Zavrieť

Porady

Termíny odvodov a preddavkov u PP a DOVP

Dobrý deň. Poraďte mi, prosím:<o:p></o:p>
Sro má 1 zamestnanca na PP. Mzda, preddavok na DzP a odvody sú vyplácané v ten istý, spravidla posledný pracovný deň nasledujúceho mesiaca (v poisťovniach nie je nahlásený dátum výplaty).<o:p></o:p>
Od septembra zamestnáva táto sro ďaľšieho zamestnanca, na DoVP – odmena má byť vyplácaná k 15. dňu nasledujúceho mesiaca (t.j. za september 15.10.).<o:p></o:p>
1) Je správne, ak sa odvody do sociálnej poisťovne zaplatia spolu-t.j. za oboch zamestnancov naraz - v termíne, ako bolo doteraz pravidlom u zamestnanca na PP? <o:p></o:p>
2) Ako je to s preddavkom na daň z príjmov? Tiež sa uhradí daňovému úradu v jednej spoločnej platbe alebo zvlášť – keďže medzi vyplatením odmeny (DoVP) a mzdy(PP) je zhruba 2 týždne a v par. 35 odsek 6 sa hovorí: ... najneskôr do 5 dní... ?<o:p></o:p>
Neviem totiž, či som neprehliadla paragraf, ktorý by spoločnú platbu dovoľoval..<o:p></o:p>
ĎAKUJEM VOPRED ZA RADU<o:p></o:p>
Usporiadat
JanaS. JanaS.

JanaS. je offline (nepripojený) JanaS.

na rodičovskej dovolenke a popri robim účtovníctvo ...viac
to znamena ze možem všetko ručne aj tlaciva.....a v omege napíšem do ID vyplatna listina a tam to všetko zapišem?......netreba dako do programu nahodiť toho dohodara? sorry viem že mimo temy ale ked sa to tyka toho zamestnanca nechcela som odbočovať do inej temy...a ked ratam garancne a urazove poistenie ...je to z VZ?
0 0
JanaS. JanaS.

JanaS. je offline (nepripojený) JanaS.

na rodičovskej dovolenke a popri robim účtovníctvo ...viac
ešte jedna otazočka....ked ideme zamestnať toho dohodára na 1 rok ..od 15.10. 2007 - 15.10. 2008...tych 300 hodin čo može odpracovať sa rata do konca kalendárneho roka alebo za rok ktorý odpracuje od toho 15.10 2007 - 15.10. 2008....ktore mam brať do uvahy?..a do dohody o vykonani práce možem daž že pracovná úloha bude vykonana od.....do....ten datum?...či musim len do konca roka tohto...a potom nova dohoda?...dakujem
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

JanaS. Pozri príspevok
ešte jedna otazočka....ked ideme zamestnať toho dohodára na 1 rok ..od 15.10. 2007 - 15.10. 2008...tych 300 hodin čo može odpracovať sa rata do konca kalendárneho roka alebo za rok ktorý odpracuje od toho 15.10 2007 - 15.10. 2008....ktore mam brať do uvahy?..a do dohody o vykonani práce možem daž že pracovná úloha bude vykonana od.....do....ten datum?...či musim len do konca roka tohto...a potom nova dohoda?...dakujem
Zákonník práce
Dohoda o vykonaní práce


(1) Dohodu o vykonaní práce zamestnávateľ môže uzatvoriť s fyzickou osobou, ak predpokladaný rozsah práce (pracovnej úlohy), na ktorý sa táto dohoda uzatvára, nepresahuje 350 hodín v kalendárnom roku. Do predpokladaného rozsahu práce sa započítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
JanaS. Pozri príspevok
ešte jedna otazočka....ked ideme zamestnať toho dohodára na 1 rok ..od 15.10. 2007 - 15.10. 2008...tych 300 hodin čo može odpracovať sa rata do konca kalendárneho roka alebo za rok ktorý odpracuje od toho 15.10 2007 - 15.10. 2008....ktore mam brať do uvahy?..a do dohody o vykonani práce možem daž že pracovná úloha bude vykonana od.....do....ten datum?...či musim len do konca roka tohto...a potom nova dohoda?...dakujem
Tak dohodu o vykonaní práce by som neuzatváral na jeden rok. DoVP sa uzatvárajú na jednorázové práce.
Skôr odporúčam dohodu o pracovnej činnosti, ktorá sa môže uzatvárať od 01.09.2007 podľa novelizácie zákonníka práce.
0 0
JanaS. JanaS.

JanaS. je offline (nepripojený) JanaS.

na rodičovskej dovolenke a popri robim účtovníctvo ...viac
a dohoda o pracovnej činnosti ....v tom je aky rozdiel oproti dohode o vykonani prace.....
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
JanaS. Pozri príspevok
a dohoda o pracovnej činnosti ....v tom je aky rozdiel oproti dohode o vykonani prace.....
Dohoda o pracovnej činnosti môže byť uzavretá na jednu a tú istú prácu na celý rok. Kým dohoda o vykonaní práce, by mala byť uzatváraná vždy na iný druh práce, práve preto, že sa to má používať iba nárazovo.
0 0
JanaS. JanaS.

