Zavrieť

Porady

Odpojenie ventilatora od procesoru porusena vodiva pasta pc nejde

Dnes som rozobral notebook koli vycisteniu ventilatora hucal , vycistil som ho. Pre rozobranie som ho oddelil od procesora porusil som vodivu pastu . poskladal som ho a zapol nabehlo spustenie windowsu slo asi 5s (naskocila tapeta windows). A potom pc zhasol poradte ako to opravit.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Môže to byť, ale nemusí byť chyba v tom ventilátore.

    Kúp si vodivú pastu (stojí to pár euro: http://www.alza.sk/alphacool-oem-the...und-d84597.htm) a daj to medzi CPU a ventilátor.

    Ak to aj potom bude robiť, tak je chyba niekde inde. Možno si odpojil káblik ventilátora a ten nechladí. Alebo iný káblik vnútri NB. Otvor ho a skontroluj všetky kábliky.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tibor Kecskeméti Ok ale neodpalil som tym procesor? skrutky na chladici som dotiahol uplne aby sa chladenie spojilo s procesorom co najviac bola tam pasta ale stvrdnuta stara pc ma 2 roky
    Chobot Určite nie. Keby odišiel procesor, tak by sa nič ani nerozbehlo. Procesor má ochranu pre takéto prípady - prehriatie, on sa vypne.

    Ale to nebude tých chladením, ak sa chladič dotýka procesora, tak to chladenie pre bežný chod NB postačuje. Tam bude niečo iné.
    misoft Za takú krátku dobu (5s) sa CPU ani nestačí riadne zohriať (max. na 30-40°C) - takže sa tým istotne neodpáli. Okrem toho CPU a BIOS si to kontrolujú a v prípade potreby sa CPU (a aj PC) vypne.
    Problém bude jedine v nedokonale zasunutých konektoroch vodičov.
      zbaliť

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Pasta je teplovodivá a je vyrobená z kovového prášku, obvykle striebra a tým pádom je vodivá aj elektricky. Preto treba dbať, aby sa nedostala v žiadnom prípade na kontakty CPU. Možno si pri rozoberaní a následnom poskladaní nepostrehol, že sa malý kúsok vydrolenej pasty dostal na kontakty, kde nemá byť. Doporučujem dokonale vyčistiť kontaktnú plochu CPU s chladičom od starej pasty, s kontrolou kontaktov a následným odstránením. Potom naniesť primerané množstvo novej pasty tak, aby po dosadnutí a zatiahnutí chladiča prebytočná pasta nevytiekla na kontakty CPU.
    Tibor Kecskeméti Vsetko ide. Boli zle zapojene kable

    Odpojenie ventilatora od procesoru porusena vodiva pasta pc nejde

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.