Zavrieť

Porady

Zivotne poistenie - odpocitat?

Niekolko rokov som si platila zivot. poistenie a vzdy mi prisiel z poistovne doklad ku dan.priznaniu, kde som si o tuto sumu znizila dan.zaklad.
V roku 2008 som ale z fin.dôvodov musela zivotku zrusit. Platila som len prve 3 mesiace. Tento rok mi uz z poistovne neprisiel ziadny doklad. Znamena to, ze uz nemam narok na odpocitatelnu poistku ani za tie 3 mesiace?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Liana30 Pozri príspevok
    Niekolko rokov som si platila zivot. poistenie a vzdy mi prisiel z poistovne doklad ku dan.priznaniu, kde som si o tuto sumu znizila dan.zaklad.
    V roku 2008 som ale z fin.dôvodov musela zivotku zrusit. Platila som len prve 3 mesiace. Tento rok mi uz z poistovne neprisiel ziadny doklad. Znamena to, ze uz nemam narok na odpocitatelnu poistku ani za tie 3 mesiace?
    Dakujem
    Nie, neznamená. Môžeš si uplatniť aj platbu za tri mesiace, ale nezabudni na to, že ak si ŹP zrušila, do troch rokov musíš vysporiadať daň o uplatnenie NČ v predošlých rokoch.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Liana30 Pozri príspevok
    Dakujem ti, Maja.
    Len, prosim ta, co je to NČ ?
    NČ = nezdaniteľná časť .

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Liana30 Pozri príspevok
    Dakujem ti, Maja.
    Len, prosim ta, co je to NČ ?
    Je to nezdaniteľná časť, keď si si uplatnila ŽP, uplatnila si si teda NČ podľa § 11 Zákona o dani z príjmov.

    books je offline (nepripojený) books

    books
    Tweety Pozri príspevok
    Nie, neznamená. Môžeš si uplatniť aj platbu za tri mesiace, ale nezabudni na to, že ak si ŹP zrušila, do troch rokov musíš vysporiadať daň o uplatnenie NČ v predošlých rokoch.
    Keď som zrušila DDP aj to musím vysporiadať do troch rokov?
    Musím vrátiť DDP za všetky roky,čo som si uplatňovala v DP(napr. od roku 2004 a v 2008 som si zrušila DDP)?

    Ď.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nevidim ziadny dovod, aby si si tento rok uplatnovala nezdanitelnu cast z tejto zrusenej poistky, ked aj tie uz uplatnene v predchadzajucich rokom budem musiet najneskor do r. 2011 /lebo v 2008 si poistku zrusila/ v danovom priznani znovu priznat a uplatnenu ulavu a vdaka nej nezaplatenu dan statu vratit.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    books Pozri príspevok
    Keď som zrušila DDP aj to musím vysporiadať do troch rokov?
    Musím vrátiť DDP za všetky roky,čo som si uplatňovala v DP(napr. od roku 2004 a v 2008 som si zrušila DDP)?

    Ď.
    áno

    Zivotne poistenie - odpocitat?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.