Zavrieť

Porady

poistenie domu predchadzajucim majitelom vymahaju odomna?

Dobry den.
Kupila som chalupu.
Poistnu zmluvu ohladom poistenia domu pred kradezou ohnom atd som neuzavrela.Nevedela som o nej.Uzavrel ju predchadzajuci majitel. Vycitala som z papierov ze je uzavreta do roku 2017 na 800 eur rocne.
Mne chodia doporucene listy z poistovne.V kupnej zmluve ktoru som podpisovala sa o poisteni domu nepise.

Otazka .Prechadza na mna povinnost platit toto poistenie?
podotazka:Musi byt kazda nehnutelnost poistena proti nejakym katastrofam? {jedna sa o staru chalupu, ktora sa bude rekonstruovat a nic v nej neni}
dakujem za odpovede zatial som nezaplatila a som s toho vystrasena.Mozu to odomna chciet v poistovni?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Poistná zmluva nie je vecné bremeno, aby to prechádzalo na teba. Ty nemusíš mať dom poistený, nie je to zákonná poistka. Musíš iba platiť daň z nehnuteľnosti, prípadne odvoz smetí.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    arizona, Stanislav 1975, tictac7, Žabinka, luja5
    5

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    To akoze listy z poistovne chodia na tvoje meno? Kto im ho nahlasil?
    Poslala by som ich naspat s prilozenym listom,nech sa obratia na toho s kym uzatvarali zmluvu.
    Keby si chcela, tak ty tu zmluvu o poisteni nemozes ani zrusit,lebo si ju neuzatvarala, to si musi povodny majitel.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Mária27, Stanislav 1975, tictac7, Žabinka, luja5
    5

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Akože možeš byť absolútne, ale absolútne kľudná...- nič nebudú a ani nemožu od teba vymáhať...
    je to celé akési podozrivé, najma ten dátum že do roku 2017..., buď v pohode...

    Aj tá cena je zaujímavá, že 800 eu ročne- však za to poistné sa poisťujú luxusné vily s bazénom, tenisovým kurtom a pod.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    arizona Pozri príspevok
    To akoze listy z poistovne chodia na tvoje meno? Kto im ho nahlasil?
    Poslala by som ich naspat s prilozenym listom,nech sa obratia na toho s kym uzatvarali zmluvu.
    Keby si chcela, tak ty tu zmluvu o poisteni nemozes ani zrusit,lebo si ju neuzatvarala, to si musi povodny majitel.
    Mne to je tiež nejaké čudné, že ako došli na ňu a posielajú jej poštu, aj keď nieje v žiadnom poistnom vzťahu s poisťovňou...-nejde mi to do hlavy...

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Čudný a pre mňa nepochopiteľný postup poisťovne.
    Na potvrdenie príspevkov, ktorým som udelila užitočné, som si pozrela konkrétne podmienky vo svojej poistnej zmluve (vzťahujúce sa na prípad uvedený v tejto téme), v ktorej sa o.i. píše:
    Ak dôjde k zmene vlastníka poistenej budovy, stavby (aj rodinného domu, chaty na individuálnu rekreáciu ...), vstupuje nový vlastník do práv a povinností poisteného vyplývajúcich z poistnej zmluvy do konca poistného obdobia, za ktoré bolo zaplatené poistné. Po uplynutí tohto obdobia poistenie zanikne. Z iných ustanovení podmienok mojej poistnej zmluvy tiež vyplýva, že vo veciach zmeny a zrušenia poistnej zmluvy koná len poistník, ktorý poistnú zmluvu uzatvoril. Je tam aj ustanovenie, že ak tento poistník nezaplatí poistné, poistenie zanikne, ak poistné nebude zaplatené.
    Platí/neplatí poistné a povinnosti z poistnej zmluvy si plní ten, kto uzatvoril poistnú zmluvu.

    poistenie domu predchadzajucim majitelom vymahaju odomna?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.