Zavrieť

Porady

Preddavkova faktura

Prosím o radu ako mám účtovať? Podnikateľ vystaví predfaktúru do čiech za 500 000 na nákup materialu na výrobu výrobkov , dňa 14,8. bola predfaktura uhradená, 20. 08 vystaví fakturu za 150 000 za výrobky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Kikuša
    Prosím o radu ako mám účtovať? Podnikateľ vystaví predfaktúru do čiech za 500 000 na nákup materialu na výrobu výrobkov , dňa 14,8. bola predfaktura uhradená, 20. 08 vystaví fakturu za 150 000 za výrobky.
    Uvádzaš málo info na to aby sa dalo kvalifikovane odpovedať. Keď vystavil 20.08. faktúru na 150 tisíc, je to zrejme doúčtovanie. Ale nevieme, či je plátca dph, alebo nie.

    Neplátca dph:

    úhrada preddavku 500.000,- príjem zahrňovaný do základu dane
    doplatok 150.000,- tak isto

    Plátca dph:

    (vychádzam z toho, že celkovo bolo fakturované 650.000,- Sk aj s dph, čiže 546.218,50 bez dph a 103.781,50)

    úhrada 500.000,- predfaktúry príjem neovplyvňujúci základ dane. Pri prijatí platby mal vystaviť daňový doklad, čiže 420.168,- bez dph a 79.832,-). Na základe daňového dokladu, by som interným dokladom preúčtoval tých 500.000,- z príjmu neovplyvňujúci základ dane na príjem zdanený a dph. A pri vyúčtovaní obdobne.

    Ale rad by som aj ja prečítal názor iných.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.