Zavrieť

Porady

podnikanie cez faktury

chcem sa spytat,ci mozem podnikat ,bez pokladne ak budem obchodovat len cez faktury ,ci musim mat reg. pokladnu ,alebo staci len tlacivo fakt a dodacie listy,Dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    obchodovať s čím? ako? kto bude kupujúci? normálny smrteľník alebo podnikateľský subjekt?

    edonr2 je offline (nepripojený) edonr2

    edonr2
    To Mi je jasne ,ale nepotrebujem sa registrovat na danovom?Ja mam momentalne prerusenu zivnost a chcem s tym zacat ,preto neviem ako zacat,mam zivnost na nakup a predaj tovaru

    edonr2 je offline (nepripojený) edonr2

    edonr2
    pocul som ,ze pri podnikani musi byt reg.pokladna aj ked ju ani nepouzijem,ak bude platba v hotovosti,vystavim fakturu a prijmovy pokladnicny listok,ci nie?
    Monika Kováčová
    ide to z teba ako z chlpatej deky...
    najskôr sa pýtaš či musíš používať ERP, dostaneš odpoveď a nakoniec si sa chcel pýtať na úplne niečo iné...

    najskôr si obnov živnosť, oznám to DÚ, vyplň prihlášku k registrácii, dostaneš DIČ (pôvodné si odovzdal?) a potom nakupuj a predávaj na faktúry.
    Monika Kováčová
    edonr2 Pozri príspevok
    pocul som ,ze pri podnikani musi byt reg.pokladna aj ked ju ani nepouzijem,ak bude platba v hotovosti,vystavim fakturu a prijmovy pokladnicny listok,ci nie?
    no ja neviem kde si to počul, ale v zákone to určite žiadnom nieje...

    Môžem podčiarknuté použiť v téme Perličky účtovnej kancelárie???

    edonr2 je offline (nepripojený) edonr2

    edonr2
    ak tam nebude moje meno kludne,a vies to urcite?robis s tym?ja mam stare dico to mi ostalo,

    edonr2 je offline (nepripojený) edonr2

    edonr2
    a este sa chcem spytat,co je na tom pravda,ze ak chcem na fakturu nakupovat zo zahranicia,musim mat s.r.o
    Monika Kováčová
    edonr2 Pozri príspevok
    a este sa chcem spytat,co je na tom pravda,ze ak chcem na fakturu nakupovat zo zahranicia,musim mat s.r.o
    nič.
    kde na takéto "voloviny" chodíš? Pozdravuj

    nosina je offline (nepripojený) nosina

    nosina
    chalani nemáte chybu,ale v prvom rade si idem obnoviť živnosť a tam sa spýtam,alebo na DU či kasu alebo to či to atď... však máme zato nič neplatíme,skús a ozvi sa čauko

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    edonr2 Pozri príspevok
    to neni pravda?pocul som,neviem,pytam sa,ale bav sa,ale vdaka aj tak
    Pozerala som si Tvoj profil,že čím sa živíš.
    No Edonr2, Ty musíš byť dobrý obchodný zástupca, Ty nemáš problém a Teba asi keď vyhodia dverami, tak vojdeš oknom. Máš moje sympatie.

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    nosina Pozri príspevok
    chalani nemáte chybu,ale v prvom rade si idem obnoviť živnosť a tam sa spýtam,alebo na DU či kasu alebo to či to atď... však máme zato nič neplatíme,skús a ozvi sa čauko
    toto je tiež dobré, ermon je baba, ja som baba, len zadávateľ je chalan,
    ale v rámci celého kontextu, ako sa to vyvíja, je to len klinček po hlavičke

    edonr2 je offline (nepripojený) edonr2

    edonr2
    Dakujem za kompliment,ale nemyslim si ,ze som az taky dobry,este sa stale len ucim novym veciam,a chcem robit na seba a nie na druhych,ktory to nevedia ocenit.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.