Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Kedysi sa vyžadovalo aj potvrdenie o trvalom pobyte (pamätám si keď som vybavovala OP najstaršiemu synovi pred 8 rokmi). Ale v dnešnej dobe sa to už nevyžaduje. Predsa sme v modernej dobe.. V lete sme vybavovali OP druhému synovi, stačil rodný list.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ak si dobre pamätám, keď som bola s dcérami vybavovať, bolo to bez poplatku (ani mesto a ani polícia)....

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    ....a nevyžadovali ani potvrdenie trvalého pobytu (je to blbosť), nakoľko dieťa je zastupované rodičom a je predpoklad, že býva s ním. Pre vybavenie 1. OP je potrebný len rodný list a OP zákonného zástupcu. Nič viac, nič menej - foto už robia rovno na polícii. Okrem toho zákonný zástupca vypíše žiadosť o vydanie OP a tam zaškrtne 1.OP - automaticky sa berie trvalý pobyt zákonného zástupcu!

    Sadzba: 0€

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Prvý občiansky preukaz
    Pri žiadosti o vydanie prvého občianskeho preukazu je občan alebo zákonný zástupca maloletého povinný predložiť:

    • rodný list; ak nie je na rodnom liste uvedené rodné číslo, aj doklad o rodnom čísle (napr. cestovný doklad),

    • potvrdenie o hlásení trvalého pobytu vydané príslušným orgánom (ohlasovňou obecného alebo mestského úradu), potvrdenie sa nevyžaduje, ak tento príslušný orgán zaznamenal priamym vstupom do registra obyvateľov Slovenskej republiky údaje o aktuálnom trvalom pobyte občana,
    • ďalšie doklady osvedčujúce skutočnosti, ktoré sa uvádzajú v občianskom preukaze (napr. potvrdenie od lekára pri zápise krvnej skupiny).

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Prvý občiansky preukaz
    Pri žiadosti o vydanie prvého občianskeho preukazu je občan alebo zákonný zástupca maloletého povinný predložiť:


    • rodný list; ak nie je na rodnom liste uvedené rodné číslo, aj doklad o rodnom čísle (napr. cestovný doklad),


    • potvrdenie o hlásení trvalého pobytu vydané príslušným orgánom (ohlasovňou obecného alebo mestského úradu), potvrdenie sa nevyžaduje, ak tento príslušný orgán zaznamenal priamym vstupom do registra obyvateľov Slovenskej republiky údaje o aktuálnom trvalom pobyte občana, čo vo väčšine prípadov je splnené už len narodením a nahlásením o narodení (ak sa však medzitým nesťahovali)
    • ďalšie doklady osvedčujúce skutočnosti, ktoré sa uvádzajú v občianskom preukaze (napr. potvrdenie od lekára pri zápise krvnej skupiny).
    .

    Libra67 je offline (nepripojený) Libra67

    Libra67
    Na OÚ som zaplatila 5€, pracovníčka mi povedala, že im je jedno, či sa jedná o prvý alebo x-tý OP. Na polícii konštatovali. že OÚ si sám stanovuje poplatky za potvrdenia.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Libra67 Pozri príspevok
    Na OÚ som zaplatila 5€, pracovníčka mi povedala, že im je jedno, či sa jedná o prvý alebo x-tý OP. Na polícii konštatovali. že OÚ si sám stanovuje poplatky za potvrdenia.
    Prefoť si doklad a fotokopiu so sťažnosťou pošli na okresnú prokuratúru. Tá by to za Teba mala vybaviť.

    Pri vybavovaní 1. občianskeho preukazu musím zaplatiť poplatok na OÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.