVP neodpočitavaš NC?
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

JanaS. Pozri príspevok
možem sa ta spytať tomu zamestnancovi na DoVP neodpočitavaš NC?
Pokiaľ nemá zamestnanec podpísané vyhlásenie u zamestnávateľa, nemá nárok na NC.
0 0
JanaS. JanaS.

JanaS. je offline (nepripojený) JanaS.

na rodičovskej dovolenke a popri robim účtovníctvo ...viac
a to vyhlasenie najdem niekde na internete?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Prikladám
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

renka12 Pozri príspevok
Odpoviem si sama
ad 2) výška odmeny rozhodla - daň zrážkou. Odvedená, oznámená a nahlásená podľa par.43/11 ZDzP. a KS: 1744.

Oznámenie o zrážkovej dani sa od 1.1.07 neposiela. Údaj o zrážkovej dani je súčasťou kvartálneho prehľadu.
0 0
JanaS. JanaS.

JanaS. je offline (nepripojený) JanaS.

na rodičovskej dovolenke a popri robim účtovníctvo ...viac
dakujem smith ešte jedna poznamočka toto vyhlasenie ostava našej firme a jedno zamestnancovi.....a ten štvrtročný prehlad a ročne hlasenie na DU...aj to sa da na nete?...hladala som ale akosi nemožem najsť...alebo sa to da priamo na DU
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
JanaS. Pozri príspevok
dakujem smith ešte jedna poznamočka toto vyhlasenie ostava našej firme a jedno zamestnancovi.....a ten štvrtročný prehlad a ročne hlasenie na DU...aj to sa da na nete?...hladala som ale akosi nemožem najsť...alebo sa to da priamo na DU
Vyhlásenie sa vyhotovuje v 1 exemplári, ktorý ostáva vo firme v osobnom spise.

1/4 prehľad a hlásenie najdeš tu:
http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...ElVRS82XzBfQkw!
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

JanaS. Pozri príspevok
dakujem smith ešte jedna poznamočka toto vyhlasenie ostava našej firme a jedno zamestnancovi.....a ten štvrtročný prehlad a ročne hlasenie na DU...aj to sa da na nete?...hladala som ale akosi nemožem najsť...alebo sa to da priamo na DU
vyhlásenie je len pre zamestnávateľa.
1/4 ročný prehľad a ročné hlásenie pozri v sekcii vypĺňanie tlačív na www.drsr.sk, aj na DÚ ti dajú tlačivo. Ale to už musíš robiť dávno, ak máte už zamestnanca. Naposledy sa podával prehľad do konca júla 2007 za 2. štvrťrok.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ermon Pozri príspevok
vyhlásenie je len pre zamestnávateľa.
1/4 ročný prehľad a ročné hlásenie pozri v sekcii vypĺňanie tlačív na www.drsr.sk, aj na DÚ ti dajú tlačivo. Ale to už musíš robiť dávno, ak máte už zamestnanca. Naposledy sa podával prehľad do konca júla 2007 za 2. štvrťrok.
A teraz sa bude podávať do 31.10. za 3.Q
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

smith Pozri príspevok
A teraz sa bude podávať do 31.10. za 3.Q
... a ak by som náhodou zabudla, tak už to bude stáť len 1000,- Sk (FO)... namiesto doterajších 2000,-
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ermon Pozri príspevok
... a ak by som náhodou zabudla, tak už to bude stáť len 1000,- Sk (FO)... namiesto doterajších 2000,-
Dobrá správa
0 0
JanaS. JanaS.

JanaS. je offline (nepripojený) JanaS.

na rodičovskej dovolenke a popri robim účtovníctvo ...viac
to znamena že ked budeme mať zamestnanaca až od oktobra.....tak 1/4 ročny prehlad podam až v january do 31.?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

JanaS. Pozri príspevok
to znamena že ked budeme mať zamestnanaca až od oktobra.....tak 1/4 ročny prehlad podam až v january do 31.?
Prehľad bude za 4.Q.- teda v januári je termín odovzdania.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ermon Pozri príspevok
Tweety... nič????
Hej, všimla som si, ale nechcem byť zlá Nejako to i v príspevku stvrdlo, no čo už.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Tweety Pozri príspevok
Hej, všimla som si, ale nechcem byť zlá Nejako to i v príspevku stvrdlo, no čo už.
no a na mňa si minule bola... fňuk.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ermon Pozri príspevok
no a na mňa si minule bola... fňuk.
Ój, oj, to veru bola, ale nehnevaj sa na mňa za to, to bolo priateľské
0 0
JanaS. JanaS.

JanaS. je offline (nepripojený) JanaS.

na rodičovskej dovolenke a popri robim účtovníctvo ...viac
a ked mam iba jedneho na dohodu...je potrebne aby som mala program na mzdy Olymp?...neda sa to v omege priamo?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

JanaS. Pozri príspevok
a ked mam iba jedneho na dohodu...je potrebne aby som mala program na mzdy Olymp?...neda sa to v omege priamo?

Žiaden zákon na Slovensku neprikazuje robiť mzdy "softvérovo". A mnohí sme veru "ručne" zo začiatku fachčili.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Paula Pozri príspevok
Žiaden zákon na Slovensku neprikazuje robiť mzdy "softvérovo". A mnohí sme veru "ručne" zo začiatku fachčili.

A poniektorí začínali na Ascotách s počítacími pravítkami.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať