Zavrieť

Porady

dvojite titulky

vedel by mi niekto poradit ako dat do filmu dvoje titulky? chcem sucasne sledovat film s anglickymi aj slovenskými titulkami a neprisla som ako na to. dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    andrea355 Pozri príspevok
    vedel by mi niekto poradit ako dat do filmu dvoje titulky? chcem sucasne sledovat film s anglickymi aj slovenskými titulkami a neprisla som ako na to. dakujem za pomoc
    Kde to chceš prehrávať? V PC, alebo inde?

    A aký máš zdroj? -je to klasické DVD video? Alebo to je stiahnutý film a máš k nemu rôzne titulky?

    Ak je to stiahnutý film a chceš to prehrať v PC, tak priamo v prehrávači v PC asi nepôjde načítať dvojo titulkov. Bežné prehrávače videa, čo poznám, načítajú len jedny titulky.

    Ale možnosť existuje - je to ale trochu komplikovanejšie. Najprv si film musíš v nejakom videoeditore otvoriť a pridať titulky a takto spolu zrenderovať (teda napevno pridať do obrazu filmu titulky). Ja napr. pridávam do videa titulky pomocou programu AVI Recomp. Je to jednoduchý program, otvoríš video, otvoríš titulky, zadáš názov a cestu finálneho vide a dáš Start. V závislosti od výkonu procesora toto môže trvať od 15 minút až do 2 hodín.

    Tým získaš video so zabudovanými titulkami - pozor, takto vložené titulky už neodstrániš, takže si radšej nevymaž pôvodné video. Takéto video s pevnými titulkami potom otvoríš v klasickom videoplayeri (napr. BSPlayer) a dáš načítať iné titulky. Tie potom posunieš buď na horný okraj filmu, alebo tesne nad tie prvé a môžeš sledovať.

    Ak to chceš prehrávať inde, než v PC (napr. v stolnom DVD prehrávači), tak to záleží od mnohých okolností - najmä, či DVD prehrávač podporuje DIVX formáty.

    A len tak na okraj - ak čítam titulky, tak film stíham sledovať len tak-tak. Ak budeš čítať 2 titulkov, tak z filmu nebudeš mať nič.

    andrea355 je offline (nepripojený) andrea355

    andrea355
    oki, diky za podrobny postup , vyzera to byt trochu zlozite, ale skusim to podla toho navodu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.