JanaS. je offline (nepripojený) JanaS.

na rodičovskej dovolenke a popri robim účtovníctvo ...viac
aha...a je to niečo take ako dohoda o VP?..teda myslim že su tam podobne podmienky? plati len to garancne a urazove poistenie?...alebo musim platiť aj zdravotku....? dakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
JanaS. Pozri príspevok
aha...a je to niečo take ako dohoda o VP?..teda myslim že su tam podobne podmienky? plati len to garancne a urazove poistenie?...alebo musim platiť aj zdravotku....? dakujem
Platiť sa platí iba garančné a úrazové. Časovo je to ohraničené na 10 hod týždenne
0 0
JanaS. JanaS.

JanaS. je offline (nepripojený) JanaS.

na rodičovskej dovolenke a popri robim účtovníctvo ...viac
tak som o niečo mudrejšia...moc som sa o toto nezaujimala kedže som nemala moc k tomu dovod..tym padom ked dam dohodu o pracovnej činnosti ,možem dať ten datum od 15.10 2007 do 15. 10. 2008 a dojednaný rozsah práce dam 10 hodin tyždenne.?...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
JanaS. Pozri príspevok
tak som o niečo mudrejšia...moc som sa o toto nezaujimala kedže som nemala moc k tomu dovod..tym padom ked dam dohodu o pracovnej činnosti ,možem dať ten datum od 15.10 2007 do 15. 10. 2008 a dojednaný rozsah práce dam 10 hodin tyždenne.?...
Áno presne ako píšeš.
0 0
JanaS. JanaS.

JanaS. je offline (nepripojený) JanaS.

na rodičovskej dovolenke a popri robim účtovníctvo ...viac
ked budem mať aj NC...ak si už dany dohodar neuplatnuje može sa mu uplatniť a tym nebude platiť dan...a na konci roka napíše ze si uplatnil už NC....a ak ma tento dohodar aj inde zamestnanie na dohodu?...tak nesmie prekročiť dokopy tych 10 hodin týždenne?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
JanaS. Pozri príspevok
ked budem mať aj NC...ak si už dany dohodar neuplatnuje može sa mu uplatniť a tym nebude platiť dan...a na konci roka napíše ze si uplatnil už NC....a ak ma tento dohodar aj inde zamestnanie na dohodu?...tak nesmie prekročiť dokopy tych 10 hodin týždenne?
Uplatniť nezdaniteľnú časť odmeny môže iba v tom prípade, ak má podpísané vyhlásenie k zdaneniu (keď inde nemá podpísané). To, že nebude platiť daň záleži od výšky odmeny. Nezd.časť momentálne je 7968,- Sk. Limit 10 hodín týždenne platí u jedného zamestnávateľa. To znamená, že môže mať ďalších x DoPČ pri ktorých neprekročí limit 10 hod.
0 0
JanaS. JanaS.

JanaS. je offline (nepripojený) JanaS.

na rodičovskej dovolenke a popri robim účtovníctvo ...viac
a ked ide otvarať firma predajnu...a druha firma si tam dosadi svojho človeka....stači obyčajna dohoda medzi nimi?...či je na to nejaky formular?.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
JanaS. Pozri príspevok
a ked ide otvarať firma predajnu...a druha firma si tam dosadi svojho človeka....stači obyčajna dohoda medzi nimi?...či je na to nejaky formular?.
To je trošku o inom ako o dohode o vykonaní práce
0 0
JanaS. JanaS.

JanaS. je offline (nepripojený) JanaS.

na rodičovskej dovolenke a popri robim účtovníctvo ...viac
ja viem ....dakujem za pomoc o tej dohode moc si mi pomohol ..viem že toto bolo mimo temy...ešte raz vdaka
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
JanaS. Pozri príspevok
ja viem ....dakujem za pomoc o tej dohode moc si mi pomohol ..viem že toto bolo mimo temy...ešte raz vdaka
To o inom som myslel tak, že je to o pridelení zamestnanca, alebo niečo také. Kde je potrebné mať zmluvu medzi dvoma zamestnávateľmi. Zamestnanec ostáva v pôvodnej firme, a tá potom fakturuje tej druhej.
0 0
JanaS. JanaS.

JanaS. je offline (nepripojený) JanaS.

na rodičovskej dovolenke a popri robim účtovníctvo ...viac
jaaaaj ....ja som zle pochopila ....aha..takto takže ked bude ten zamestnanec robiť v predajni u tej firmy čo vlastni predajnu(v prenajme)....tak aj tak mu bude platiť ta firma u ktorej ma dohodu.....dakujem ešte raz
0 0
JanaS. JanaS.

JanaS. je offline (nepripojený) JanaS.

na rodičovskej dovolenke a popri robim účtovníctvo ...viac
ešte jednu otazočku .....ked idem vypisovať socialku , na prihlasenie zamestnanca a zamestnavatela a tak isto aj na danový urad...tak tam dam datum den predtym ako budem zamestnavať?..to znamena pondelnajši 15.10.2007 vyplnila som formular a zamestnavam od 16.10.2007?...a ked budem posielať mesacny vykaz na socialku v akom datume to je?
0 0
JanaS. JanaS.

JanaS. je offline (nepripojený) JanaS.

na rodičovskej dovolenke a popri robim účtovníctvo ...viac
a ked zamestnavam toho dohodara na dohodu o pracovnej činnosti...tam je jedno aku mzdu mu dam?.....alebo kedy bude platiť zdravtku ked aku sumu prekroči? dakujem
0 0
JanaS. JanaS.

JanaS. je offline (nepripojený) JanaS.

na rodičovskej dovolenke a popri robim účtovníctvo ...viac
potrebujem už len jednu vec......čitala som na nete ze VZ pre socioalne poistenie je 8100? je to pravda?...lebo som si neni ista či je to tych 7600 alebo 8100
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať