Zavrieť

Porady

odpojenie vlastníka

Prosím Vás o radu,či je možné,hlavne po právnej stránke odpojenie neplatiča - vlastníka z odberu S.V., TÚV a ÚK na podnet nadpolovičnej väčšiny vlastníkov bytov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Ľubica, neviem ako je to právnej stránke, ale myslím si, že obrovský problém je to po technickej stránke, totiž odpojiť v jednom byte ÚK a vodu- to nieje také jednoduché, trubky na seba nadvazuju a keď sa poruší ten celok v dome, tak to má aj vplyv na ostatných obyvateľov, samozrejme negatívny.
    A ešte by ma zaujímalo, ako by ste toho neplatiča prinútili aby Vám otvoril byt a vpustil Vás dovnútra- je nejaký zákon o domovej slobode alebo také niečo.

    hasta je offline (nepripojený) hasta

    hasta
    Myslim že odpojenie neplatiča po pravnej stranke nie je mozne, ale je mozne vymahanie nedoplatku sudom alebo zalozenie bytu neplatica na katastri alebo uspokojenie dlhu verejnou drazbou alebo kombinaciou tychto postupov. Preco chcete odpajat od energii? To Vam nemusi nic riesit a je to aj dost komplikovane....a ako by ste napr. vedeli akú ma dany vlastnik spotrebu, ked by ste mu chceli vypnut byt? Mohlo by dojst k poskodeniu jeho majetku a to by ste mu museli nahradit. Ved su lepsie legalne postupy a je urok z omeskania alebo zmluvna pokuta....

    lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

    lubica_02
    Všetci máte taký názor ako ja,ale vlastníci trvajú na odpojení - byt je na najvyššom podlaží,teda technicky sa dá odpojiť v byte o poschodie nižšie.Myslím,že ale aj tak ich budem musieť presvedčiť,aby počkali na súdne rozhodnutie.
    Všetkým Vám ďakujem za radu.

    Adam xx je offline (nepripojený) Adam xx

    Adam xx
    lubica_02 Pozri príspevok
    Všetci máte taký názor ako ja,ale vlastníci trvajú na odpojení - byt je na najvyššom podlaží,teda technicky sa dá odpojiť v byte o poschodie nižšie.Myslím,že ale aj tak ich budem musieť presvedčiť,aby počkali na súdne rozhodnutie.
    Všetkým Vám ďakujem za radu.
    Odpojenie bytu od kúrania kôli neplateniu ide aj proti užívateľom ostaných susediacich bytov, preto by s takýmto riešením ani nemali súhlasiť, alebo si nie sú vedomí, že to bude tiež v ich neprospech. Takéto riešenie je podľa môjho názoru tiež protiprávne, preto by súd ani nemal vydať rozhodnutie, ktorým by vám takéto riešenie potvrdil. Treba jednoducho postupovať tak, ako to navrhuje Hasta. Skús si prečítať aj môj príspevok v téme "Meranie a rozpočítavanie tepla, merače a koeficienty..." tam píšem niečo o prestupoch tepla. Ak ich odpojíte, ten byt bude aj tak vykurovaný, len nie dostatočne, to je všetko, čo dosiahnete. Tie 4 či 5 stupňov si dokúria individuálne a ešte sa Vám vysmejú ako dobre pochodili. Ďalej sa na vás budú priživovať, ale teraz už legálne. Urobia s vás skrátka hlupákov.

    lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

    lubica_02
    Adam xx Pozri príspevok
    Odpojenie bytu od kúrania kôli neplateniu ide aj proti užívateľom ostaných susediacich bytov, preto by s takýmto riešením ani nemali súhlasiť, alebo si nie sú vedomí, že to bude tiež v ich neprospech. Takéto riešenie je podľa môjho názoru tiež protiprávne, preto by súd ani nemal vydať rozhodnutie, ktorým by vám takéto riešenie potvrdil. Treba jednoducho postupovať tak, ako to navrhuje Hasta. Skús si prečítať aj môj príspevok v téme "Meranie a rozpočítavanie tepla, merače a koeficienty..." tam píšem niečo o prestupoch tepla. Ak ich odpojíte, ten byt bude aj tak vykurovaný, len nie dostatočne, to je všetko, čo dosiahnete. Tie 4 či 5 stupňov si dokúria individuálne a ešte sa Vám vysmejú ako dobre pochodili. Ďalej sa na vás budú priživovať, ale teraz už legálne. Urobia s vás skrátka hlupákov.
    Ďakujem,ja ako správca mám taký istý názor.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.