Zavrieť

Porady

prenájom nehnuteľnosti

som študentom strednej odbornej školy 3.ročník..V štvrtom ročníku mám povinnu maturitu z obhajoby podnik. plánu..Chcela by som začať prenajímať dom ktorý sme zdedili po mojej babičke..Nevie niekto poradiť čo všetko k tomu budem potrebovať??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anklar je offline (nepripojený) anklar

    Anklar anklar
    monyk Pozri príspevok
    som študentom strednej odbornej školy 3.ročník..V štvrtom ročníku mám povinnu maturitu z obhajoby podnik. plánu..Chcela by som začať prenajímať dom ktorý sme zdedili po mojej babičke..Nevie niekto poradiť čo všetko k tomu budem potrebovať??
    Ahoj, monyk. Prenajímať: a)po súkromnej línii
    b) cez realitku.
    Po súkromnej línii: najskôr si musíš nájsť nájomcu, s ktorým si dohodneš nájomnú sumu. Vypracuješ zmluvu, podpíšete ju a nájomný vzťah sa môže začať (budúci rok dane z prenájmu). Ak máš v blízkom okruhu človeka, ktorý takúto zmluvu vypracuje, nemusíš ju Ty.
    Cez realitku: nájde ti nájomcu, vypracuje zmluvu, môžete ju podpísať. Nájomca zaplatí realitke províziu za sprostredkovanie nájmu a Ty budeš inkasovať za prenájom. Budú z toho pre Teba vyplývať aj nejaké povinnosti. Náklady na bežnú údržbu počas nájmu znáša nájomca. Ak si nájomca bude nárokovať nejaké väčšie opravy, náklady znášaš Ty, ak so zmenami budeš súhlasiť. Atď. Môžeš mi aj napísať na :moja.kancelka@post.sk
    Naposledy upravil anklar : 06.06.07 at 11:24 Dôvod: Ale, Ty ešte nie si dospelák, však? To bude zrejme treba tiež riešiť.

    monyk je offline (nepripojený) monyk

    monyk
    no áno..lenže ja som sa asi zle vyjadrila..chcela som niečo podobné privatu..rozumieš?inak sa ospravedlňujem
    Lion Topoľčany
    monyk Pozri príspevok
    no áno..lenže ja som sa asi zle vyjadrila..chcela som niečo podobné privatu..rozumieš?inak sa ospravedlňujem

    No a ?? Súhlasím s "anklar"

    monyk je offline (nepripojený) monyk

    monyk
    dobre tak ja to skúsim...a mám ešte jednu otázku..keď chce človek začať s podnikaním zamerané na spracovanie smrekového dreva..akú živnosť bude potrebovať??právna forma je s. r. o

    prenájom nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.