Zavrieť

Porady

softshellova bunda

chcela by som vedieť aké máte skúsenosti so softshellovou bundou...či sa dá nosiť aj v zime a podobne...dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    Samozrejme ze sa da nosit aj v zime. Ale pod nu netreba zabudnut vhodne nakonbinovat spodne vrstvy.
    Co presne ta zaujima?

    Prejdi si tento clanok, je to celkom dobre popisany princip 3-och vrstiev oblecenia.
    http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=648

    ja.nus.ka34 je offline (nepripojený) ja.nus.ka34

    ja.nus.ka34
    mne osobne sa to nejak nevidí,že by to bola bunda na bežné nosenie v zime....chce ju dcéra a tak som mala na mysli vaše osobné skúsenosti s ňou...

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    Bunda nepremokne, neprefúkne ju. Na dlhšie chodenie po vonku je treba pod to obliecť vhodné vrstvy.. Určite nie tielko na ramienkach a softshellka pri teplotách okolo 0°C. Pokiaľ ale na tielko si dá ešte nejaký vhodný sveter tak je to OK. Predpokladám, že dcéra to chce na chodenie po meste a nie na turistiku...
    Podľa toho koľko má dcéra rokov, je treba uvážiť, či už si vie priznať kedy jej je vonku zima a sama sa dobrovolne teplejšie oblečie, alebo ňou ešte mláti puberta chce byť In.... a bude chodiť v mrazoch po vonku iba v tieločku a softshellke

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    ja.nus.ka34 Pozri príspevok
    mne osobne sa to nejak nevidí,že by to bola bunda na bežné nosenie v zime....chce ju dcéra a tak som mala na mysli vaše osobné skúsenosti s ňou...
    Sofshellové bundy sú dobré do dažďa, ale pod ne sa treba teplo obliecť. Podľa mňa na bežné nosenie nie sú vôbec vhodné - keď je vonku zima, je aj v softshellovej bunde zima (pokiaľ sa človek poriadne nenababuší) a keď je vonku teplo, tak sa v nej človek potí...

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    Nelka-2 - len prosím ťa neurob z toho pršipášť Áno do iste miery máš pravdu. Treba si poziet linky čo sem dala lijza.z alebo ja. Dá sa z toho pochopiť systém 3-och vrstiev. Akonáhle je jedna z vrstiev zlá (pretože je zle zvolená s ohľadom na typ aktivity), celý systém prestane fungovať a softshellka je naozaj iba ako pršiplásť...

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    ja.nus.ka34 Pozri príspevok
    mne osobne sa to nejak nevidí,že by to bola bunda na bežné nosenie v zime....chce ju dcéra a tak som mala na mysli vaše osobné skúsenosti s ňou...
    no tak asi ich tu veľa nebude, ved som ti prilepila link kde je diskusia......

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    dalid Pozri príspevok
    Nelka-2 - len prosím ťa neurob z toho pršipášť Áno do iste miery máš pravdu. Treba si poziet linky čo sem dala lijza.z alebo ja. Dá sa z toho pochopiť systém 3-och vrstiev. Akonáhle je jedna z vrstiev zlá (pretože je zle zvolená s ohľadom na typ aktivity), celý systém prestane fungovať a softshellka je naozaj iba ako pršiplásť...
    Áno presne tak, ak sa pod ňu oblečú nesprávne vrstvy, neplní svoju funkciu. Ak ju chce dcéra na bežné nosenie v zime napr. do školy, do mesta, tak to je zbytočné, pretože predpokladám, že si pod ňu oblečie klasické oblečenie - a to jej potom buď bude v tej softshellovej bunde zima alebo sa v nej bude potiť.
    Sofshellové bundy sú určené predovšetkým na nosenie pri vykonávaní nejakej športovej aktivity ale s vhodne skombinovanými spodnými vrstvami.
    Ja mam dobre zkusenosti s softshell bundou. Pokud clovek je jen ve meste, tak mu bohate staci http://manutan.sk/panska-softshellov..._M8752548.html pod ni treba mikinu a je to ok.Mam velikost S.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.